Garážnické rady do života nejen pro Ace

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomanr 21. 6. 2018 09:28

Ale vyuzijes to v podstate iba ak zapadnete hned vedla seba nie? Alebo budes vozit 100m retaz so sebou?

Bral by som ten Made in U.S.A
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 6. 2018 09:37

Tak původní hupcuk je tady http://www.branocentrum.cz/Lanove-zveda ... ge=1&man=9

Zase je to těžký jak kráva. To radši toho číňana, po použití zahodit a koupit novej.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 21. 6. 2018 09:41

"Jistě, vy dva jste se hledali co?! Jak neni něco z USA, tak se to pánům nelíbí. Já kdybych před vás pánové postavil dvě krabičky od sirek ale dvě NAPROSTO stejný krabičky a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší co? Samozřejmě ta americká. Americká samozřejmě."
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 21. 6. 2018 09:44

tenhle má dobrý recenze

https://www.amazon.com/TR-Industrial-Po ... road+winch

no ono teoreticky bys neměl zapadnout s dvěma kárama. Minule byl problém že kolega byl v poušti poprvé a i když jsem mu říkal ať jezdí dál odemne kdybych jako první zapadl at tam nevjede taky. Po 10 km v poušti mu to přišlo zjevně jako naprostá pohoda bez rizika aby na 11. km zapadl se mnou v načechraným písku.... :D Po tom co to tam s ním málem na sluníčku při 51 stupních seklo to začal brát vážněji.

Může se stát že se zahrabe druhej když se tě pokouší vytáhnou na laně, ale to jste blízko u sebe a tohle by právě vyřešil naviják.

Jinak se sám dostat z pouštního písku v otevřené poušti je problém. Něco jiného je plážový písek, tam se dají použít různé věci jako písečné kotvy a pak vytáhnout navijákem, nebo traction pady pod kola. Ale pouštní písek je tak načechraný, suchý a tak sypký že nejde ani odhrabat písek kolem kol, jednu lopatku odhrabete a do díry se sesypou okamžitě lopatky dvě.
Naposledy upravil ace2 dne 21. 6. 2018 09:50, celkově upraveno 1
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 21. 6. 2018 09:46

Jouda.II píše:"Jistě, vy dva jste se hledali co?! Jak neni něco z USA, tak se to pánům nelíbí. Já kdybych před vás pánové postavil dvě krabičky od sirek ale dvě NAPROSTO stejný krabičky a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší co? Samozřejmě ta americká. Americká samozřejmě."


Mal pravdu, Bolek.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 6. 2018 09:51

Mirek.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 21. 6. 2018 09:57

Som reagoval na tu poslednu vetu.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 6. 2018 10:50

Já taky. Neříkal to Polívka, ale Donutil.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 21. 6. 2018 10:53

Poslednú vetu z prispevku povedal Bolek.
Naposledy upravil tomanr dne 21. 6. 2018 10:57, celkově upraveno 1
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 6. 2018 10:55

ace2 píše:jj Power Puller se to jmenuje v angličtině. Čínský jsou kolem 30-40 dolarů a americký asi za 250 ... tak si říkám kde je rozdíl :D

No jenze kdyz pisou 4 tuny, tak to me prijde strasne malo, moje auto 2.6t a kdyz budu odnekud potrebovat vytahnout, tak efektivni hmotnost, gravitace, akcelerace jak to zhoupne atd. podle me 4t presahne.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 6. 2018 11:33

:oboze
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 21. 6. 2018 11:57

tomanr píše:Poslednú vetu z prispevku povedal Bolek.

Aha, tak su kokot, sorry :-[ :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 21. 6. 2018 12:03

ace2 píše:jj Power Puller se to jmenuje v angličtině. Čínský jsou kolem 30-40 dolarů a americký asi za 250 ... tak si říkám kde je rozdíl :D


Rozdiel je v tom, ze ked sa americky nahodou urve pocas navijania a nedajboze ta niekam trafi. Tak American na firme vysudi aspon pol miliona za ublizenie na zdravi a u Cinanov ta poslu niekam.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 21. 6. 2018 12:04

evlo píše:
ace2 píše:jj Power Puller se to jmenuje v angličtině. Čínský jsou kolem 30-40 dolarů a americký asi za 250 ... tak si říkám kde je rozdíl :D

No jenze kdyz pisou 4 tuny, tak to me prijde strasne malo, moje auto 2.6t a kdyz budu odnekud potrebovat vytahnout, tak efektivni hmotnost, gravitace, akcelerace jak to zhoupne atd. podle me 4t presahne.


Tyhle věci mají udávané zatížení v liftu, v pullu pak mají dvojnásobek. Takže 4 tuny kdybys to chtěl tahat na řetězu do výšky v pullu by to mělo vydržet 8 tun, nicméně vzhledem k tomu že je to čínský tak bych se vsadil že se to ohne už při vyndání z krabice. Takhle jsem si vyzkoušel 6 tunové ocelové lano made in china... nevydrželo ani jedno vytáhnutí.

Lana ted koupím už pružný ať netrpí recorvery pointy na autech.

Tomanr: při vytahování bys měl mít na lanu 2 dečky aby lano neletělo. K lepším značkovým lanům se to dodává
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 21. 6. 2018 12:08

Tak sa ti urve páka a prepichnes si s ňou ruku. To máš jedno. Zraniť sa dá vždy.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků