bazar AutoEsa a koupě ojetého vozidla

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pepos01 17. 4. 2017 11:22

Zdravím a jakožto nováček ( zde a vůbec ) se obracím na znalé s dotazem.
Ve výše uvedeném autobazaru ( Praha - Štěrboholy ) jsem si vyhlédl vůz Hyundai Getz 1.4 ( benzín ).Již jsem si vůz vyzkoušel, prohlédl a nyní přemýšlím.... četl jsem mnoho názorů na tento autobazar, převážně však negativních.Má někdo z Vás osobní zkušenost s těmito obchodníky ? Předem díky za reakce.
S některými lidmi je to jako s motocykly- čím mají menší výkon, tím více jsou slyšet.
pepos01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 17. 4. 2017 11:37

Myslim ze kupit si getze odkudkoli znamena koupit si kopu problemu
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 4. 2017 11:41

Ja se nedivim, ze jsou negativni, aaa a esa protoci asi nejvic aut, tedy bude nejvic zkusenosti i na internetu.. taky nutno dodat, ze prodaj asi nejvetsi procento starych pastik do 100kkc a tam bude presne ta puda pro negativni reakce, jelikoz ceska pepik prece ceka, ze za 60 kkc koupi das tsechisee kvalite auto.. a pak najednou se z toho vyklube vrak pred smrti a proc asi ze.. strasne prekvapive proc tomu tak je u auta co ma vic jak 10 let..
_maty_
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 4. 2017 11:43

Bazar jako bazar, moznost koupit dobre i spatne, hlavne nebrat starou pastiku na uver. Vybral bych si teda ale radsi jiny typ auta.
Twingo II, 43 kW, zatim maka za Fordika
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Mondeo 1.8i combi - RIP
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod pepos01 17. 4. 2017 11:45

Rozumím a díky za reakce; platil bych hotově ( úvěr určitě nechci ) a porozhlédnu se tedy po jiném typu vozu.
S některými lidmi je to jako s motocykly- čím mají menší výkon, tím více jsou slyšet.
pepos01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 17. 4. 2017 11:48

Já bych do esa ani do aaa nešel, jednádní *****é
anonym

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 4. 2017 11:52

Kdyz das konkretni odkaz, tak ti ho urcite zhodnotime ;-)
Ten Getz zrovna muze mit dobrej pomer cena/vykon ale auto spis spotrebak nez drzak, kupovat starsi nevim, no...
Mondeo 1.8i combi - RIP
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod pepos01 17. 4. 2017 12:05

Kód: Vybrat vše
https://www.autoesa.cz/hyundai/getz/hatchback/benzin/180139107

( z mé strany se jedná pouze o občasné pojíždění v Praze )
pepos01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 4. 2017 12:21

No, auto je OK jen cena je asi 5x vyssi nez by odpovidala. Tvl to fakt nekdo muze koupit za 60 litru??? Koukni na Bazos co lidi prodavaji za podobne prachy...
Mondeo 1.8i combi - RIP
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 4. 2017 13:35

I kdyz jak jsem to prolitnul, lidi se asi zblaznili nebo koruna moc posilila? Kazdopadne stav toho getze mi prijde dost opotrebovany na ten rocnik, chtelo by to poradne kouknout, jestli to neni navic shnily.
Mondeo 1.8i combi - RIP
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod anonym 17. 4. 2017 13:36

Proč zrovna getz btw?
anonym

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 4. 2017 13:42

150 tkm je dost na malé autíčko jako je getz, tahle třída většinou na velké nájezdy není dimenzovaná
drncavá turbokrabice + japonský warm hatch + italský hotheč + skútřík!
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 4. 2017 13:57

No ja mam twingo z r. 2008 kupovane pred rokem a pul, ma najeto 140 a nema s tim nejake problemy, je fak, ze je z Nemecka a nevypada jak kdyz na posledni chvili ujede z lisu ;-) A ma webasto, to rozhodlo ;-)
Mondeo 1.8i combi - RIP
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod pech. 17. 4. 2017 15:40

Mám na fáčku, jež je stejná třída nahrkáno čtvrt mega a bez problému, akorát spojka by už zasloužila novou lamelu.

Getz není úplně špatné auto, benzínový motory dobrý, je třeba ohlídat podvozek a korozi, stejně jako u každýho 10+ let starýho auta... Počítej že spotřební díly na H jsou poněkud dražší, pokud nemáš čas hledat druhovýrobu, která není moc rozšířená.

Ta cena je natažená, reálně tak 40kkč na dlaň.

Co z konkurence?
Fábie - jediný trvanlivý motor je Mpi, který je v té bachraté kastli oproti getzu dost líný a trochu žerem auto bude za podobné prachy navíc ještě starší a proto i shnilejší, 16V motory mají při podobném nájezdu už dost problémů samy se sebou, vylepšená verze co pak přčešla do F2 se dělala jediný rok, nedávala se do všech provedení a nemá cenu se tedy na její náhodný výskyt upínat. Tříválce nebrat, mají velmi často závažné poruchy.
Polo/Ibiza - dtto, jen bez motoru Mpi.

Punto2: bacha na korozi, na posilovač a unavenou zadní nápravu, jinak dobrý, asi nejprostornější auto z těchto malých *****ů. Benzinové motory OK.

206: korozi celkem odolává, motory OK, Bacha na zadní nápravu, ale repase za 6000 se u jinak dobrého auta ještě vyplatí. Motory jsou většinou staré, jednoduché, za cenu trochu horší spotřeby budou jezdit ještě dlouho.

Clio2/Thalia: Benzinový motory dobrý, dobře odolává korozi, podvozek drží, pokud ti navadí jak to blbě vypadá, tak asi nejméně rizikový wergl této kategorie.

Fiesta/Fusion: bacha na korozi, jinak dobrý, motor 1,3 trochu líný, ale spolehlivý, benziňáky celkově velmi dobré, ideálně 1,4/1,6. Bacha na pazvuky z převodovky.

Corsa3: Nebrat motor 1.0 a 1,4, ideální je 1.2 16V benzín, bacha na elektriku, jinak dobrý.

Sandero: velkýho bacha na korozi, benziňáky jako CLio/Thalia.

Kalos: - nevim.

Nepsal jsem větší ani menší auta, nevím jeslti by vadily.
Škoda 105 DeLuxe 5Q
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 4. 2017 15:58

Arnie J píše:150 tkm je dost na malé autíčko jako je getz, tahle třída většinou na velké nájezdy není dimenzovaná

Muj strejda z kolina ma snad 15 letyho getze s......20kkm :D
_maty_
Veterán

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor