Na STK bez značek? Jak na to?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MachrCZ 9. 3. 2018 09:34

Ahoj,

dovezl jsem si Mitsubishi Lancer z Německa a teď mi stojí před domem bez SPZ... Cekam na papiry co mi prijdou postou a hned jak dorazi, mažu na STK pro dovozovou STK a nasledne na registraci vozu...

Vim ze nemohu ofiko autem dojet na STK i kdyz ji mam cca 2km od baráku.. Chci se zeptat na realne zkusenosti, jeli jste nekdy na takovou kontrolu bez znacek? Resej to nejak? Co kdyz me zastavi policajti? (to by byl proste mega pech)

Prece nebudu odtahovat naprosto funkcni auto takovej kousek... kdyz tam jedu za timto ucelem, nic vic, nic min..

POV uz mam, chybi jen tyhle dve posledni zasadni veci a mohu auto konecne poradne vyzkouset..

Díky za info
MachrCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 9. 3. 2018 09:39

To se ptáš?
Protože ve tvém příspěvku je i odpověď. Pokud jsi ochoten podstoupit to riziko, je to tvoje věc.

STK je jedno jak tam to auto dovezeš, tohle není v jejich kompetenci a tohle neřeší.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachrCZ 9. 3. 2018 10:51

Lepsi si dat na auto znacky ze stareho auta aby bylo nenapadnejsi, nebo jet uplne bez znacek?
MachrCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 9. 3. 2018 11:25

Sazba pokuty je stejná (i zákaz řízení), takže z důvodu menší nápadnosti je lepší mít tam značku z jiného auta :-))
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachrCZ 9. 3. 2018 11:33

asi jo.. uz jsem prekecal zenu, at radsi ridi ona :-D
MachrCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 9. 3. 2018 11:34

A zamlčel jsi, že to je na pokutu a zákaz řízení? :D
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachrCZ 9. 3. 2018 11:39

Nezamlcel, sel jsem na to takticky, ze jestli ma nekdo prijit o papiry, musi to byt ona :D :D
MachrCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 3. 2018 11:53

neví někdo jestli je už uzákoněné, že se od května 2018 nemusí dělat dovozová STK, jen evidenčka?
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 9. 3. 2018 12:58

Pokud je auto starší než čtyři roky, tak pořád dovozová.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachrCZ 9. 3. 2018 14:12

Ja to resil ted furt.. od snad cervna 2017 neni povinna dovozova, ale docetl jsem se, ze jen u aut mladsich 4 let.. je to kravovina, jelikoz treba muj vuz, ma platnou STK od 07/2017 z Nemecka.. vyhozene prachy.. meli by to uznavat napric EU!
MachrCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 9. 3. 2018 17:05

MachrCZ píše:asi jo.. uz jsem prekecal zenu, at radsi ridi ona :-D

Idealne ked nema papiere...nebudu jej mat co zobrat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 3. 2018 17:49

tak :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 9. 3. 2018 19:31

Machrz: reálná funkčnost nerovná se způsobilosti k provozu na pozemních komunikacích. Je to jen jedna z podmínek.
Tvůj lancer je k provozu na p.k. nezpůsobilý, proto by měl na tu stk putovat na podvalníku. Pokud chceš riskovat papíry na půl roku a pokutu v řádu desetitisíců, můžeš, ale ta doprava je levnější......

Uznávání u nových aut je logické, protože první 4 roky stk nepodléhají, ovšem metodika stk se i v zemích eu značně liší, proto plnohodnotně uznávat nelze.
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 9. 3. 2018 20:57

Ja to pred par lety risknul, nacpal na Yarise znacky z jineho auta a vydal se na STK v dopravni spicce. Rikal jsem si, ze nebudou zastavovat obycejne auto s ridicem, co vypada, ze jede do prace. Vyslo to, ale pulky jsem mel stazeny.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 9. 3. 2018 21:00

Njn, zlaty svobodny devadesaty, to jsem prejel s autem bez znacek celou republiku když jsem ho koupil a hrozila mi max par stovek pokuta. Ale nakonec to tehdy nikdo neresil... Kua to byla doba...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků