Doporučte KVALITNÍ pračku,konkrétně,kterou vybrat?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Odeslat příspěvekod Auto1 29. 7. 2009 12:02

Odchází pračka,mame nebo měli jsme Bosch a byla spokojenost,ovšem kdo ví,kde se dnes bosch pračky dělají,čína,německo,absolutně netuším,a zejména nemám s novými zkušenost.

Předpokládám cenu okolo 10 až 15,takže nevyžaduji nutně display nebo šestý sedmý smysl a podobně,ale rád se nechám přesvědčit,proč to či ono zvolit,a jakou pračku vybrat.
yp
Myčku máme ARDO ital zmetek,ale servis za rohem,cena byla supr,je to základní verze a myje absolutně skvěle,navíc má zepředu celoplošné dřevo.

Pračka bude ovšem ve sklepě a design či barva jsou úplně zbytečné téma,tady se jedná o skutečné kvalitní praní a dlouhou životnost,čili samsung a LG vyřazuji předem.

Přemýšlím Bosch Siemens AEG nevím vůbec konkretní typ,takže to,že máte 10let Miele mi nepomůže,potřebuji vědět,něco,co se dá nyní koupit,ale přitom máte odzkoušeno nějakou delší dobu a koupili by jste opět.

Plnění asi vrchem a rozměry klasiku nebo menší,to je jedno,sušička integr. netřeba,zejména musí být velký buben,upřednostním jen životnost a dobrou prací schopnost,snad něco doporučíte?
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod Major Kure 29. 7. 2009 12:08

[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
Major Kure
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2009 12:08

Osobně bych žebříček sestavil takto:
1) Miele - pravděpodobně to nejlepší co je na trhu, ale nechá si to řádně zaplatit
2) AEG - my máme už druhou, první vydržela asi 13 let (Původní byla 6250, nyní máme už několik let 60300)
3) Bosch / Siemens - tyhle dvě značky jsou konstrukčně shodné, někdy se prodává pod značkou Bosch a někdy Siemens. Pokud se ale nemýlím, tak v jednom z posledních testů dopadla nějaká drahá Boschka hůř, než jedna z nejlevnějších
4) Electrolux / Zanussi - patří stejnému koncernu jako AEG, obvykle dopadají v testech o něco hůře
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod mabosk 29. 7. 2009 12:11

Tak dlhodobe skusenosti mam len prackami od Quelle (PRIVILEG) a obe funguju vyborne (jedna 7 rokov, druha 5 rokov), Miele mame teraz 2roky a tiez bezproblemovy chod.

EDIT: Este som si spomenul, na manzelkinu Elektrolux ta tiez funguje cca. 8 rokov bez problemov
Naposledy upravil mabosk dne 29. 7. 2009 12:13, celkově upraveno 2
mabosk
Inventář

Odeslat příspěvekod Totalschade 29. 7. 2009 12:12

elektroluxek mam v blizkem okoli asi 5 - jeste ty verze bez displeje - bezproblemove to stroje.
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2009 12:16

mabosk píše:Tak dlhodobe skusenosti mam len prackami od Quelle (PRIVILEG) a obe funguju vyborne (jedna 7 rokov, druha 5 rokov), Miele mame teraz 2roky a tiez bezproblemovy chod.

EDIT: Este som si spomenul, na manzelkinu Elektrolux ta tiez funguje cca. 8 rokov bez problemov

Jo Quelle a jejich značka Privileg je taková "černá skříňka". Nejsou to totiž výrobci, ale prodávají "OEM" výrobky cizích výrobců a už měli ve svém portfoliu i AEG - za cca o 1/3 nižší cenu, než byla cena "originálu".
Bohužel stejně tak se pod nima můžou objevit i nekvalitní výrobci.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod Auto1 29. 7. 2009 12:41

Takže značky bychom měli,nyní jen vybrat konkrétní typ,že ano.

Existují třeba nějaké nepovedené řady u renomovaných značek?
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod Jintaj 29. 7. 2009 12:56

Tohle dilema jsme nedávno řešili taky. Je lepší drahá, která sice vydrží bez opravy ještě cca 2-3 roky po záruce, ale poté do ní začneš sypat peníze, protože kvůli její ceně ti jí bude líto vyhodit, nebo levnější, která se pár měsíců po záruce totálně vy***re, ale protože nestála moc, tak jí s klidem vyhodit, a koupit jinou, která mj. uspoří víc vody, elektřiny...?
Pár názorů na pračky najdeš tady v diskuzi pod článkem:
http://clovekonline.cz/nekupujte-si-pracku-indesit/
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 7. 2009 12:57

Máme druhou BOSCH a maximální spokojenost.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 6. 2010 23:02

Obnovuji diskuzi. Řeším koupi vrchem plněné. Stávající Bosch WOF 2000 po dvanácti letech klekla (ložisko, čerpadlo). Zatím to vidím na AEG Lavamat 47330.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tarwas 10. 6. 2010 23:29

Lavamatky jsou fajn :)
Tarwas
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 6. 2010 06:19

Taky máme AEG. První ná vydržela nějakých 12 let, druhou máme už nejmíň 6 let. Zatím bez problémů a to se fakt nezastaví.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod palmexman 11. 6. 2010 06:21

JJ LAVAMAT máme druhou u té první odešel nějakěj počytač a celá ta deska už se nevyplatila opravit. Ale tahle už má nějakej ultra krátkej program, třeba jen na opocený tričko - kterej trvá se vším 30minut. Víc nevím neperu s tím...pračky sou pro holky
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 11. 6. 2010 07:08

Tak 30 minútové programy má už dnes takmer každá práčka... Ultra krátky by som si predstavil tak do 15 mins...
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukasoj 11. 6. 2010 07:09

palmexman píše:pračky sou pro holky

+1
Lukasoj
VIP Galerie

Další stránka