cyklo koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaké máte jízdní kolo?
silniční 34 %  15%  [ 34 ]
trekingové 24 %  11%  [ 24 ]
horské 95 %  44%  [ 95 ]
crossové 18 %  8%  [ 18 ]
jiné (např. skládačku) 7 %  3%  [ 7 ]
žádné 26 %  12%  [ 26 ]
nevim 9 %  4%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 213

Odeslat příspěvekod Vočko,Szyslak 11. 11. 2018 15:24

Jako u všech servisů, je otázkou, kolik z uvedeného skutečně udělají, jak kvalitně to udělají, co dalšího údajně rozbitého najdou a kolik toho sami poškodí. Riziko je příliš velké a pořád platí - co funguje, do toho se neser.
Vočko,Szyslak
Insomniak roku 2019
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 11. 11. 2018 18:49

No, mně právě úplně nefunguje úplně stopro. Nečištěný a nemazaný je asi deset let. Kouknout na střed a podobný věci by to chtělo. Takže pro mě je risk asi akceptovatelnej. :D
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 11. 2018 20:18

Docela mě překvapilo "...docentrování (do 2 mm odchylky ráfku do strany)."

nejsou 2 mm nějak moc ?? Já jako úplný amatér centruju tak na max. 0,5 mm a odborný servis tam klidně nechá dva milimetry ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 11. 11. 2018 20:22

Se 2 mm (na jednu stranu) by se snad ani nedalo jezdit.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 11. 2018 21:18

Nemate nekdo nejaky horsky kola, ktery byste chteli vyhodit, pripadne prodat za par stovek?
Mam plan poslat neco na zakarpati mistnim. Logistika je zmaknuta, resp. nebude nic stat, ale ja vsechna kola pred par lety vyhodil :-(
Neco jako "kolo pro afriku", ale bez blbejch kecu okolo :-)
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 11. 2018 07:36

Vana666 píše:Docela mě překvapilo "...docentrování (do 2 mm odchylky ráfku do strany)."

nejsou 2 mm nějak moc ?? Já jako úplný amatér centruju tak na max. 0,5 mm a odborný servis tam klidně nechá dva milimetry ?

To oni myslí, že asi větší než 2mm osmička už není v ceně a je to za příplatek.
Třeba jako todle v rámci toho běžnýho servisu v ceně neudělají:
Obrázek
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 11. 2018 08:07

Mam gumy 2.25 x 29 budu ted menit a asi bych snesl o chlup uzsi ale ne o moc. Dela se něco primereneho a je to dobry napad? Bude to mit trosku mensi ztraty do kopce?
Edit: koukam asi 2.1 x 29 by slo nasadit?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 11. 2018 08:25

Jasný, klidně i užší bys na ráfek nasadil..
MV, jo podobný banán se mi taky jednou na trase podařil, ještě že existují kotouče, tak stačilo to kolo nějak podupat ať se aspoň do vidlice vleze a mohl sem dojet domů.. :-D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 12. 11. 2018 10:04

Na čem jezdíte takové ty běžné lesní a polní cesty, ale i asfalt? Na crossu jsem byl spokojený se Schwalbe LandCruiser, na mtb mám Smart Sam 27,5". Na asfaltu je to tichý, v suchém terénu taky OK, v bahně nejezdím. Je něco výrazně lepšího, ale ne za 3x tolik Kč?
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 11. 2018 11:04

Když jsi spokojený, tak proč chceš jiné?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 11. 2018 11:23

Smart Sam Plus a v pohodě... Od tý doby, co je mám, jsem nepíchnul, takže velká spokojenost :D
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 12. 11. 2018 12:53

Jsem spokojenej, ale třeba můžu být spokojenější a nevím o tom ;)
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultyma 22. 12. 2018 20:04

Ja mam Michelin Country Racer a do lesa tedy radim ne a ne a ne, jakakoliv prejeta vetvicka s trny znamena automaticky pichlou dusi, 66 TPI slabota. Na pole, louku, kameny, sterk, blato i asfalt jsou ale OK.
https://www.kolamorava.cz/komponenty/plaste/plast-michelin-country-racer-622-54-29x2-10-drat-cerny-5230.html

Obrázek
ultyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 12. 2018 21:18

Já měl na předchozím kole (vlastně na všech kolech preferuju) Continental Race King a Air King (onehdá neměli v eshopu 2 stejné tak sem schválně vzal od každého jiné na porovnání).. Na Silničce mám taky jakési Continentaly, na novém celopéru mám ted nějaké Speciallizedy bezdušáky a zdají se být taky dobré.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultyma 23. 12. 2018 02:46

Ja mam na silnicce cervene Continental Ultra Sport a na lesni ceste lepsi nez ten MTB plast Michelin Country Racer, protoze pres ne jsem tam dusi nikdy nepichl. 84 TPI kvalita asi. A na dobrem asfaltu pekne svisti. Na spatnem asfaltu je ale lepsi ten MTB plast a vubec MTB kolo s tlumici, se silnickou musi clovek porad brzdit, vyhybat se diram, nerovnostem, vymolum, z kopce kolikrat jedu krokem kvuli zaplatam v asfaltu.

https://www.kupkolo.cz/continental-ultra-sport-kevlar_z3892/

Obrázek

V lete jsem pri trochu vetsi rychlosti najel se silnickou prednim kolem do prohlubne v asfaltu, jak jsem byl opreny o riditka (berany), tak se mi protocily (asi malo utazene berany v predstavci), no letel jsem ihned z kola pres riditka a sedrel se dost o asfalt. Ale plast OK, rafek OK, bez zavady. Proti me jel autobus, tak jsem se nemohl prohlubni v te rychlosti vyhnout a byl jsem vubec rad, ze jsem nespadl pod nej. Obcas premyslim, ze kvuli stavu silnic silnicku prodam a budu vsude jezdit jen na MTB. Tu prohluben v asfaltu jsem si pozdeji zkusil projet s MTB a vpohode ji tlumic odpruzil.

Je to dost nelogicke, ale na asfaltu se citim jisteji na MTB kvuli stavu silnic a na lesni ceste muzu jet rychleji silnickou, protoze ten silnicni plast snad nejde propichnout a nemusim tak sledovat, co tam roste na ceste za ostnate kere, s MTB tam musim koukat na ostnate vetvicky a pres ne kolo prenaset.
ultyma
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků