Jaguar XJ - provozní náklady

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bob ash 13. 3. 2007 14:04

Je tu někdo, kdo sám má nebo osobně zná někoho, kdo má libovolnou starší XJ6, XJ8, XJ12, XJR kromě úplně novejch?
Přemejšlím, že bych si časem nějakou kočku pořídil, nejspíš X300 (1995-1997 - poslední šestiválec). Ta už je vyráběná pod Fordem a měla by bejt relativně spolehlivá.
Ale zajímají mě i jiný - co XJ40, je opravdu tak děsně poruchová jak se říká? A co starý XJ - třeba series III z 80. let se daj sehnat taky docela levně. Dá se s tím jezdit, nebo je to jen zdroj obživy pro mechoše?

JPP informací mám dost, potřeboval bych někoho, kdo o tom fakt něco ví...
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod oddie 13. 3. 2007 14:15

...
Naposledy upravil oddie dne 4. 4. 2007 20:49, celkově upraveno 1
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod bob ash 13. 3. 2007 14:26

Ona u Jaguarů pořizovací cena někdy klame - mezi 100 a 200k se často dá pořídit XJ series II nebo III ve velmi solidním stavu - něco takovýho:
[img]http://www.jaguarhouse.dk/photos/K-KA%20i%20udstilling%20%20600.jpg
[/img]
Já bych si pořídil buď tohle jako dílem hračku a dílem auto na ježdění (prostě věc, se kterou se normálně jezdí, ale ne pořád), nebo bych si pořídil X300 na úplně normální ježdění:
Obrázek

Spotřeba mě nezajímá, že údržba není jako na Favoritu vím taky, ale jde o to, jak moc jsou pověsti o tragický spolehlivosti pravdivý...
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod mayklmaykl 13. 3. 2007 18:20

muj fotr doma skladuje XJ6 veterán z roku 1966... díly jsou drahý a jen británie,prostřednictvím českej firem to je za raketu ale to asi víš. spotřeba R6 4,2 je kolem 20l/100km ale docela to jede :)
jinak to má různý technický zajímavosti jako to že kotouče jsou blízko sebe u diferáku a tak.-...je to zajímavý vozítko

novější XJ prej zrovna spolehlivý nebyly ale je to srdcovka...
mayklmaykl
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod bob ash 13. 3. 2007 18:24

maykl: předpokládám, že to XJ bude z roku 1968, protože v tom roce se začaly dělat :) Že starý XJ žerou jak hovada (a XJ12 ještě mnohem víc) je mi jasný.

Ale jde mi o reálný zkušenosti s provozem nejlépe něčeho novějšího. O posledních XJ40 (93-94) a X300 nebo X308 se říká, že už jsou v pohodě. By mě zajímalo, jak to vypadá v reálu.
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod Koby 13. 3. 2007 20:01

bob: Zrovna dneska sem mluvil s kámoše. Má XJR za 160 000,- ale v né moc dobrým stavu, motor and 4.2, je to možný? Rok 97. Jako perlu mi akorát řikal, že kočička na kapotu která je nějaká nascvákávací aby ji nemoh někdo ukrást stojí 6 000,- :D Jinak se ti můžu zeptat na náklady, ale myslim že to je celkem soda.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod bob ash 13. 3. 2007 20:11

No '97 by to měl bejt ještě šestiválec, čtyřlitr. Teoreticky to možný je, ale XJR za 160 tisíc je hodně levný (normální cena je tak min 230-250 za nejstarší) a mizernýmu stavu se nedivím.
Ale info mě zajímá - spolehlivost u něj asi nebude nic moc, ale i tak.

A kočička za šest litrů není nic zvláštního. Znáček na kapotu Mercedesu stojí litr a to je mnohem jednodušší.
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 13. 3. 2007 22:50

No on ta kočka na kapotě je na magnetu ani ne tak z důvodů že by jí někdo šlohnul, ale kvůli střetu s chodcem. A i tak není schválená všude, třeba v ČR na XJ není dodávaná.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Moderátor

Odeslat příspěvekod Tada 13. 3. 2007 23:21

Já svýho času bláznil po XJS :D Jaguary jsou pěkný auta. Ale potřebuješ tak 12ti válcovou peněženku i na šestiválcvé modely
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod Koby 13. 3. 2007 23:24

ace2 píše:No on ta kočka na kapotě je na magnetu ani ne tak z důvodů že by jí někdo šlohnul, ale kvůli střetu s chodcem. A i tak není schválená všude, třeba v ČR na XJ není dodávaná.J/quote]

to je dobrej nápad, je to možný. Já nevim, tohle mi řikal on, že je to abysis ji vzdal vždykcy s sebou do kapsy :) To výborně vyřešil RR Phantom :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod bob ash 13. 3. 2007 23:48

Koby: Jak je na tom ten tvůj kámoš se spolehlivostí, nákladama na opravy, spotřebou a tak podobně?
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod Deli 14. 3. 2007 09:00

bob: řekl bych, že blbě :D ;)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod oddie 14. 3. 2007 09:08

...
Naposledy upravil oddie dne 4. 4. 2007 20:46, celkově upraveno 1
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod bob ash 14. 3. 2007 09:57

oddie píše:
Deli píše:bob: řekl bych, že blbě :D ;)-/quote]

Proč? Třeba na to dlabe, a nic neřeší dokud něco vyloženě nelehne. Je to sice dost blbej přístup, kór u takového auta, ale není vůbec ojedinělý, a nepřekvapil by mě. Akorát po někom takovém je pak auto dobré leda na díly, a to ještě jen na některé...j/quote]

Ne, ale jsem tak nějak zvyklej, že jezdím starejma velkejma plečkama, který jsou z pohledu normálních lidí nesmyslně žravý a určitě se na to nemůžou dát sehnat díly. Ani na toho Jaga nejsou ty díly tak hrozný, jak jsem průzkumem zjistil. Ale jde o to, jestli je nebudu objednávat každej tejden.

A spotřebu má prej XJ docela slušnou, pokud to není XJR...
bob ash
Štamgast

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 3. 2007 12:14

ace2 píše:No on ta kočka na kapotě je na magnetu ani ne tak z důvodů že by jí někdo šlohnul, ale kvůli střetu s chodcem. A i tak není schválená všude, třeba v ČR na XJ není dodávaná.J/quote]

to je teda svinstvo tohle....jeste,k ze se tam da dat pozdeji :)
Chodci se mi nemaji co valet po kapote a aspon jim to usetri trapeni :)
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Amík roku 2006

Další stránka