Stavařský koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 2. 2. 2011 16:49

tady nejde o lidi podemnou, ale aby mi kua nepraskala dlažba... tedy to hodlám vylít lehčeným betonem :D

nějaký srágle alá OSB desky nepřipadají do úvahy :D

respektive má někdo nějaký geniální nápad jak udělat podlahu na trámech, aby byla lehká a mohla se na to nasázet dlažba. výška toho mě nezajímá. stropy kilometr a 3 metry.

už jsem přemýšlel i nad postupnou výměnou trámů za něco normálního (čti 20-tka íčko) ale sousedi podemnou by asi pičovali, kdyby na ně čuměl někdo zhůry :D

na druhou stranu - zkuste někdo vymyslet jak mazaně navýšit nosnost podlahy... já bych ke stávajícím trámum prostě přišupl íčka, která by si pěkně pohodlně sedla na ocelový plát na věnci a byl by klid. Trámy bych tam nechal, aby spodňákům na něčem držel strop a íčka bych si tam loupl aby mi na něčem drželo 10 čísel lehčeného betonu.

- jsem zvědav, co mi na to řekne pan statik vynálezce a koumák, který to má jít v sobotu okouknout :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eddie 2. 2. 2011 17:12

Jak mazaně navýšit nosnost podlahy? Prodat a koupit něco s požadovanou nosností. :-)
Moje oblíbená barva růže je železná.
eddie
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickuper 2. 2. 2011 17:41

King of Potato People píše:tady nejde o lidi podemnou, ale aby mi kua nepraskala dlažba... tedy to hodlám vylít lehčeným betonem :D


.... jen návrh bez hlubší znalosti problematiky tvýho stropu: co takhle nechat nalejt anhydritovou podlahu a dovnitř pro sichr zalejt pár kari sítí ze šestkovýho drátu.....bude to lehký, dokonale rovný a těma karíčkama i dostatečně pevný :hm
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 2. 2. 2011 17:56

eddie to máš těžko. když vyžaduješ starý dům pro jisté kouzlo, tak hold musíš něco oželet.

pickuper to nezní až tak špatně. píšu a znamenám si :)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 2. 2011 19:09

Jak píše Pick, plus na to vrstvu třeba 3cm polystyrenu a nahoru už jen OSB plotny, ideálně 2 vrstvy, to roznese váhu.. Horší ale že ta podlaha bude celkem o dobrých 15-20cáků výš.. :|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 2. 2. 2011 19:18

to nevadí, stropy jsou kilometr a místy tři vysoké.

no uvidím, co řekne pan statik, co to unese...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 2. 2011 19:45

tak minimálně tím mojím návodem nic nezkazíš, zateplíš to zespodu (i když to asi není až tak potřeba) ale výběrem kročejové izolace místo polystyrenu to odhlučníš a podlaha bude dokonale rovná.. Cenově, pracně i rychlostně je to vpohodě a nahoru už pokládáš rovnou lino, plovoučku nebo koberec :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 2. 2011 19:47

aháá, ted sem si přečetl cos psal výše, takže to nic, moje rady beru zpátky..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nordkapp 2. 2. 2011 20:41

znamy tiez renovoval svoju podlahu / cudzi strop - do zdi diery, vsadit ocelove nosniky (vonkajsie zdi su samozrejme nosne a teda sa netreba bat, ze by to bolo nejakym sposobom pretazene) - medzi nosniky (Icka pochopitelne - kvoli charakteristikam namahania v pomere s vahou) 20 cisel mineralnej vaty (fukanej, nie klasickej), to samizda zakryl OSB a na to prisla plavacka ...
Niektoré ženy sú všetky rovnaké. :-P
nordkapp
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 2. 2. 2011 20:49

no problém je s dlažbou. pod tím je potřeba defakto beton... OSB desky leda tak 25mm tlusté ve dvou vrstvách a to kdo s nejistým výsledkem.

no ona je tam podlaha už "rekonstruovaná" ale vhodná tak leda na plovoučku nebo ...

no kdyby takto tak půjdu asi do tohotok (plovoučku fakt ne)

Obrázek

podlahu řeším primárně v obyváko kuchyni kde by měly být krbové kamna, dlažba spolu s podlahovkou je taky asi ideal vzhledem ke dřevu a plánovanému ratlovi.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nordkapp 2. 2. 2011 21:34

to na tej fotke vyzera dobre, mozem vediet co to presne je ? :-)

// nevidel som ako presne to robil, iba takto nejak mi to popisoval, ale tvrdi ze nema s tym jediny problem ... moze tam skakat sto slonov, ale podlaha nevrze a nepruzi ... asi tiez zalezi ci a ako tam tie OSB pripevnis (lebo zhodneme sa na tom, ze polozit ich na nieco bez zasitenia polohy nema zmysel) ... takisto asi mohla prist este nejaka pasovina medzi nosniky, aby sa vysledna podlaha neprehybala ... fakt neviem :-)

pekna a dobra je aj ta liata anhydritova podlaha, ale na povodnom podklade riesi podla mna iba velmi malo - pretoze bude vyliata priamo na nom ... ano trochu to moze vdaka tym vlastnostiam, ktore ma, pomoct rozlozit zatazenie, ale pride mi to kvoli faktu, ze lezi na povodnej iba odlozenie problemu nosnosti na neskor, nie uplne vyriesenie :-)
Niektoré ženy sú všetky rovnaké. :-P
nordkapp
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 2. 2. 2011 21:43

Jen tak orientačně sonduju...něco v oboru telekomunikací, svařování optiky, montáž vysílačů (zamis?) apod. by nebylo?
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 2. 2. 2011 21:47

KOPP: Co to je za podlahu?
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 2. 2. 2011 21:49

Slawall píše:Jen tak orientačně sonduju...něco v oboru telekomunikací, svařování optiky, montáž vysílačů (zamis?) apod. by nebylo?

Si tu zkoušku nedal? :D
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 2. 2. 2011 21:55

Ta je v pondělí...:D
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků