Domova klimatizacia bez vonkajsej jednotky

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod filomena 6. 7. 2011 10:25

Chcem si nainstalovat 1 klimu do podkrovia rodinneho domu. Ide mi o vetranie a cistenie vzduchu a obcasne chladenie v lete, objem cca 40m3.

Z roznych dovodov nemozem a nechcem montovat na fasadu vonkajsiu jednotku, preto hladam klimu, ktora sa zaobide bez vonkajsej jednotky.

Nieco som na webe nasiel, ale su to pre mna nezname veci (nezname znacky), preto ocenim kazdu radu, alebo skusenost s konkretnou znackou, typom. (a samozrejme, nech to aj nejak vypada...)
filomena
Nováček

Odeslat příspěvekod *Victor* 6. 7. 2011 10:57

Když kupuješ klimatizaci bez venkovní jednotky, musíš vzít v úvahu některé její vlastnosti:
1.) Kompresor a dva větráky udělají v místnosti tolik hluku, že sledování TV se omezí jen na pořady s titulky (no trošku přeháním, ale opruz to je pořádný).
2. Je nutné neustále vynášet nádobu s vodou, která zkondenzovala (asi co 2 hodiny, podle vlhkosti vzduchu).
3. K chlazení používá vzduch v místnosti, který je z ní vysáván ven. Aby nedošlo k implozi okolních stěn vlivem vakua, musí jeho místo zastoupit vzduch jiný (teplý z vedlejších místností), takže účinnost je tím snížena.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 7. 2011 11:02

Navic musi byt pokud se nepletu zajisten vyvod horkeho vzduchu z klimy pomerne silnou hadici ven z mistnosti
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod ace2 6. 7. 2011 11:08

Je třeba si koupit tedy mobilní klimatizaci a to takovou, která má skutečně výkon, ty malé klimatizační jednotky ze supermarketů nemají žádný výkon a mnoho toho neochladí. Jen to dělá hluk a žere elektřinu. Výkon klimatizace se měří ve Watech (popřípadě udavené kilowatech) a nebo v jednotkách BTU. Čím vyšší jsou čísla, tím bude klimatizace lepší. Jenom si neplést příkon s chladícím výkonem. Například příkon tedy spotřeba elekřiny bude třeba 1200W, ale chladící výkon bude například 2500W a 6.000 BTU.

Co se týče výtky na kondenzát tak to je sice pravda, ale jsou klimatizace, který si ten kondendát dokáží odebírat a vracet v určitém poměru zpět do vzduchu, takže vzduch není nepříjemně studeně suchý, jako například v autě.

Ted jsem prodával DESU 14R což je klimatizace o chladícím výkonu 14.000 BTU (4.100W) a s funkcí zpětného odběru kondenzátu do vzduchu. Nyní už DESA dělá ještě vykonnější typ 1600 s neskutečným výkonem 16.000 BTU
http://www.klimatizace-desa.cz/master-ac-1600-e

Takže doporučuji něco takového, popřípadě slabší model s 14.000BTU. Rozhodně bych se vyhnul mobilním klimatizacím ze super a hobby marketů, které mají výkony kolem 6-8 tis BTU, což je k ničemu.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 7. 2011 11:13

Nicmene jak tak koukam, tak je stale potreba ta nechutna tlusta hadice a nejak to odvadet ven, takze dira do okna nebo steny...
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod ace2 6. 7. 2011 11:15

Vývod horkého vzduchu z klimatizace musí být odváděn hadicí to je pravda, jinak by to nefungovalo. Je potřeba si nejlépe vytvořit adaptér do okna kam hadici našroubovat.

Jinak příklad co zrovna NEKUPOVAT je třeba tohle, bude to dělat jen hluk, běžet pořád na plný výkon a člověk bude muset být přímo v proudu vzduchu aby ho to aspon trochu ochladilo. To že je to od známého výrobce není záruka funkčnosti. Pokud chce někdo skutečně chlad bez kompromisů vmobilní formě tak jedině v našich podmínkách klimatizaci DESA, je to vyzkoušený a funguje to.

http://www.mall.cz/klimatizace/whirlpool-amd-091
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod filomena 6. 7. 2011 11:18

Ten hluk by mi vadil, pretoze to bude obytna miestnost.

Ale, nasiel som nieco: Klimatizace UNICO INVERTER 9 SF 70m3
http://www.akoupelnyatopeni.cz/klimatiz ... -9-sf-70m3

Je tam pisane, ze je to bez odvodu kondenzatu, stacia 2 diery na fasade (cize bod 2 a 3 od victora vyrieseny), s cim problem nemam. Je tam aj pdf s dalsim vysvetlenim.

Na stranke vyrobcu je viac udajov:
http://www.olimpiasplendid.com/prodotti ... PROD_ID=87

a tu je pekne videjko, ako sa to instaluje:
http://www.youtube.com/user/olimpiasple ... r40VwVkhLw

Toto by mi vyhovovalo, teraz uz len, ci s tym ma niekto realne skusenosti (resp. s touto znackou aspon), pripadne odporuci alternativu k tejto znacke...
filomena
Nováček

Odeslat příspěvekod ace2 6. 7. 2011 11:31

jako řešení dobrý nápad. Ale ta klimatizace nemá žádný chladící výkon. 2.7kW chladícího výkonu u nejvýkonnějšího modelu je k ničemu. Pro srovnání klasické klimatizace montované na zed z těch nejlevnějších serií kolem 10kKč mají přes 5kW chladícího výkonu... Z této klimatizace půjde je chladný vánek a rozhodně nebude schopná vychladit místnost za letního dne či noci.

Ono klimatizace je o fyzice... co je malé, nebude fungovat. Pokud chceš výkon, potřebuješ velký kompresor, hodně chladiva a velký větrák....
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod filomena 6. 7. 2011 11:50

Ace, chapem, mas pravdu v tom chladiacom vykone.

Bohuzial, z estetickych, priestorovych a inych dovodov nemozem instalovat ani klimu s vonkajsou jednotkou, ani mobilnu klimu. Preto ma pre mna zmysel len riesenie, ktore som nasiel.

A preto zhanam info o nejakych dlasich vyrobcoch a vyrobkoch tohto riesenia.

Inac, co sa hluku tyka, vidim, ze ta mobilna DESA ma okolo 50dB, pricom ta UNICO ma okolo 40dB.
filomena
Nováček

Odeslat příspěvekod Kibitz 6. 7. 2011 11:55

ja tu mobilni mam a reknu ti...ruce pryc! Ten hluk a efektivita je otresna. Kdyz je venku pres 30, stejne to nevychladi na min nez 25 a jeste mas v jedne casti mistnosti 28 a v druhe 22. A z hluku ti hrabne
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Čendoslav 6. 7. 2011 14:13

Srcoj pro kibitza...máme to na dispečinku a je to něco hrozného...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář

Odeslat příspěvekod *Victor* 6. 7. 2011 16:27

Já to psal taky z vlastní zkušenosti. V kanclu v práci prosím. Člověk tam musí sedět a je to lepší než nohy ve škopku a kapesník na čele, ale domů... To už raděj klasickou klimu i kdybych měl tu chladicí jednotku schovat nevím kam.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 6. 7. 2011 16:27

Lepsi je otevrit okno, udelat lehky pruvan a dat si chlazene pivo ;-) Mame klimatizaci split ve 2 mistnostech a v garazi, pouziva se jenom na topeni :-P
Twingo II, 43 kW, zatim maka za Fordika
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Mondeo 1.8i combi - RIP
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod ace2 7. 7. 2011 11:06

Tak mobilní klimatizace je sice hlučná, protože je to všechno all-in-one, ale já který každý léto trpěl vedrem mě to celkem spolehlivě zachránilo. Na hluk se dá relativně rychle zvyknout a spal jsem i při tom. Dal jsem si to na 2 hodiny odložený vypnutí, za dvě hodiny jsem spolehlivě tvrdě usnul a pak se vypla a ráno už venkovní teploty klesají.
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod *Victor* 7. 7. 2011 11:49

Usnout se u toho dá, protože je to monotónní zvuk, ale sledovat u toho TV nebo telefonovat, to je fakt o nervy.
*Victor*
Pozorovatel

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor