stavebni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod addiction 17. 8. 2018 16:24

HrdinaJan píše:Představte si, že někdo si koupil barák na klíč. Smlouvu podepsal v únoru, kolaudace byla v dubnu a teď mu přišel dopis z finančního úřadu, že nepodal daňové přiznání na daň z nabytí. Co ho kreténa sklerotickýho čeká? Je to novostavba, takže by daň platit neměl. Co pozemek? Taky se z toho daň neplatí? Proč mě teda kurwa otravujou? :)


To jsou nejaky rychly, ne? :hm
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 17. 8. 2018 16:26

ace2 píše:aha takhle. No stejně to bude krabice.

To rozhodně, ale tak nějak jsem se letos po několika letech vahani rozhodl, že klima bude a hotovo. Už jsem dokonce hodil na balkon imitaci klima jednotky tak ať si zvykame. :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 17. 8. 2018 16:44

addiction píše:
HrdinaJan píše:Představte si, že někdo si koupil barák na klíč. Smlouvu podepsal v únoru, kolaudace byla v dubnu a teď mu přišel dopis z finančního úřadu, že nepodal daňové přiznání na daň z nabytí. Co ho kreténa sklerotickýho čeká? Je to novostavba, takže by daň platit neměl. Co pozemek? Taky se z toho daň neplatí? Proč mě teda kurwa otravujou? :)


To jsou nejaky rychly, ne? :hm


Ten příběh je samozřejmě o dost delší, ale na papírech je to takhle. Přístí týden Ti ho můžu vyprávět před spaním. :)
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 17. 8. 2018 16:50

No jde mi o tu odezvu financaku, to teda v Praze (aspon v ty nasi) se teda vetsinou ozvou az tak zaroq 8-D
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komarovac 17. 8. 2018 16:58

FÚ to práskne KÚ, takže to jde celkem rychle. V případě novostavby je dům a pozemek pod ním osvobozený, zbylý pozemek (typicky zahrada) je předmětem daně. To se týká salozřejmě koupě, ne stavby na vlastním pozemku.
komarovac
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod addiction 17. 8. 2018 17:05

No voni to maj propojeny, tak to vedi rovnou sami, jde o to, ze proste v Praze to driv nez zaroq obeslat nestihaj 8-D

Vidim to na sobe, podal jsem to brutalne pozde (a jeste blbe) a porad se nevozvali 8-) :-(
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 17. 8. 2018 19:28

Pokud v katastru nabyl až letos, tak přiznání podává až příští rok. Rozhodné datum je 31.12., ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 8. 2018 19:29

Omg. Pletes si dan z nabyti a dan z nemovitosti. Tomprvni musis podst do tri mesicumod nabyti to druhe domlonce ledna roku nasledujiciho.
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 17. 8. 2018 19:32

Nabytí je bývalá daň z převodu?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod addiction 17. 8. 2018 19:33

Ano, dan z nabyti nemov. veci je misto dane z prevodu nem.
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 9. 2018 12:10

nemá někdo zkušenost s voděodolným nátěrem v koupelně? Na netu není moc zkušeností :(
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 7. 9. 2018 12:18

addiction píše:No voni to maj propojeny, tak to vedi rovnou sami, jde o to, ze proste v Praze to driv nez zaroq obeslat nestihaj 8-D


Praha-Východ, 10 dnů od podání (podání těsně před lhůtou :D ) se sami ozvali a chtěli doplnit sken celé kupní smlouvy. Původně jsem jim jen přiložil nepodepsané PDFko (doufal jsem, že jsou schopný si to stáhnout z katastru, kde to zdigitalizovaný maj), pak jsem musel těch 30 stránek skenovat :oboze

od té doby nikdo, tak asi dobrý :-]
boss-ivoss
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 7. 9. 2018 12:20

Moucha píše:
JardaB píše:Pockej, kde je nejaka klenba? Mi to prijde jako normalne obezdeny francouzsky okna a nad nima preklady, nad tim bude stejne betonovy venec ne? Jako takhle prasecky vyzdenou zed uz jsem dlouho nevidel, kazdej dnes dava ty brouseny cihly na lepidlo a je to jako když strihne, maltu jen pod preklady a na betonovou plochu...

Klenba je pod podlahou, tahle zed jedina co je videt tam je 20 let jen kvuli strese, jinak kde se zdilo tak jak rikas :-)

Edit: uz mi doslo ze mluvis jen o ty zdi u oken, ta je jak jsem psal, 20 let stara. Pracuju s tim co tam mam :D

v roce 2018 takhle draty, taky se me to stalo, tak se nedivim, hnus
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 11. 9. 2018 04:59

Zedník chce za dokončení fasády 170 Kč/m2 (jen práce):
40 Kč za 2. vrstvu lepidla (první vrstva s perlinkou je již instalována)
30 Kč penetrace
100 Kč natažení omítky
Je to ok cena?
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 9. 2018 05:47

A leseni uz stoji? Jde asi i o to, kolik toho je, jsou tam urcite nejake rezijni naklady atd. Jestli je to celkem tak za dvacku, tak mi to prijde OK. (pokud se jedna o bezny barak a ne nejaky pilir ;-) )
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků