Tepelné čerpadlo

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 10. 1. 2018 22:20

ještě ten chlapík co to tady omrkl říkal, že hodně lidí kupuje nějaký levný čínský TČ (teď nevím jak se to jmenuje, ale v nějakém obchoďáku to mají) a když mu někdo zavolá aby jim to namontoval, tak jim do telefonu rovnou říká že už to má po životnosti a ať to vyhodí :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 1. 2018 10:09

Tak asi se na tom dost nenapakuje, no.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 16. 1. 2018 18:15

Jsem teď úplnou náhodou slyšel rozhovor o podlahovce suchou cestou, no začal jsem googlit a hned na mne vyskočilo spousta info.
Takže zítra budu shánět real info a jestli by mi to statik povolil, to bych pak šel do TČ :D

https://www.youtube.com/watch?v=E25MZputMBI

Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 1. 2018 18:17

Tak proc ne, nevýhodou je myslim mala akumulace a vysoka cena. Coz nemusi vadit.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 16. 1. 2018 18:22

akumulace je jasná a cena nějak vyšší než teď navrhnutá dřevěná podlaha asi nebude (jsem tím dost limitovanej kvůli klenbě), jinak bych nad tou dřevěnou ani nepřemejšlel.
Ale třeba ta cena bude mimo a zazdí to pak, uvidíme, zjistim. Juhuuu
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafel 19. 1. 2018 22:54

glider píše:TC zacinam povazovat za uplnu blbost....100k plyn alebo 400k TC?
To sa nemoze nikdy vyplatit.


proč ne? Barák jako kráva, metrový zdi, roční spotřeba energie 55MW, cena za 1kWh elektřiny 2.9 Kč, roční úspora oproti předchozímu plynovému vytápění 120 tisíc, návratnost investice byla přesně 4 roky, fachá to už 7 let bez problémů. Plyn ponechán jako záloha, použit za zmiňovaných 7 let cca 14 dní při mrazech -20°c a méně, které trvaly více než 48 hodin, pak to už nestíhaly
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 1. 2018 01:28

takže na plyn se protopilo 200 tisíc ročně? :hm
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafel 20. 1. 2018 09:55

no ehm malinko víc :hm
V6 3.6 192 kw
V6 3.7 204 kw
V4 2.0 200 kW
mafel
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 7. 2018 12:45

tak přemejšlím ještě, že bych kopl tepelný vzduch vzduch k plynu, na takové to dotápění v zimě a zimování v létě jen do obýváko kuchyně, 26tis za celek mi přijde OK.
Má to tak někdo nebo vymejšlim kkotinos
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 23. 7. 2018 13:09

Mam vzduch vzduch k elektrickému kotli ovšem v 2kk a stačí mi to a hlavně v létě chladí úžasné
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2018 22:57

jsem chtěl říct jak jsem pokročil s plynem, měl jsem kalkulaci na dotáhnutí 45m trubky v oceli po baráku k mému bytu na 25tis, čekal jsem čekal a sehnal jsem horko těžko někoho kdo by mi to udělal ještě letos, ale cena je 60tis. Mluvil jsem za poslední měsíc asi s 5ti a nikdo neměl čas do února, ale finančně ještě horší. Nevyplatilo se mi čekat :D
Teď už ten plyn dojedu, pořád je to asi levnější než TČ i když ten rozdíl se ještě setřel

Jinak na penzoši se udělala nová regulace, drahé jako prase, ale bomba. Dělají to ajťáci. Ještě se to ladí, ale už teď je vidět úspora, jsem zvědavý na roční zúčtování.
Celé je to online a mohu to spravovat od stolu v hospodě, každou větev, sen všech kotelníků - snad to bude i očekávaná úspora času při řešení problémů, bo všechny zařízení od trojcesťáků po čerpadla, kotle atd. jsou online a závady jsou hned vidět (doufejme, že se to neposere tedy :D )
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 3. 12. 2018 23:21

Takze okrem kurenarov budes platit aj ajtakov, ked sa to vysere :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 12. 2018 06:31

A co tam mas k dispozici? Jestli plyn, tak bych do nej asi sel.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 4. 12. 2018 06:53

přesně, pokud je tam plyn, komín atd. tak nic než plyn.
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 12. 2018 07:13

zateplovani nema smysl. Jinak novy plynovy kotel ti snizi spotrebu plynu klidne i o 20 %. Jinak zalezi na velikosti baraku. Pokud mas okna + zateplis stropy pod strechou, coz je tak 95% energetickych uspor, kterych dosahnes, nemluve o plisnich, tak nic moc lepsiho nevymyslis. Samo, daji se ted dostat dotace az 150tis. na vymenu kotle, ale musel by ses zbavit toho na tuha paliva a mit bud plyn nebo tepelko. Ja bych sel do plynu + sehnal po dvou letech kotel na drevo a dostal by ses tak na 40k.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků