Výběr televizoru do odpoledne!!!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 20. 8. 2018 14:08

evlo: Na nic jiného jsem nenarazil.

goes: já jsem fakt nadšený z toho a třeba ještě počkej na Arního až vybalí a popíše k tomu svoje.
Jsou se světly na 2, 3 a 4 stranách. Já mám normálně na stolku na stojanu k tv a 4. spodní strana mi nechybí. Ale horní je super.
Pokud máš na zdi a prachy na to, tak klidně i ty 4 strany. To měly snad jen ty nevyšší modely.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 20. 8. 2018 14:51

Jop, no na stěně jen 3 bude nicmoc :( ale 4 jsou (bejvaly) ***** drahý
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 8. 2018 15:27

4 měl vždy jen úplný top model za kilo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2018 15:44

To svetlo jr na televizi nebo nejake externi?
anonymni

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 20. 8. 2018 16:03

Jsou přímo zezadu TV zabudované diody.
A dívám se, ale už se dělá asi jen na 3 strany max.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2018 16:04

Kura zajimave
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 20. 8. 2018 19:57

goes píše:takze ten philips je ambilight je cajk? jako zvazuji nakup nove tv, ted mam 55 a posunul bych se na 65 4K neco a na znacce mi nezalezi. Mam samsung i lg a oboje systemy jsou tragy, ale mam tekove zakladni modely a toto se mi libi jak to blika

Philips do velké části pokročilých modelů dává Android. Android má z mého pohledu nejvíce možností rozšíření, ale z druhé strany jeho stabilita leckdy kolísá. Více než u konkurenčních OS. Nákup televizoru s tímto OS doporučuji jen pro ty, kteří skutečně dopředu počítají s nečekanými problémy.

Ambilight je skutečně ale velmi dobrý, zajímavý a přitažlivý systém. Dříve byly diody překryté, nyní jsou povětšinou volně svítící. Jednak se jedná o EKO krok a jednak stejný výkon udělá více wau. U novějších systémů jsem občasně zaznamenal drobný kmit/blikání při jednolité ploše, což mně trochu vadí. Svítit Ambi může různorodě. Buď dle obrazu v TV, nebo stabilně určitou barvou, resp. jejich kombinací. Umí to udělat i „lampičku“, když je TV vypnutá.

Pokud chceš nějaký TV a rozhodneš se pro Philips, doporučuji nastudovat diskuze kolem OS Android. Abys věděl.

Něco k tématu je tu...
https://avmania.e15.cz/philips-hue-osob ... ystem-k-tv
https://avmania.e15.cz/philips-55pos900 ... est#part=1
https://avmania.e15.cz/philips-55pos901 ... ghtem-test

U výběru moderní TV bych se hlavně zaměřil na kvalitu obrazu, korektní a přirozené barvy a 100/120Hz technologii. Také bych se pídil po tom, aby - pokud možno - nebylo vidět případné blikání, když už výrobce zvolí PWM řízení podsvícení. Anebo vzít něco, co PWM nemá. Zvuk lze doplnit i jinak. Ale stabilita systému se nahradit nedá. Taky by sis měl přesně zodpovědět, co od telky očekáváš/očekáváte... co chcete a co využijete. No a na přesně tyto funkce - jejich dostupnost, resp. korektní chod se následně zaměř.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 8. 2018 20:02

evlo píše:
Slawall píše:
brasci píše:No a ak by sa len dali nejaké led pásy na obyč televízor, neurobilo to rovnakú službu?

LED pasek sviti porad steje..ale jako jo, existuje nahrazka, da se to do HDMI a sviti to podle aktualni situace..jen nevim, jak rychle to reaguje.

Nevim jakou nahrazku myslis, hyperdion nebo jak se to jmenuje reaguje rychleji nez to na videu

Jsem neco nasel kdysi na nejakem americkem startovaci, stalo to asi 100USD a davalo se to do HDMI..nezkoumal jsem to podrobneji.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 8. 2018 20:03

brasci píše:
Slawall píše:
brasci píše:No tak minule som skúšal aké by to bolo mať po tme za tv trochu svetla, tak som tam drbol dve lampičky a z ikea a good :D

Ted ve ctvrtek maji u nas v lidlu LED pasky na TV..jsou primo do USB, tak si je koupim..za 150Kc...mi tohle staci.


Tak to cestou na kachličku vezmem nejaký lidl a skúsim to tiež :D

Ja vim, ze mi to bude stacit, meli jsem to tak nabaraku u rodicu, z Ikei v podstate to same, jen bez ovladace s klasickym vypinacem.. tohle je fajn, ze to je do USB, nechas to zaple a zapne se to vzdycky s TV..

https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=16803
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 8. 2018 20:06

Jo, uz som to nasiel. To je na skusku ok.
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 8. 2018 20:08

Jenže toto je pouze světlo s možností měnit jeho intenzitu, či barvu. Ale neumí se přizpůsobit dění na obrazovce. Ambilight v TV Philips má navíc ještě jednu výhodu, oproti některým alternativám. Funguje také, když si člověk pustí normální interní tuner - běžné vysílání.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 8. 2018 20:08

Vsak jasne, je to jen misto lampy k TV.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 8. 2018 20:09

My vieme co to je. Ale to staci. Ja chcem len trochu svetla za tv, nech nie je v miestnosti taka tma. Na nejake svetielkovanie podla obrazu uplne prdim. To je pre blbych :D
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 8. 2018 20:10

OK, já jen aby někteří neměli pocit, že si koupí zázrak za pětpade :D
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2018 20:13

Mgx diky za info
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků