cyklo koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jaké máte jízdní kolo?
silniční 34 %  16%  [ 34 ]
trekingové 24 %  11%  [ 24 ]
horské 94 %  44%  [ 94 ]
crossové 18 %  8%  [ 18 ]
jiné (např. skládačku) 7 %  3%  [ 7 ]
žádné 26 %  12%  [ 26 ]
nevim 9 %  4%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 212

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 20. 4. 2011 08:12

Rozhodl jsem se, že začnu sportovat. Pro začátek začnu, když už je hezky, jezdit do zaměstnání na jízdním kole. Potřebuji tedy koupit nějaké kvalitní silniční kolo. Nechci žádné horské nebo trekingové kolo, ale jízdní kolo určené pro silnice, pro co nejrychlejší jízdu, protože to mám do zaměstnání daleko a potřebuji to ujet rychle. Cestou je docela kvalitní asfaltový povrch.
Doporučte mi tedy prosím nějaké rychlé silniční kolo, preferoval bych co možná nejnižší hmotnost kola, jako řidítka asi berany, protože jsem na to zvyklý ze svého Favorita, kterého mám doposud. Cenu co nejnižší, ale nevím, v jakých cenových relacích se silniční kola pohybují.
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 20. 4. 2011 08:23

-> smetiste
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 20. 4. 2011 08:24

+1
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 20. 4. 2011 08:26

+100
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 4. 2011 08:56

v každém případě je to správné rozhodnutí, pro kolo neplatí zákonné omezení rychlosti na 90kmh jako u motorových vozidel takže pokud budeš opravdu spěchat do práce, budeš mít na kole velkou výhodu že tě nemůžou pokutovat kolegové za překročení limitu.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 20. 4. 2011 09:04

Jak neplatí pro cyklisty? Vždyť v televizi jsem viděl, že policajti měřili i rychlost lyžařů na sjezdovce.

Jinak mám možnost koupit tohle:
Obrázek
Je 2 roky staré, cena 20 000 Kč, postavené na rámu superior team issue (vel .rámu 52) karbonová sedlovka + vidlice, sada campagnolo veloce, kola Mavic aksium race, pláště schwable lugano. Najeto necelých 2000 Km. Myslíte, že je to výhodná koupě?
Naposledy upravil ultima__ratio dne 20. 4. 2011 09:09, celkově upraveno 1
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 20. 4. 2011 09:08

smeeetiiiisteeeeee
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 20. 4. 2011 09:14

BAN
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 20. 4. 2011 09:15

+1000
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 20. 4. 2011 09:51

Tak to já vím, že mě to bude stát více než 1000 Kč. Zas tak levné bych ho ani nechtěl. :-)
ultima__ratio
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 20. 4. 2011 10:01

ultima__ratio píše:Doporučte mi tedy prosím nějaké rychlé silniční kolo, preferoval bych co možná nejnižší hmotnost kola...


Rychlost silničního kola záleží na tom, jak rychle a jakou silou jsi schopný šlapat :-D
Pokud se bavíme o nejnižších hmotnostech silničního kola, mluvíme o váze cca. 7 - 7,5 kg (možná i méně), ale to jsou závodní stroje a ty jsou pro Tebe naprosto zbytečné.

Záleží, kolik do toho chceš vrazit peněz, pak se dá něco vybrat...

-- 20. 4. 2011 11:03 --

ultima__ratio píše:Jinak mám možnost koupit tohle:
Obrázek
Je 2 roky staré, cena 20 000 Kč, postavené na rámu superior team issue (vel .rámu 52) karbonová sedlovka + vidlice, sada campagnolo veloce, kola Mavic aksium race, pláště schwable lugano. Najeto necelých 2000 Km. Myslíte, že je to výhodná koupě?


Kolo pěkné, ale opravdu potřebuješ takové kolo na jízdu do práce?

2 roky staré "závodní" kolo a najeto 2000 km? To jsem svého času měl najeto za necelý měsíc... 8-D
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob Halford 20. 4. 2011 10:09

jak je to s těma lyžařema? co je to zas za sračku???

-- 20. 4. 2011 11:12 --

tak jsem si to našel je to fakt sračka :hmm:
NWOBHM!!!!
Rob Halford
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 4. 2011 10:13

No takove nejlevnejsi silnicni kolo se Shimano Sora najdes v obchode za 7-8tkc. Jsou to ale kola nekola, proste na to kouknes a vidis, ze je to takovy Logan mezi auty. Doporucil bych ti koupit silnicku podobnou jako na tom obrazku za 20 000 Kc, o rady lepsi razeni, alespon 105 nebo Ultegru, o 2-3 kg mene vazici kolo, vypadaji dobre, maji kabonove vidle pro lepsi tlumeni, proste ten pocit z jizdy stoji za to. Nehlede na to, ze na takovem lehscim kole budes jezdit o 0.5-1.5 km/h rychleji. Takove kolo si kupujes na 10 let a ne na rok, takze bych na penize nekoukal. Ja si kolo skladal z dilu na www.cyklobazar.cz, ale taky bych si koupil pouzitou silnicku, kdyby se mi nejaka libila. Ja obcas jezdim do prace 32 km:-)
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 4. 2011 10:32

ultima__ratio píše:Jak neplatí pro cyklisty? Vždyť v televizi jsem viděl, že policajti měřili i rychlost lyžařů na sjezdovce....

jestli jezdíš do práce na lyžích tak proč vybíráš kolo ? :hm
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 20. 4. 2011 10:45

Kolo nema na silnici co delat! :grr:
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků