Vadí Vám kozumní život?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 18. 2. 2018 10:21

eLzyx píše:na klasickém sifonu mi vadilo, že co náplň, to nová bombička. V létě abych jich měl vagon. Nejlepší je sodastream s napojenou aspoň 5kg CO2 flaškou naplněnou ideálně potravinářským CO2.


ty bombičky se měnily prászdné za plné výměnným fondem asi za 5kč/ks - funguje to dodnes, tu flašku na sifon a druhou na šlehačku jsme podědili a v kovomatu přijdu z krabičkou bombiček a vymění mi jí za naplněné... jedinou nevýhodu té flašky vidím v tom že má objem jen 1 litr a než to v tom zreaguje, tak to chvíli trvá....

Flašku s několika kilogramy CO2 mám v garáži u svářečky - zaplatíš na začátku dvojku za tu flašku a náplň je pak za dvě stovky bez papíru, za 250 s papírem...

Ohledně baterie - když jsem koupil barák, byly všude namontované obyčejné pákovky extol - nevím co mohly stát, když obyčejná pákovka od rozumného výrobce stojí +-1000-1500... jedna dojela na to, že odešly těsnící kroužky na otoči (dřezová stojánková) nešly koupit, tak jsem koupil novou, protože nebyl čas bejt bez umyvadla.... nakonec se dala opravit, na soustruhu jsem projel zápichy na kroužky dostupné a baterie je opět funkční - té keramické kazetě nic není... druhá dojela na to, že jsme předělávali kuchyň a paninka nechtěla nástěnnou baterii, ale stojánkovou se sprchou, takže ta je taky funkční, jen nevyužitá.... třetí - vanová odešla tak, že nad keramickou kazetou je plastové táhlo, které s ní hýbe, takže voda šla otevřít, ale ne zavřít.... koupil jsem novou, protože nejde bejt bez vany... nicméně ohledně ní nelze vyloučit to, že si s tím hrály děti.... tzn. ohledně bateriíí i ty obyčejné sračky vydrží fungovat minimálně několik let, pokud ti přestala jít brzo, tak je to prostě výrobní zmetek....

Nicméně k termostatu - pokud je teplota různá, ale jinak stabilní co do průtoku, tak je to v pohodě, vodu si nastavíš sice pokaždé jinak,a le pak už to drží... přínos termostatických baterií vidím u těch co mají studnu a malý darling, co několikrát během sprchování dočerpává a tím se mění tlak i průtok vody a tím i teplota... tam je to schopná termostatická baterie z většího dorovnat....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 18. 2. 2018 10:31

Moucha píše:
MELLO píše:Ne, to je kokot.

takovou mám jednu frndo kamarádku, chlubí se jak si vše vypěstuje sama, nic nestříká, plevel si vytrhá a žije jako před 100 lety její babička :D
Tak se ji zeptám kde bere semínka a proč ji to roste tak jednoduše a v tom se vždycky nasere a přestane bavit :D
Stejně jako posledně na silvestra tvrdila, že jí jen přírodní věci a žádné éčka atd. Tak jsem se ji zeptal co teda ty éčka jsou, když nejsou přírodní tak jako jestli jsou někde z vesmíru nebo kde se vzali. Tím debata skončí, bo realně nic o ničem neví


tak my si pěstujem taky svoje věci, ale ne všechny, některé se prostě nevyplatí, některé prostě tady na větrnej hůrce neuděláš..... Takže rajčata, protože chuť, okurky, protože to roste skoro samo, česnek, protože chuť, brambory protože s něčím ty ostatní věci musíš točit a nesmí se dávat cibule po česneku, rajče po bramborech, česnek po pórku..... Ale třeba papriky nejsme schopni vypěstovat lepší než z krámu, řapíkatej celer taky ne, cibule je na hranici rentability, atd. atd. atd....

Nicméně semena co koupíš jsou mořená, dělat si osivo svoje, na to není čas, když chci zasadit černek, tak ho stejně musím namočit na dvě hodiny do silice, aby ho do jara v zemi nesežrali červi na nebo neshnil, když nepostříkám brambory, sežere mi je mandelinka, protože nemám čas každej den jít a posbírat na celým záhonu všechny brouky, když pórek a česnek nepřikreju hadrem, sežerou mi to červi.... atd. atd. atd...

Ono celkově jsou ty plodiny sice chutnější, ale trochu menší a hůře vypadající než ty z krámu a stane se že ti naroste taky *****, když jsou blbé podmínky....

takže to až tak neprožíváme, péče se tomu dá co postíháme, naroste co naroste, co nenaroste si stejně koupíme... celkově soběstační abych bychom byli, to by to muselo mít hektar.....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 2. 2018 13:38

pech. píše:ty bombičky se měnily prászdné za plné výměnným fondem asi za 5kč/ks - funguje to dodnes, tu flašku na sifon a druhou na šlehačku jsme podědili a v kovomatu přijdu z krabičkou bombiček a vymění mi jí za naplněné... jedinou nevýhodu té flašky vidím v tom že má objem jen 1 litr a než to v tom zreaguje, tak to chvíli trvá....

výměna 80g resp. 10ks vyjde na 30Kč. Což sice nevypadá jako závratná částka, ale
1. je to voser s tím furt chodit na výměnu, leda jich mít aspoň 100
2. v přepočtu na 1kg je ta cena příšerná
3. je s tím voser manipulace. Já jsem pohodlný člověk, ideální je pro mě zmáčknout tlačítko a teče sodovka. Kdykoliv chci.
pech. píše:Nicméně k termostatu - pokud je teplota různá, ale jinak stabilní co do průtoku, tak je to v pohodě, vodu si nastavíš sice pokaždé jinak,ale pak už to drží... přínos termostatických baterií vidím u těch co mají studnu a malý darling, co několikrát během sprchování dočerpává a tím se mění tlak i průtok vody a tím i teplota... tam je to schopná termostatická baterie z většího dorovnat....

opět je to o té lenosti, jsem zvyklý se sprchovat v 38°C vodě, nehodlám každý den laborovat s pákovkou podle toho, jak moc svítilo sluníčko. Navíc u té pákovky není pojistka proti opaření. Dospělákovi je to víceméně jedno, ten si dá pozor, nebo to mírné opaření ustojí, ale mít děti, tak bych určitě nebyl nadšený, kdyby se na ně vyhrnula voda o teplotě 80°C.
Jinak mám vanové termostaty od Grohe. Trochu jsem měl z jejich komplikovanosti a hlavně ceny strach, ale jsou tu 10 let a pořád makají jak nové.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 2. 2018 15:19

Tak 80°teplá voda, o tom si v paneláku můžu nechat leda zdát. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 18. 2. 2018 15:21

Kotelny dělají nárazově v pravi.intervalech k zamezení množení Legionelly v rozvodech TUV.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 2. 2018 15:25

Já to párkrát měřil a víc jak 65°to nedalo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 19. 2. 2018 11:03

Odborníci tvrdí, že by měla mít voda při téhle prevenci aspoň 70 st.C.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 2. 2018 11:30

MELLO píše:Já to párkrát měřil a víc jak 65°to nedalo.


Kua tak toto by mi nenapadlo.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 11:36

Nejradši mám králíky nebo zajíce, co si počkají až je hrášek v létě akorát a pak jej přes noc voholej až na kořeny, vůbec nic nezbyde ani lístek nebo stonek. Si snad na to zvou příbuzný nebo co! *****!
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 2. 2018 20:00

Hustoles píše:Kotelny dělají nárazově v pravi.intervalech k zamezení množení Legionelly v rozvodech TUV.

I můj bojler prý každých 28dni zvýší teplotu vody
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 2. 2018 20:00

Hustoles píše:Kotelny dělají nárazově v pravi.intervalech k zamezení množení Legionelly v rozvodech TUV.

I můj bojler prý každých 28dni zvýší teplotu vody
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 2. 2018 20:02

pech. píše:
evlo píše:proto radeji kupuji zakladni veci - vydrzi vic nez "luxusni" 10x drazsi, typicky TV, PC (tady to teda zachranuje apple) atd.


Tak bejvalo to zvykem, protože základní věci byly nekomplikované...... ostatně u uat to čím dál víc neplatí, jak jsou vyžadována ekokurvítka a elektroničtí záchranáři povinně, způsobuje to problémy všude....

Před desti lety jsi mohl mít buď základní thálii která moc nerezla s prachobyčejným motoremcož jako celekm nebylo příliš komfortní ani parametrově na výši, ale fungovalo to po mnoho let bez potíží... nebo sis mohl koupit premiovku s dieselem, dvouspojkou a tunou kokotin, kde bylo riziko závady po mnoha letech provozu poněkud vyšší... dneska se ěvtšina těch kokotin stala povinná....
Nesmysl, nova auta jsou extremne spolehliva.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 20. 2. 2018 11:35

eLzyx píše:
pech. píše:ty bombičky se měnily prászdné za plné výměnným fondem asi za 5kč/ks - funguje to dodnes, tu flašku na sifon a druhou na šlehačku jsme podědili a v kovomatu přijdu z krabičkou bombiček a vymění mi jí za naplněné... jedinou nevýhodu té flašky vidím v tom že má objem jen 1 litr a než to v tom zreaguje, tak to chvíli trvá....

výměna 80g resp. 10ks vyjde na 30Kč. Což sice nevypadá jako závratná částka, ale
1. je to voser s tím furt chodit na výměnu, leda jich mít aspoň 100
2. v přepočtu na 1kg je ta cena příšerná
3. je s tím voser manipulace. Já jsem pohodlný člověk, ideální je pro mě zmáčknout tlačítko a teče sodovka. Kdykoliv chci.


mám jich 50 a stačí to :-) k tomu 20 šlehačkovejch :-) měním to v kovomatu cestou do/z práce - operace na 5 minut i s frontou u kasy... Vlezu do krámu, najdu jednu z těch bab co tam dělají, dám jí to, v krabičkcáh, ona je otevře a zčíhne jestlinejsou smíchaný sifonovoý se šlehačkovejma a jestli jsou všechny, dá mi krabičky s plnejma, zaplatím pár korun a odcházím....
Naposledy upravil pech. dne 20. 2. 2018 11:37, celkově upraveno 1
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 20. 2. 2018 11:36

polda píše:Nejradši mám králíky nebo zajíce, co si počkají až je hrášek v létě akorát a pak jej přes noc voholej až na kořeny, vůbec nic nezbyde ani lístek nebo stonek. Si snad na to zvou příbuzný nebo co! *****!


Máš špatnej plot.... horší jsou ptáci....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anorex 20. 2. 2018 12:41

Moucha píše:
MELLO píše:Ne, to je kokot.

takovou mám jednu frndo kamarádku, chlubí se jak si vše vypěstuje sama, nic nestříká, plevel si vytrhá a žije jako před 100 lety její babička :D
Tak se ji zeptám kde bere semínka a proč ji to roste tak jednoduše a v tom se vždycky nasere a přestane bavit :D
Stejně jako posledně na silvestra tvrdila, že jí jen přírodní věci a žádné éčka atd. Tak jsem se ji zeptal co teda ty éčka jsou, když nejsou přírodní tak jako jestli jsou někde z vesmíru nebo kde se vzali. Tím debata skončí, bo realně nic o ničem neví



Včera mě pobavila reportáž ve večerních novinách na ČT1. Pasivní soběstačný dům, který nepotřebuje žádnou externí elektriku, plyn atd. Dva mladí lidé velmi přírodního vzhledu někde v lesích. Minibaráček ze dřeva, na střeše solár/kolektor, studna a septik. A prej jo, když svítí, tak to při trochu šetření přes zimu vyrobí dost elektřiny na den. Ale na zimu jsme museli vypnout lednici, takže chladíme žrádlo za oknem na parapetě (první faceplam). Rychlovarnou konvinci používáme občas, vytápíme pidikamínkama na dřevo v obýváku. A prej co když tu elektřinu za den nevyrobíte? No teď v lednu moc nesvítilo, tak nám ten měsíc +- za barákem běžela benzínová elektrocentrála (druhý facepalm, skoro až double :D )
Škoda Krabička Outdoor - daily
Škoda Superb III liftback - casual
Škoda Rapid 130 5 speed - leštěná víkendofka
ex FRS

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod..."
Anorex
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků