[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 23. 12. 2018 23:58

Bitová kopie disku je přesný obraz celého systému v okamžiku vytvoření. Uděláš 1.1.20xx a 15.1.20xx ti spadne systém, nebo ti to vir zašifruje a ty vytáhneš ze šuplíku externí disk z bitovou zálohou, usměješ se a obnovíš. Vir i nějaký bug máš v píči. Ale všechno co jsi mezi 1 lednem a 15 lednem udělal je v *****.
Tím nastává kopmlikace, jak máš vyřešené knihovny s daty (Dokumenty, Fotky atd) včetně instalaček programů. Pokud je máš přesunuty na jiný disk, tak musíš v nabíce co zálohovat vybrat i ten další disk. Náročnost na velikost (tím pádem i cenu) disku, který se ti válí v šuplíku rapidně (Scalově) stoupá. Pokud všechno "sereš" do C:/User/XXX tak tě to nezajímá.

Bod obnovy je na hrátky s programy a ovladači, kdy chceš něco vyzkoušet. Před pokusem vytvoříš a v případě neúspěchu vrátíš změny zpátky. Bývá jako první napaden "viry" a v případě pojebání OS a disku je ta úspěšnost opravy malá.

Ad update Bios - psaná změna může být jen v tom RAID, ale W10 1809 budou třeba potřebovat tu nejnovější verzi BIOSu. Nic tím nezkazíš. Asus to má docela dobře zvládnuté. Na ytrubce najdeš jak aktualizovat ASUS BIOS hodně.
K chipsetu - já tam vidím dokonce jen k W7 u W8 a W8.1 jen Qualified Vendor List. Jen ho tam dej :D
Po každé instalaci ovladače restartuj - zdlouhavé, otravné, ale zlepšuje to % na úspěšnost.

edit xx
update BIOS by se správně mělo dělat z flešky(CD, diskety atd) z neběžícího sytému. Když máš koule stáhneš nástroj a spustíš z Windows jako každej jinej program. Chvilku si koušeš nehty ať nevypnou elektřinu, nebo jiný případ katastrofy a pak se usmíváš, jakej si frajer, že si to zvládl.
https://www.google.com/search?client=fi ... ios+update
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 12. 2018 07:11

Ne proboha, ten driver na chipset tam nedávej, jednak to v podstatě není ani už driver (jen pojmenování inf fajlů pro ta hw zařízení), druhak desítky podporují nativně. Takže zbytečné to tam strkat, je to jen zdroj budoucích problémů. Bios taky nedávat, nemá to cenu. A proč to píšu? Protože tuhle desku v podobný verzi (P7P55D Pro) jsem měl taky. Teď je u ségry v kompu a po updatech se jim wokna sesypaly taky, takže evidentně některý z těch nepovedených upgradů na 1809 asi nezvládly 1156 platformu. Bravo microsoft.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 24. 12. 2018 09:13

Já bych dal oboje. Mám to takhle vyzkoušeno. Ne tenhle konkrétní případ, ale jiný starý počítače s předchozíma verzema W10. On si tam OS ty svoje ovladače když bude potřebovat dá.
Neříkám, že mám pravdu. Jen bych takhle postupoval.
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 12. 2018 11:18

No právě, ony si tam desítky nainstalují svoje aktuální ovladače a ty je přemlaskneš starejma, určenýma na jinej systém. Zrovna tady to smysl postrádá.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 24. 12. 2018 12:04

Většinou po čistý instalaci svítí správce zařízení jak vánoční stromeček. Takže naistaluju ovladače pro desku. A pak po připojení na net už si to Windows doladí.
m.kv
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 12. 2018 13:00

Ja prehodil disk z e5410 do e6540 a cajkos :)
Win10 si to vezmou
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 12. 2018 17:06

Ten BIOS a chipset jsem zatím neřešil, ale ve správci zařízení nic nesvítí, všechno zdá se funguje.. ☺️

Ještě dotaz k té bitové kopii, může se to hodit na ten externí disk k ostatním datům, fotky hudba atd? Jak to bude asi velký, prostě jak nainstalovaný komplet systém s programy, prostě třeba 20 giga?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 12. 2018 17:08

Trochu se to zkomprimuje, ale zhruba tak s tím počítej ;)
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 12. 2018 17:09

Me teda z bitove kopie z WIN10 nesly obnovit nikdy a nijak. Pouzivam AOMEI Backuper zadarmo a naprosta spokojenost, IMHO je i rychlejsi.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 12. 2018 17:14

Já radši acronis, ale není zdarma, pokud člověk nedostal k ssd nebo nepoužije seagatův disc wizard což je to samý. Microsoftím nástrojům moc nevěřím, když nezvládnou udělat už ani funkční updaty.
V podstatě jsem ale nepotřeboval obnovu hodné dlouho. Většinou jsem dřív vyměnil hw nebo přešel na novej OS.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 12. 2018 18:08

Používám dism, na co něco řešit když to Win mají v sobě.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 29. 12. 2018 15:11

Update po vanocich:
Obrázek
Nevypadá to špatně, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2018 15:19

Nevypada, co to je?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 29. 12. 2018 15:32

2070 a co zdroj taky vyměna...
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 29. 12. 2018 15:36

5slotu zabírá ta jedna karta? A opernej šroubek je součástí?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků