[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pajjoun 8. 2. 2019 19:28

Snažil jsem se to nastavit rozumně i s nějakym prostorem na slevu. Tak uvidim. Nevim moc, kdo je pro to cílovka uplně. :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 10. 2. 2019 15:45

Nemáte někdo doma nepotřebnej routr na simku? Bych ho tak za desetinu toho, co stojí novej, odkoupil. :-))
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 2. 2019 13:15

POWERLINE

Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nebudu po baráku tahat LAN kabely, ale pořídím powerline. Potřebuju 1 jednotku, kterou připojím k modemu TP-LINK Archer VR400, a k tomu další 2 klientské jednotky, které budou sloužit jako WiFi AP. Další požadavky v podstatě nemám, nakonec vše pojede v 2,4GHz pásmu, rušení nehrozí, naopak tlusté zdi zabraňují šíření 5 GHz signálu.

Zkušenosti, rady, tipy, co mám koupit? Všude v e-shopech vidím kity po dvou kusech, což mi přijde zbytečné kupovat 2 sady.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 2. 2019 13:17

zkus mrknout, jestli někde není kit se třemi kusy ... jinak jsem dával link na cosi, kde jsou dvě jednotky, ale každá má dva porty... to by nestačilo?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 2. 2019 13:25

Viděl jsem tříkusové kity, ale jednak to byla značka Strong, což ve mě nevzbuzuje důvěru, ale hlavně vždy 2 jednotky bez wifi a 1 s wifi, já to potřebuju naopak.

Tu druhou část tvého příspěvku jsem vůbec nepochopil :D Mně jde o to dostat wifi signál na druhou stranu baráku a na terasu (tlusté zdi, repeatery jsou nepoužitelné a i podle uživatelských zkušeností na houno).
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 2. 2019 13:32

Zatím se mi nejvíc líbí TP-Link TL-WPA7510KIT: https://www.datart.cz/PowerLine-TP-Link ... AC750.html

Nastaví se to automaticky a dá se to ovládat přes appku, což mi přijde fajn. Jen kdyby se k tomu ještě dala sehnat samotná ta wifi jednotka.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 2. 2019 13:41

tak myslel jsem, že bys to nějak zmáknul že z jedné krabičky by šly dva dráty :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 11. 2. 2019 13:49

Bych poprosil potom o feedback ty powerliny, specialne me zajima odezva na gate a jeji stabilita.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 2. 2019 13:53

Arnie: Jo tak... Tak to ne. Já mezi jednotkami nechci tahat kabely vůbec - signál pojede po rozvodech elektřiny. Jediný LAN kabel bude z modemu do té první jednotky, která bude posílat signál dál po elektrice.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 2. 2019 13:54

Vypadá to, že zatím koupím jednu sadu, a pokud bude vše v pořádku, dokoupím další adaptér/sadu. Dám vědět, jak to pofrčí :-]
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 2. 2019 14:42

cool ... já bych asi uživil i další dvě krabky, potestuju a kdyžtak dokúpím
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 11. 2. 2019 20:51

Borci, chcu si do PC vyměnit RAMky, ted tam mám 3x2GB ddr3 a chci to nahradit za 2x8GB.. Ted to důležitějš.. Mám domluvené od borca přes inzerát že koupím, je z blízka, dokonce mi je přiveze.. Jak je v rychlosti otestovat jestli jsou v pořádku?

Samozřejmě jako první když naběhne Windows tak asi dobrý, ale kdybych je chtěl otestovat programem, tak jsou ty různé MemTesty a GoldMemory atd, ale ty testují dlouho, snad 10hodin.. Existuje nějaký prográmek na základní test třeba na pár minut?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 2. 2019 20:56

Pajjoun píše:Nechceš jí ode mě?
Dostaneš k ní i kompa a monitor. :D

https://pc.bazos.cz/inzerat/100508407/i ... onitor.php

Tak drobnej update - můžu k tomu mít i GTX1060, tim se to stává zajímavý i pro lidi, co hrajou. (s kámošem bych jí vyměnil kus za kus + doplatek)
Garáž sleva platí pořád.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 2. 2019 00:01

MarkFX píše:Borci, chcu si do PC vyměnit RAMky, ted tam mám 3x2GB ddr3 a chci to nahradit za 2x8GB.. Ted to důležitějš.. Mám domluvené od borca přes inzerát že koupím, je z blízka, dokonce mi je přiveze.. Jak je v rychlosti otestovat jestli jsou v pořádku?

Samozřejmě jako první když naběhne Windows tak asi dobrý, ale kdybych je chtěl otestovat programem, tak jsou ty různé MemTesty a GoldMemory atd, ale ty testují dlouho, snad 10hodin.. Existuje nějaký prográmek na základní test třeba na pár minut?

memtest začíná právě tím základním testem ... ten většinou vadnou paměť odhalí... jen jednou jsem zažil, že to začalo házet chyby až třeba po půl hodině na nějakém konkrétním patternu
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 12. 2. 2019 00:54

A beztak je na pamar 10 rokov zaruka ne?
Teda v dobe? Ked som sa o to zaujimal, Kingston daval 120mesiacov.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků