Dron koutek :-*

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod izzak 18. 7. 2018 09:02

Ja sice tu skupinu nesleduju a ani nelitam s Mavicem nybrz se Sparkem (teda jina technologie prenosu signalu), ale stejne budu reagovat :D

Podle me je to z velke vetsiny zapricinene tim, ze jsou lidi kokoti. Ja co sleduju DJI forum, kde lidi docela casto breci ze rozbili nebo ztratili Sparka, tak ve vetsine pripadu se ukazalo, ze to byla docela jednoznacne chyba pilota, ktery proste sral na nejake zakladni pravidla a huraaa mam novyho drona tak ho vyndam z krabice a letime.

Podle me bohate staci zkouknout par videi na Youtube, videi jak litat bezpecne, na co si davat pozor a ceho se vyvarovat jsou mraky.

Podle me to chce hlavne mit k tomu trochu respekt: precejen uz to neni uplne hracka, je to stroj, je to nabite elektronikou a ackoliv je to za idealnich podminek blbuvzdorne, tak se obcas neco nemusi povest a pak je treba byt pripraven a vedet jak reagovat.
Chce to vedet co ten dron umi, jake ma limity, co je potreba vzdy nastavit a zkontrolovat pred kazdym letem. Napriklad naprosty zaklad je vzletnout az s dostatecnym GPS lockem. Byt si vedom mozneho magnetickeho ruseni kompasu. Podle toho kde litam nastavit spravnou RTH vysku. Kdyz se u toho hybu, tak nastavit dynamic home point (nebo ho prenastavovat rucne). Atd atd. Ale jak jsem rikal, toto vsecko uz lidi stokrat zpracovali treba v tech videotutorialech na Youtube.

A taky se rozhodne vyplati zkusit si obcas zaletat v ATTI rezimu (tedy bez GPS, kdy musis ridit ty a korigovat treba driftovani ve vetru).

Kua jsem se nejak rozepsal... radsi jdu na obed :D
izzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 18. 7. 2018 09:04

Super dik :)
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izzak 20. 7. 2018 11:00

Včera jsem si byl trochu zalítat zase, hlavně vyzkoušet novou HD kamerku (EKEN H9s - čína za 34 eur). Natáčí to překavpivě celkem cajk, jen teda Youtube to video nehorázně zprasil, v pc to vypadá o dost líp. No každopádně stokrát lepší než jenom záznam z brýlí. Chce to ještě hodně tréninku, ale zábava je to suprová :D

izzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 20. 7. 2018 13:47

To chci
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liqidator 26. 7. 2018 18:25

Kam zmizeli Mayové?
liqidator
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 7. 2018 20:23

izzak píše:Včera jsem si byl trochu zalítat zase, hlavně vyzkoušet novou HD kamerku (EKEN H9s - čína za 34 eur). Natáčí to překavpivě celkem cajk, jen teda Youtube to video nehorázně zprasil, v pc to vypadá o dost líp. No každopádně stokrát lepší než jenom záznam z brýlí. Chce to ještě hodně tréninku, ale zábava je to suprová :D


To je ta skládačka? Kolik to bere proudu při plným tahu, pro zajímavost, nevíš?
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 28. 7. 2018 19:08

Mavic 2 specs leaked.
Na FB daco je....Zoom a Pro verzia.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izzak 28. 7. 2018 19:59

tos_ píše:To je ta skládačka? Kolik to bere proudu při plným tahu, pro zajímavost, nevíš?

Jj to je ten co jsem postavil. No co se týče toho proudu tak to přesně nevím, nemám zapojený proudový senzor (ta možnost tam je, možná to časem dodělám). Nicméně ty motory co tam mám jsou celkem sračky. Už mám objednané nové, ty by měly byt mnohem lepší pro můj build (relativně těžká koptéra na freestyle která nese ještě kameru), jen doufám, že nevycucají baterku za minutu. Teď mám tak 3 minuty letu když tomu aspoň trošku dávám zabrat. Ale zpět k tomu odběru, v příloze je datasheet od toho motoru. Mám na tom 5045 vrtule, takže počítám, ze ta spodní hodnota je pro 4S baterku při 100% throttle, takže 27,5A x 4.

Jinak tady ještě z minulého týdnu, bohužel kamera z činy nějak zlobí, tak jen záznam z DVR:
Přílohy
4D9BCE69-7E37-4B8B-AE03-3CFAF4022F5C.jpeg
izzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 29. 7. 2018 11:32

padl nový výškový rekord s dronem, přelet K2 v 8700m s Mavicem PRO

https://www.youtube.com/watch?v=ocW6mxEmXgw
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 29. 7. 2018 12:19

Najs, dron ale hlavně lyžař.
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izzak 8. 8. 2018 06:08

Koupil jsem si novou hračku - URUAV UR65
Je s tím hrozná zábava, taková malá mrška to je, ale má to střídavý motor jako mají velké drony, takže to má plno výkonu a jde s tím lítat v pohodě i venku. Třeba na dětském hřišti :D

A navíc je to díky své konstrukci a váze velmi odolné, takže nějaké narážení do všeho kolem vůbec nevadí :D
izzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 8. 2018 05:19

https://ekonomika.idnes.cz/drony-testy- ... nomika_fih
komplikace na obzoru... To jsem zvedavej na ty poplatky.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 8. 2018 06:25

Jaaj buzerace
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 8. 2018 08:47

to zní jako článek z 1. dubna
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 8. 2018 08:51

EK si dela ***** z lidi celorocne, horsi je jak se pak ukaze, ze si ***** nedelali...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků