Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 9. 5. 2018 09:59

Já mám Lidlacké obyčejné a asi jiné ani nepotřebuju, protože mi to vlastně stačí jen naprogramovat a neřešit, ale zase si z postele, nebo kdekoliv mimo domov ovládat topení vypadá cool :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 5. 2018 13:16

Tahle zásuvka https://www.chytrevypinace.cz/Sonoff-To ... eni-d3.htm
Píšou tam, že při montáži je potřeba, aby tam byl modrý kabel. Když se podívám do starého vypínače, tak tam vidím jen černý a hnědý, ale pod tím mám zásuvku ve které ten modrý asi bude, tak ho mám vytáhnout ze zásuvky do vypínače?
Jedná se o starý panelák. Brácha mi ukazoval na baráku, který má kolem 10 let rozebranou zásuvku a tam ten modrý kabel měl, ale četl jsem, že u starých bytů se modrý ještě nevyskytuje.
Vyzná se v tom někdo jak to je?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 5. 2018 13:42

:D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 21. 5. 2018 13:46

Ten "modrý" tam musí být proto, aby ten Wi-fi ovládaný vypínač mohl být napájen (z jednoho kabelu ho nijak napájet nemůžeš, vždycky potřebuješ aspoň 2). Pokud tam je "hnědý a černý", tak to stačit nebude a budeš muset opravdu ještě vytáhnout ven "modrý".

Ale když to tak čtu, tak asi bude lepší zavolat nějakému elektrikáři, ať nevyhoříš..
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 21. 5. 2018 13:47

Raději to vrať :)
Mizi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 5. 2018 13:50

Mám to hned pod sebou. Vypínač a pod ním zásuvku, tak žádné velké laborování to nebude...
Já jen jestli si ten postup myslím správně :D
Ale ještě se zeptám, abych fakt nevyhořel :D
Ty stavající půjdou do kterých zdiřek na vypínači? Jaká barva bude in a jaká out?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 21. 5. 2018 14:16

Ono je modrej a modrej. Třeba já mám všechny zásuvky (i v běžných místnostech) zapojený přes proudovej chránič.

Pak samozřejmě, pokud bude mít ta Wi-Fi část vypínače nějakou nenulovou spotřebu (což samozřejmě bude), bude se "modrým přes chránič" vracet víc než jde "fázema přes jistič" (protože světla, resp. vypínače přes chránič nejsou) a vyhazovalo by to chránič.

Hnědá vs. černá je stejný značení, pokud nemáš zkoušečku, tak toho moc nezjistíš a nezapojíš... samozřejmě můžeš jít pokus omyl, s jedním z nich to fungovat nebude :-D
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 5. 2018 14:19

Ntvl, tak to je složitější než jsem myslel :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 21. 5. 2018 19:43

m.a.x.i.m.u.s píše:
TomeekHoleek píše:Slaw: https://www.chytrevypinace.cz/Sonoff-S2 ... J0QAvD_BwE

Mám tyto a za ty prachy cajk (na Ali za polovic), jde to samo z jakékoli wifi, cajk appka v iP (časovač, odpočet, provázání s jinými zařízeními Sonoff, apod...)

A to stačí koupit pouze zásuvkua jede to? Není potřeba nějaký další modul?

Ano, není.
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 22. 5. 2018 10:46

Má to úžasný funkce např. Sdílení spínače s více uživateli (například s ostatními členy domácnosti... co vede lidi k tomu, aby utraceli za to, ze můžou z hospody doma blikat světlem?
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 5. 2018 11:04

lidi různý koníčky maj
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2018 11:11

tak na vypinac asi ok, ale i kdyz i si dovedu predstavit dost efektivni utok na infrastrukturu lampickami, ale stejne jako s dyzlem - proc to resit, ze?
Si tam (stejne jako s dyzl autem 2.8 a bez filtru) zapojim celou farmu a pak se nedivte az se cinani rozhodnou pretizit v evrope elektrickou sit, ze to pujde.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2018 11:13

Co jsem chtel teda napsat, ze ten vypinac sdilis s vic lidmi, nez to, asi, na prvni pohled, vypada.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 22. 5. 2018 11:15

Jj, to by mohlo být ono...
Jsem tady v listopadu matoval nad pajounovým odkazem na 2 bílé žárovky Philips s bridge za 799,- a ujišťoval se jak to teda zkusím a víc investovat nebudu.
Nooo, nakonec jsem z toho tak zbláznil, že mám doma 7 barevných žárovek, 1 bílou, 1 lampu Philips GO a 1 Philips stmívatelný vypínač. No a na tu jednu bílou používám klasický vypínač a tím při vypnutí nemůžu ovládat i tu bílou, tak proto zkouším i ten vypínač.
Ale jinak je to fakt na ***** :D
Používám teda 3 žárovky a GO lampu ještě s Ambilight v TV a dá se říct, že to byl hlavní důvod proč jsem šel do barevných.
Každopádně jsem rád, že nemám větší byt :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2018 11:21

se me stejne libi jak bezna populace uplne odvarena z techto pycovin a "ajtaci" pomalu hoardi normalni vypinace, ktery - PROSTE FUNGUJI
Naposledy upravil evlo dne 22. 5. 2018 11:34, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků