Hobby koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 6. 8. 2018 10:57

moc práce tě asi čeká
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 6. 8. 2018 11:05

Jeb sa na to. Teplo je.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 6. 8. 2018 11:06

Jebu.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 6. 8. 2018 23:26

slawall: záleží jestli to někdo před tebou ošetřil nějakou lazurou, nebo normální barvou...

Pokud to je lazurou, můžeš to nalazurovat znova i bez čištění, pokud bude spíš tmavší, pokud normální barvou, záleží vjakým stavu je... pokud je tam mnoho vrstev barvy a nebo pokud to má sklony se loupat je lepší špatchtle a pak už je dobrousit, pokud je barva soudržná a s podkladem a bez prasklin, můžeš to jen přeprášit bruskou aby se to zdrsnilo, odmastit a napajcovat znova barvou..
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 30. 9. 2018 09:30

Včera jsem stříkal plechy touhle barvou
https://www.hornbach.cz/shop/Hybridni-l ... at=S12039#%

Na odmaštěný plechy jsem rovnou stříkal teda tohle, bez základu. Po cca 2hoďkách při cca 15° jsem šel na druhou vrstvu, a po pár minutách se postupně na všech kusech vytvořili puchýřky a vlastně jsem mohl nehtem barvu úplně seškrábat. Čím to? Chybějícím základem, chladem, nebo brzy stříkanou druhou vrstvou? Kua.
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 9. 2018 09:43

doporucujou zakladovku... To je vodou reditelna barva? Schnuti první vrstvy by asi mělo byt taky podstatne delší, ale IMHO asi ta první stejne nedržela.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 9. 2018 09:44

Špatně odmaštěno + nějaký jiný typ kovu, který by snesl základovku?

//a první vrstvu nechat zrát dýl
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 30. 9. 2018 09:49

Základovku to snese, jen je to řezaný laserem na přesno, tak, aby to do sebe všechno šlo ztuha bez vůlí (konstrukce na 3D tiskárnu), tak jsem nechtěl přidávat další vrstvu, aby to pak do sebe vůbec zapadlo no.

Špatně odmaštěno by nemělo bejt, nejdřív jsem to fest postříkal pistolí techničákem.

Základovka pod vodou ředitelnej vršek musí bejt taky vodou ředitelná?
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 9. 2018 10:04

vodou reditelna základovka stoji většinou za *****. To mas plech ocelovej, nebo dural? A ono to odmasteni nemusi byt tak easy u ocelového plechu, protože ten olej je dost v porech na povrchu a jen tak se z toho dostat neda. Ale třeba syntetickym barvam to az tak nevadi.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 30. 9. 2018 10:15

OK no teď to půjde celý do kyseliny, tak by to mělo bejt na jistotu. Ale kdyby to bylo odmaštěním, nebylo by to na všem a na celým povrchu.

A dá se syntetika základ a vrch vodou? :hm to bych viděl jako optimal
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 9. 2018 10:45

Ta barva má přeci nějaké doporučení, jaký základ pod ni použít. Toho bych se asi držel.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 9. 2018 10:53

Obecne by to nemel byt problém kombinovat, ale ak se pise, nejake doporuceni asi bude. A dukladne proschnuti před další vrstvou je většinou dost dulezite. Pamatuju, jak jsme strikali nitro na syntetiku, slo to, ale aby se neudelaly puchejre tak ta syntetika musela schnout par dni. Moje nejoblibenejsi základovka na všechno je zelenej formex, snese všechno a je dost antikorozni, nebo aspoň byla před mnoha lety kdy jsem naposledy něco dukladne natiral. Do interieru uz to nejak neresim, naposled jsem svaril ram na tepelne cerpadlo z jeklu, otrel to lehce hadrem od redidla a natrel rovnou nejakou finalni syntetikou, drzi a neloupe se.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 30. 9. 2018 13:30

Vodou ředitelné barvy jsou nahovno, obecně. Nicméně odmaštění benzínem nestačí, pro vodou ředitelnou barvu tuplem. Když budeš stříkat syntetiku nebo dvousložku, která obsahuje významnej podíl rozpouštědla, tak jí ten mizerně odmaštěnej podtlak zdaleka nevadí natolik, aby to slezlo, maximálně to udělá změnu odstínu. Proto se Jardovi neloupe syntetika ani na rámu který neodmastil takřka vůbec, když syntetika obsahuje rozpouštědlo v podílu třetiny svého objemu. Pod vodou ředitelnou barvu je nutno to odmastit antisilem nebo jeho ekvivalentem pro lakýrníky (+-150kč/L) pak to neslezem, ale protikorozní odolnost to nemá.. Když natřeš vodou ředitelnou barvou jen malinkato chycenou ocel, okamžitě to proleze skrz a rezne pod tím. Na ven jedině syntetiku nebo dvousložku.

Pokud je to řezané laserem natěsno, tak tu barvu stejně na styku serveš, patrně to ani nebude vystaveno povětrnosti, takže místa kde to do sebe má zapadat prostě proti další vrstvě ochráníš přelepením.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 30. 9. 2018 16:52

Hmm...no další plán je to odbarvit kyselinou a pak cáknout syntetickým základem a třeba po dnu tou *****...snad to bude OK
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 30. 9. 2018 16:54

Na základovce by to mělo asi drzet. Ty vodou reditelne barvy mají jen 2 vyhody - ***** to, da se s tim delat v interieru a dobře se mejou stetky, zas jsou asi o dost drazsi... ;-) Na drevo asi OK, jinak vždy sahnu po syntetice.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků