El. čtečka knih

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 9. 2016 13:27

Díky. Asi zkusím pocket. Reklamy a konvertovani jsou věci které mi otec hodi na hlavu.

A co ta velikost? 6" staci?
A jaký pocket? S podsvícením tedy.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2016 13:34

Tady je staré vlákno... nicméně hodně informací stále platí.

Domnívám se, že valné většině lidí 6" bohatě postačuje, ba naopak - větší velikost by možná byla na obtíž. Písmo si můžeš zvětšit, popřípadě zvýraznit... minimálně u části formátů. Problémem mohou být některá pdf., kde se špatně ořezává stránka (viz link výše).

Není to tak dávno, co se hledala čtečka známému - jeho přítelkyni. Vydupala si Kindle, protože holky... no nakonec asi zjistila, že Pocket by poskytl to samé, ale zřejmě by si rychleji navykla na prostředí. No, dnes už moderní blondýnka š*****á prstem po Kindlu.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2016 13:36

Jo a když budeš cokoliv kupovat - najdi si aktuální informace o stabilitě softwaru. Samozřejmě neznám všechny nové čtečky. Třeba, pokud se nepletu, tak PB Touch Lux 2 měl v počátku nějaké problémy. Oni ale hodně rychle reagují (alespoň donedávna tomu tak bylo) a vydávají update. Po aktualizacích se vše doladilo.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2016 13:42

burty s krenem píše:Díky. Asi zkusím pocket. Reklamy a konvertovani jsou věci které mi otec hodi na hlavu.

A co ta velikost? 6" staci?
A jaký pocket? S podsvícením tedy.

Ono - stejně se konverzi občasně vyhnout nemusíš. Záleží na typu knih, které se čtou. Ano - reklamy se lidé bojí, ale ono to není až tak horké...byť se situace změnit může.

Určitě doporučuji ze zkušeností uživatelů kolem mě - s podsvícením. Jednak může milenka číst vedle Tebe a Ty klidně spát, bo nebude nutno svítit lampičkou... navíc podsvícení na minimum u někoho pozitivně přispívá k lepšímu pocitu ze čtení... pro oči. Pocitově nižší námaha.

Čtečky mají jinak řešeno podsvícení, než mobilní founy a tablety. Tudíž zde nedochází k přímému záření do ksichtu čtenáře, ale vyzařuje se odrazem. K tomu pasivní typ displeje s e-ink... prostě je to jiné... A jak píšu - podsvit lze vypnout. Já byl u primárního výběru čtečky nejdříve známým kritizován, že podsvícení nebylo třeba. Ale po pár týdnech používání mně potvrdil, že je to prostě přínos.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2016 13:47

A ještě drobnost... některé čtečky mají jack pro zapojení sluchátek... je tam podpora hudebních formátů pro přehrávání. Uživatel může i poslouchat hudbu. Většina z těch co znám, toto ale nevyužívá. Prostě buď čte, nebo si pustí hudbu jinde, jinak.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 9. 2016 14:13

jo, jack je asi plus co neni treba
podsviceni PB a 6' a pouzdro. klucici barvy...
https://www.alza.cz/search.htm?exps=cte ... 831&sc=548
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 28. 9. 2016 14:21

asi toto
https://www.alza.cz/pocketbook-630-sens ... ?o=5#popis

HD jsou zbytecne drahe uz
vodotesne netreba
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 28. 9. 2016 17:49

Je opravdu rozdil,cist z ctecky nebo displaye,byt hogo fogo.Ze ctecky se neunavuji oci,je to mnohem prijemnejsi,opravdu jak knizka.Nikdy bych si nedokazal predstavit,ze se vzdam klasicke bichle,od te doby co vlastnim kindle jsem nevzal normalni knizku do ruky.To podsviceni je opravdu perfektni vec,kdekoliv je sero ,neresis .Vubec ho nevypinam,mam ho na pulku,ve dne i v noci,je tam i jakasi ficura,ze se to prizpusobuje okolnimu osvetleni,ale to nepouzivam.
Baterku nabijim jednou za mesic,denne ctecka bezi tak 3 hodinky.
Jeste sem si vzpomnel,ze ty novejsi kindle ctecky nemaji poresenou cestinu,pouze anglicky-paperwite a nizsi ano,je na to crack.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 9. 2016 09:10

Já mám tuhle https://www.alza.cz/pocketbook-623-touch-lux-d399463.htm#alternativy už třetí rok, tehdá jako novinku s podsvícením a furt dobrý.
Koukám, že se to moc nehlo ani parametrově ani cenově. Velikost displeje stačí úplně, kolega měl nějakou snad 10" čtečku a to je už docela kráva. Co se týče formátů, tak nic jsem nepřeváděl, vždycky to schroupalo origo soubor z kompu, i když se jednalo o velký PDF se schématama, kde jsem teda musel zoomovat, ale přečíst se vždycky dalo.
Nějak intenzivně to nepoužívám, střídáme se se ženou a dobíjím fakt málokdy. Na nic než na čtení knížek to nepoužíváme, sice tam je jack na sluchátka a něco jako winamp, ale to mě ani nenapadlo použít. Párkrát jsem zkoušel webovej prohlížeč, ale to jen pro utvrzení, že tohle opravdu ne :D

Co mě ale naštvalo je, že po tak po roce a půl přestal na displeji fungovat jeden řádek horizontálně cca v půlce. Záruku jsem prošvih, tak už se s tim musí žít :-(
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 9. 2016 11:47

Teď jsme řešili s kolegou.. Měli jsme vedle sebe poslední Kindle a poslední Pocketbook, takže zážitek celkem čerstvý.. Kindle má neodiskutovatelně hezčí a čitelnější obraz, ale ten ***** s formáty, které neumí, nechce umět a nikdy umět nebude je natolik velký, že bych šel kdykoliv do Pocketbooku..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 29. 9. 2016 12:04

se to tu rozjelo... ale uz je objednano :)
ten PB 630 s pouzdrem a zarukou vadnych bodu a dvd 7500 knih.. tolik jich snad ani neni :D
Tak uvidime, jaka bude spokojenost
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 3. 10. 2016 14:10

Kdes koupil a za kolik? Rozhodl jsem se ze mlade koupim na Vanoce taky nejakou ctecku, nejspis taky PB630, ikdyz jeste koukam na ten 650...
Kindle nejspis ne, co tady ctu o tech problemech s formaty, to nechci resit.
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 10. 2016 15:41

Tohle vypadá jako dobrá čtečka.

Obrázek
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 3. 10. 2016 17:06

Tu bych si mohl nadelit na Vanoce pro sebe :-D
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 3. 10. 2016 17:24

M@C píše:Kdes koupil a za kolik? Rozhodl jsem se ze mlade koupim na Vanoce taky nejakou ctecku, nejspis taky PB630, ikdyz jeste koukam na ten 650...
Kindle nejspis ne, co tady ctu o tech problemech s formaty, to nechci resit.

Měl jsem v košíku na alze. Chtěl jsem to stopro do druhého dne. Ale ta jejich pošta zdarma byla jen kartou on-line a už me nejak sere.
Tak jsem přímo pres heureka koupil a prodejce byl chytreelektro.cz. Navíc meli fólii na display a knihy na DVD k tomu. A i s dopravou o dvě kila méně než Alza bez posty. Taky s tim krytem limitem edition kenzo.
Do poznámky sem dal jestli to stíhají a hned volal ze OK.

Čtečka...je treba se odprostit od toho ze to neni mobil :D je to pomalé. Což bude standardní. Ale na čtení to bude dobry. Šest palců je opravdu OK. Bez podsvícení bych asi ja osobně nechtěl. Tim ze to nemá tlačítka na předků je to opravdu malé a skladne. Vypadá to dobře. S kindle nicméně nemam zkušenost.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků