Firma na klimatizaci do bytu Brno a okolí a klima obecně

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 19:33

Jak je tam uchycenej vetrak k te vnejsi jednotce?

Uvazuji o koupi techto vetraku na chlazeni tezebni farmy, protoze dobra cena/vykon, ale problem je prenos vibraci
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 8. 8. 2018 19:35

brasci píše:
MELLO píše:Není pravda. Jen pokud je přímou součástí bytu. Někde je to tak, že balkóny a lodžie jsou společným majetkem společenství vlastníků.


Takze na kazdu jednu vec co si tam polozis si ides pytat suhlas ci mozes? Ako fakt?



jo je to tak. Balkony jsou celkem běžně ve společným majetku a ty na ten balkon máš jen výhradní užívání. Takže ano, na instalaci klimatizace potřebuješ souhlas většinou SVJ/družstva

Evlo: je tam silenblok
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 19:44

muzes to vyfotit prosim?

moje idea zatim byla tam dat nekolik silentbloku ze skody 110, ale rad se podivam jak to resi primo vyrobce.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 8. 8. 2018 19:47

Ace: ja snad mam balkon v kupní smlouvě myslim...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 8. 8. 2018 20:03

No tak to já taky, stejně tak garážové stání. Otázkou je jak to je zapsaný na katastru. Může a nemusí. Já třeba mám na garážové stání a balkony jen výhradní užívání i když jsem je zaplatil. Ono v praxi o balkonech moc nejde. Naopak případné opravy je pak možné platit z fondu oprav celého domu, stejně tak se to překvapivě může týkat i oken, které nemusí být tvoje. Což může být opět výhoda pokud se mění třeba typicky za staré dřevěné na plastové, tak to lze platit z fondu oprav

Problém je ovšem garážové stání. Chtěl jsem v domě koupit druhé, dokonce jsem našel někoho kdo by ho prodal, ale protože je to společný prostor s výhradním užíváním tak změnu toho užívání by muselo schválit 100% SVJ což je v našem projektu 333 bytů, takže zcela nereálná možnost.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 8. 8. 2018 20:05

ace má pravdu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 8. 8. 2018 20:05

evlo píše:muzes to vyfotit prosim?

moje idea zatim byla tam dat nekolik silentbloku ze skody 110, ale rad se podivam jak to resi primo vyrobce.


Evlo... tak snad umíš hledat ne...

http://www.klimatizacedodomu.cz/www-kli ... ro-konzole
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 20:07

takhle dobre ani ne :D

navic muzu proste napsat na garaz, ale tohle jsem pri mem hladani silentbloku fakt nenasel, proto jsem chtel ty ze skodvky
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 20:10

nicmene tyto silentbloky jsou pro celou klimu, tj. mezi vetrakem a kondenzatorem nejsou silentbloky?

Jinak M8 ma prave i ta skodovka :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 8. 2018 20:10

Pripadne se to da koupit nepredrazene v jakemkoli kramu se spojovacim materiálem, napr. https://www.rubber.cz/cs/228-a
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 20:10

jestli oni nepouzivaj ty ze skodovky pro klimy taky ...
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 20:14

JardaB píše:Pripadne se to da koupit nepredrazene v jakemkoli kramu se spojovacim materiálem, napr. https://www.rubber.cz/cs/228-a

Tak pro me by, vzhlem k montazni na stenu, byl idealni tento typ http://www.elektrodesign.cz/web/cs/prod ... lok-vnejsi ale ne za 14 000 :D, protoze pro ty sroubove bych musel jeste resit do steny nejakou kotvu s m8 zavitem.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 8. 8. 2018 20:15

Ty woe Evlo... děláš ted jako bys nevědal jak vypadá klimatizace. Celou krabici dáš na konsoli a tu krabici k ní přichytíš na tyhle silenbloky. Jak je dělaný v tý krabici větrák ví asi jen výrobce a servis :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 8. 8. 2018 20:16

tak ty vetraky jsou prave z venku videt, ostatne jsou koupit jako nahradni dil, coz prave chci udelat
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 8. 2018 20:16

tak to bude 14 korun predpokladam, jim systém asi nezaokrouhluje ceny :-P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků