Výrok měsíce

Rady, náměty, připomínky

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 25. 6. 2016 11:48

To spíš bych si dal toho ptáčka, co ulovila moje potvora na chalupě a kterýho jsem včera pochoval na hnoji :-) Zrovna takovýho hezky zbarvenýho, káča jedna. Na kosáky si netroufne a na tyhle pěnkavy, nebo co to bylo, jo :-( A pak tahle "drsná kočka" čumí, jak jí cizí kocour žere z misky a neudělá nic. To je rambo teda...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 25. 6. 2016 11:49

Vočko Szyslak píše:Kde mají Tesly televize? Jednu bych hned vzal. Ale vystihnul jsi to možná. Je to v lidech zakořeněný, že to co byl šmejd před 20 lety, musí být šmejd i dnes.

Podle mé zkušenosti pořád ještě obvykle platí pravidlo, že kvalita odpovídá ceně. Aspoň u levnějších produktů. Najdou se výjimky, ale zrovna motor v autě je dost drahá sranda na to testování. Stejně jako údajně jde občas najít i pitelné krabicové vino.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 6. 2016 12:04

miromen4 píše:Ja zas nechapu , co nechapeš na tom , že AŠ jednoduše nema duvěru v Mogul. Čimž ti vlastně odpověděl na tvou otazku a ty tvrdiš , že ne.
Je to podobne jako např. při pořizovani TV. Mužou mit vedle sebe 2 TV , jedna Panasonic , druha Tesla , obě na papiře stejne specifikace a funkce , ale te Tesly si vubec nevšimnu.

Takže když obě TV budou mít naprosto totožný obraz (u TV to nejdůležitější) tak stejně sáhneš po Panasonicu...to mi stačí :D
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 6. 2016 12:08

Jsem kdysi jel na nejaky tabor se skolou jeste na zakladce, nasi meli takovou tu tv, napravo od obrazovky tlacitka a ladilo se takovou tycinkou, jsem se po tydnu vratil domu a kukam nova tv, tak cely nateseny ze konecne philips nebo sony etc, dojdu bliz, a ORF made by tesla bo tak nejak, pro detskou dusi prahnouci po vymozenostech zapadniho sveta desna tragedie :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 6. 2016 12:09

Když už, tak OTF (Oravská televízna fabrika) ;-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 6. 2016 12:09

Kuiva, OVP by Orava, tak to bylo :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 25. 6. 2016 12:11

To mas jako s foťákama. Mám poloprofi model se stejným senzorem jako lepší amatérské zrcadlovky, přesto je na focení o mnoho lepší. Proč? Protože všechno okolo je jiné, lepší čip, rychlejší metrika, odolné provedení... Stejně tak totožný panel u televize neznamená, že je stejná. Bude tam jiný tuner, ovládací menu, ovladač, výsledný dojem může byt dost odlišný.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 25. 6. 2016 12:11

A nebo OTF, jeste nekde u nasich bude schovana, co kdyby ze jo.. :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 25. 6. 2016 12:25

Vagi píše:
miromen4 píše:Ja zas nechapu , co nechapeš na tom , že AŠ jednoduše nema duvěru v Mogul. Čimž ti vlastně odpověděl na tvou otazku a ty tvrdiš , že ne.
Je to podobne jako např. při pořizovani TV. Mužou mit vedle sebe 2 TV , jedna Panasonic , druha Tesla , obě na papiře stejne specifikace a funkce , ale te Tesly si vubec nevšimnu.

Takže když obě TV budou mít naprosto totožný obraz (u TV to nejdůležitější) tak stejně sáhneš po Panasonicu...to mi stačí :D

Nedělej , že neumiš čist. Jinak na shodny obraz u 2 TV jsem ještě nenarazil. A jak , už tu padlo , většinou za vice peněz byva vic muziky.
Prostě , ty tu naznačuješ , že Mogul ktery bude plnit stejne specifikace jako Millers oils , bude na stejne kvalitativni urovni. Takže to kilo navic za litr oleje je vlastně zbytečnost.
Ja se v tom sice nevyznam. Ale myslim si , že zatim co Mogul bude splňovat normy s odřenyma ušima , tak u dražšiho oleje bude předpoklad , že je bude plnit s přehledem.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 25. 6. 2016 13:04

Já nenaznačuju vůbec nic...přijde mi, že jsi trošku paranoidní.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod tycoon 25. 6. 2016 14:40

Pokud se můžu zapojit do diskuze, tak oleje v malých baleních vnímám jako "spotřební chemii" a u té obecně neplatí, že dražší = kvalitnější. Velkou část konečné ceny u spotřební chemie tvoří marže, obchodní a marketingové výdaje nebo obal, čím menší balení, tím menší část ceny tvoří to, co je uvnitř. Dám příklad. Když si koupíte krtka na záchody, zaplatíte za kilo zhruba stovku. Louh, který je uvnitř, stojí 15 Kč.
Pamatuju si, že někdy před 15 lety mělo pardubické Paramo i kolínský Mogul problém získat aprobace norem VW pro své oleje. Dnes ale oba patří pod významný polský petrolejářský koncern PKN Orlen a tím mají přístup ke know-how i nejlepším aditivům. Mogulu bych se nebál, přirovnal bych to k Barumu, což taky nikdy nebude top špička, ale člověk má jistotu, že to není šmejd. Líbí se mi, že se Mogul nestydí uvádět u svých olejů i nepovinné parametry (jelikož jezdím na LPG, tak mě zajímá hodnota TBN).
Jinak já osobně nekupuje Mogul naopak proto, že se mi zdá drahý. Oleje od mateřské společnosti Orlen jsou většinou levnější.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 25. 6. 2016 14:50

To sedí. S Barumy jsem byl taky spokojený, než jsem vyzkoušel lepší pneu...
Naposledy upravil Aštar_Šeran dne 25. 6. 2016 17:26, celkově upraveno 1
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 6. 2016 17:26

Aštar_Šeran píše:To sedí. S Barmy jsem byl taky spokojený, než jsem vyzkoušel lepší pneu...

Vidíš na podvozku clii nikdy dobře nefungovali , kromě nových polarisech na sněhu to bylo výborné ale asfalt neuměli
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 25. 6. 2016 17:43

Myslím hlavně Polarisy, to je na mokru a blátíčku průser. Letní šly. Teda Bravurisy, Brilantisy jsou problém i na suchu.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 6. 2016 17:59

A který výrok měsíce to tedka vyhrál? To co postoval Vagi nebo Aštar? A nechcete se na tyhle žabomyší války *****? Divím, že M4lcolm, se svojí inteligencí se nechá vyprovokovat a hádá se až do krve s nějakým troubou který za to vůbec nestojí
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků