Čím topit v braku - plyn, tepelné cerpadlo

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 12:54

goes píše:
970ka píše:Krb je náhodou super,úplně jiný teplo ,než z radátorů , a pak třeba když vypnou proud. :-)

Cece to výinani elektriny.. v beskydech to byva i par dnu. V okoli brna jsou vypadky v desitkach kinut.

Klidne dny i v okoli Brna, asi pripojuji furt nejake novostavby tezaru kryptomen.
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod goes 24. 6. 2018 14:31

to ti vypina zbytek mozku
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 6. 2018 16:20

evlo píše:
Jean ViC píše:Já v malém bytě topim klimoskou a je to nejvýhodnější a i naklady to není špatný a jako bonus v létě si můžu chladit
A mas na to d57d?

D45? Přímotop se to jmenuje mám pocit se to jmenuje dostal jsem to k bytu protože tady je elektrický 6kw kotel co ohřívá vodu v radiatorech ale žere to dost elektriky tak to nezapinam
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 16:49

zajimavy d45d na kotel v byte a na klimu co topi nic
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 6. 2018 17:13

Co je na tom zajímavé?
Klimu jsme si dokupovali až po par letech co jsme tady bydleli a že netopi nevim nas to v zimě ohřeje :)
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 18:01

Aha, ok, no ja si chci dat do bytu tu klimu - tepelne cerpadlo :D, hlavne kvuli d57d, me prijde lepsi nez rvat nekam kotel, nemyslel jsem to, ze ta klima netopi, ale za na to nebyl tarif, ale asi jsi s d45 nemel motivaci resit, s d20, nebo jak se ten tragickej zakladni jmenuje, je ta motivace silna.

Minule jsem to resil kotlem kvuli razitku a proste hrozny, hrozny zazitek ta instalace a to nebyl ani muj dum, tak bych se tomu rad vyhl, no.
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 18:05

Daj me do panelaku kvuli te klime treba 1f 80A nebo tak neco?
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 6. 2018 18:09

Nemyslím si že ti daji 1f 80A, řekni si o nějaký neveřejny cryptomining tarif :)
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod goes 24. 6. 2018 18:10

evlo píše:Daj me do panelaku kvuli te klime treba 1f 80A nebo tak neco?

Nedaji
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 6. 2018 18:11

Co jsem četl tak by klimoska musela výkonem pokrýt vytápění výkonem což by musela asi být papírové silnější než je mám myslim 4kw topici vykon a musel bych mit k 6kw
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 6. 2018 18:12

Vetsi sance by mozna byla na 3f pripojku, třeba by to zduvodnil, ze ma doma nejaky hydraulicky agregat, soustruh atp. ;-)
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Expert

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 18:14

Jean ViC píše:Nemyslím si že ti daji 1f 80A, řekni si o nějaký neveřejny cryptomining tarif :)

To neni.
Nevim kolik je nejvic na fazi, tedka mam v tezirne 3x50A, coz me staci bohate, ale proste na 1 fazi bych mel pres 50 :(
Ale fakt je, ze spis byh v tom panelaku ocenil 3 fazovou pripojku, protoze veskerou distribuci energie mam na 3fazi a neco mi rika, ze zapojit ut jednu fazi na vsechy 3 vstupy 3 fazoveho (zasuvka ma 3 faze a zem a nulu, aby to davalo smysl :D ) rozvadece by nedopadlo dobre :)
Naposledy upravil evlo dne 24. 6. 2018 18:39, celkově upraveno 2
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 18:16

Jean ViC píše:Co jsem četl tak by klimoska musela výkonem pokrýt vytápění výkonem což by musela asi být papírové silnější než je mám myslim 4kw topici vykon a musel bych mit k 6kw
Ja pocitam tech 6kW, kotel jsem musel kupovat 11kW do tezirny, nikdy nebyl zapnut, proste fraska ty tarify.
evlo
Guru

Odeslat příspěvekod goes 24. 6. 2018 18:17

A proc si neudelas fte tam te kw vyjde nejlip
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2018 18:20

FTV EON pro tezirnu nezvladl, nedokzal jsem se dovolat cloveku, co by nemlel sracky, ale dokazal me rict cisla, proste pokryje to vasi denni spotrebu, ja mam denni spotrebu presne 166kWh, to i kdyz by se dalo na cely pozemek a panely co pouziva NASA, tak nedate ten vykon .... Bla bla bla sracky, jsem mel stesti, ze alespon na ten kotel/primotopy se me podarilo dovolat funkcnimu cloveku v EONu a rekl me co a jak a jakej kotel aby ta zmena prosla.

BTW chtel jsem koupit hydro elekrararnu v rakousku, v dobe, kdyz jsem to zacal resit, tak uz tezari vse v CR skoupili. A jsem rad, ze jsem to neudela, by se me nechtelo furt jezdit v pripade problemu tak daleko.

Docela taky vtipny, ze jedno pole, tak 200m od tezirny je pokryty panelama, tak by me zajimalo jestli to beru realne od nej :)
Naposledy upravil evlo dne 24. 6. 2018 18:28, celkově upraveno 2
evlo
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor