Výrok měsíce

Rady, náměty, připomínky

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 6. 2016 21:02

Všech 20 na stejném místě...pro jistotu jsem se byl podívat :P
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 24. 6. 2016 21:04

Vagi píše:
Aštar_Šeran píše:Klesáš stále hlouběji

...říká člověk, který napíše toto...
Aštar_Šeran píše:jako bych si střihnul trojku s tvojí maminkou a ženou?

Takže argument, proč lít nejlevnější olej do motoru s konstrukční vadou, kvůli které je náchylný na kvalitu oleje, prostě nebude. Chápu, píšu si a děkuji za přínosnou "diskuzi".
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 6. 2016 21:12

Olej plnící normu motoru --> nezachrání konstrukční vadu rozvodů --> ale jelikož splňuje specifikace, tak je vhodný :!: Je na tom ještě něco, co by člověk tvého formátu nechápal :?:
3.0 V6
Vagi
Veterán


Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 24. 6. 2016 21:16

Normu plní spousta olejů, což neznamená, že se nemohou lišit kvalitou. Jak jsem psal minule a tys na to nereagoval, nejde o to, jak olej vypadá v době nalití do auta, ale v jakém stavu bude před koncem servisního intervalu. A právě v tom levnému oleji vůbec nevěřím.

-- 24. 6. 2016 22:17 --

burty s krenem píše:https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Neboj, taky na tebe mám dlouhodobě konzistentní názor. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Kokot
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 6. 2016 21:21

Pokud si necháš olej v motoru 2roky/30tkm, tak ti bude k hovnu i ten nejvíc čupr dupr olej za nehorázný prachy.
Razím názor, že radši dám levný olej (dle tebe Mogul :-)) ) a vyměním ho častěji, než ultra drahý olej a nechat ho v motoru 2roky/30tkm.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 24. 6. 2016 21:27

Mně by stačilo 15-20 tkm/1 rok, čemuž prostě u Mogulu fest nevěřím. Pokud se pamatuju, olej měníš ve zkráceném intervalu (5/7/10 tisíc?) - pak to klidně může být bez problému. Ale u standardního intervalu by to mohlo být krásné nechci slevu zadarmo, když má motor konstrukční problém, který jsem popsal.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 6. 2016 21:31

20tkm už rozhodně nepatří mezi standartní interval...ikdyž to některé automobilky inzerují.
Ideální hranice je těch maximálně 15tkm/rok, což oleje, jako je i Mogul, dají...ovšem nesmí se zapomínat na stav motoru. A to je možná kámen úrazu. Motory, jako je (byl) např. 1.6THP, které karbonují na počkání i se standartní výměnou oleje, ani Millers nezachrání.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 6. 2016 21:42

Aštar_Šeran píše:Mně by stačilo 15-20 tkm/1 rok, čemuž prostě u Mogulu fest nevěřím. Pokud se pamatuju, olej měníš ve zkráceném intervalu (5/7/10 tisíc?) - pak to klidně může být bez problému. Ale u standardního intervalu by to mohlo být krásné nechci slevu zadarmo, když má motor konstrukční problém, který jsem popsal.

Je tady známo , že se s Vagim známe, ale jak to tak pročítam, tak Vagi píše , že pokud plní normu, je ok. To je pravda. Ty píšeš , že bys to tam nelil, ptž tomu Nevěříš. To já taky ne, ale je to furt jen subjektivní pocit. Důkazy byste na krásně mohli předložit oba, takže imho úplně zbytečná diskuze.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 24. 6. 2016 22:08

Vždyť to jsem psal už na minulé straně :) Jsou fakta (problematický motor náchylný na kvalitu oleje) a názory (levný olej ve specifikaci stačí ano/ne). Nic, co by šlo objektivně posoudit bez dlouhodobého testu, který ovšem nikdy k dispozici nebude. Jak jsem psal už v původní diskusi kibitzovi, lej si tam, co chceš, já bych to tam nedal. Po nikom nechci, aby vyznával můj názor, ale totéž očekávám i naopak.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 24. 6. 2016 22:12

Aštar_Šeran píše:Normu plní spousta olejů, což neznamená, že se nemohou lišit kvalitou. Jak jsem psal minule a tys na to nereagoval, nejde o to, jak olej vypadá v době nalití do auta, ale v jakém stavu bude před koncem servisního intervalu. A právě v tom levnému oleji vůbec nevěřím.

-- 24. 6. 2016 22:17 --

burty s krenem píše:https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Narcismus

Neboj, taky na tebe mám dlouhodobě konzistentní názor. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Kokot

Tvá oblíbena potrefená husa ... :-P
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 6. 2016 23:18

Aštar_Šeran píše:Vždyť to jsem psal už na minulé straně :) Jsou fakta (problematický motor náchylný na kvalitu oleje) a názory (levný olej ve specifikaci stačí ano/ne). Nic, co by šlo objektivně posoudit bez dlouhodobého testu, který ovšem nikdy k dispozici nebude. Jak jsem psal už v původní diskusi kibitzovi, lej si tam, co chceš, já bych to tam nedal. Po nikom nechci, aby vyznával můj názor, ale totéž očekávám i naopak.

Ale po někom chceš důkazy, které nedává ani jedna strana. :) Nicméně dnešní oleje dají 20kkm v pohodě , ale každý musí zvážit, jestli je to ok pro jeho engine.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 25. 6. 2016 07:14

s tymi 20kkm v pohode to nebude az tak lahke, lebo ci je to v pohode by urcil az rozbor, okom sa to posudit neda. co som tak cital JPP, tak niektore oleje po +- 10kkm ( podla tras a pouzivania) stracaju svoje dobre vlastnosti a zacinaju si pytat vymenu .
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 25. 6. 2016 07:22

Vagi a oleje... Jak se někde zmíní olej, tak je tutovka, že přijde rozvracet diskuzi. :-))
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 25. 6. 2016 07:31

Ani nemusí, on si je zmíní sám. Ale snad jsme se konečně dopracovali k normální debatě a teď bude klid.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků