Octavia II RS Combi/Superb Elegance 2.8/Audi A6 2.4 V6

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod arbacher01 1. 10. 2006 16:48

ExFun píše:
vtec2 píše:souhlas s dusanem, řešit pov. ručení u aut kolem 700 tis mě přijde úsměvné, jen si spočítejte co člověk projí ročně po hospodách a taky se dá vařit doma ...d/quote]

no a?

prostě jsou někteří lidi spořivější a méně tolerantní ke zbytečnému plýtvání, bez ohledu na to, že se jedná o pár tisícovek.

Mě zase přijde váš způsob příliš bohatýrský a zbytečně vyhazujete paníze za něco za co nic nedostáváte.

A to jsem z rodiny ze silně nadprůměrnými příjmy a mnoha miliony investovanými v nemovitostech...

Neber to osobně, ani dušan, ale já zase nechápu lidi, které nezajímá spotřeba, pár tisícovek na pojištění, ale dávají velká dýška v restauracích, chovají se jako Grófové a bydlí v družstevním 3+1, čumí na 55cm televizi a poslouchají plastovou Aiwu.

Prostě nevidím důvod proč dělat kinga, když můžu ušetřit ačkoliv to je byť i jen 0,0000000001 promile příjmu. A to hlavně ve věcech kdy jsem do něčeho nucen a nejsou mojí volbou jestli to udělám nebo ne. Ty peníze jsem musel vydělat a vydělal je poctivě, tak proč je zbytečně tlačit někomu do chřtánu?

To vůbec není o částce, to je o principu. O těch hospodách si rozhoduju já, jestli tam půjdu, kam půjdu a co za to dostanu. Ale povinné ručení je nucená investice. Je to stejně z.ku.rvený nucený poplatek jako zcela nesmyslné poplatky ČT a ČRO...

Vaše uvážování vidím často u klientů, tam je ale ten rozdíl, že to jsou peníze společnosti a z cizího krev neteče...O/quote]



tak v tom se naprosto shodnem, tleskám,a naprosto se s tím stotožňuji! :tleskani
arbacher01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:49

OS nerozumím ti. Ty nedostáváš k povinnému ručení auto, ale k autu povinné ručení ;)

Je to prostě jedna z věcí, která by měla být obsažena ve výpočtu nákladů, protože to prostě náklad je. Nejde počítat náklady s tím, že tohle si tam započítám, a tohle se mí líbí víc, tak to tam nedám, tohle tam dám, a tento hnus nedám.. Jakou to pak má hodnotu?
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruselak14 1. 10. 2006 16:51

ackoliv jsem novou A6 nejel tak pokud nevyuzijes tu vybavu navic u superba (TV atd.) a nevadilo by ti ze se dost krade -proste bys ho bral jako sluzebak tak je to podle mne jasna volba-zejmena kvuli podvozku
skoda superb elegance 2.8 V6 30V, ford mondeo ghia+ 2.0 TDCI, peugeot 206 look 1.4
bruselak14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arbacher01 1. 10. 2006 16:52

OS píše:
ExFun píše:goes:

jednak tam je veliký rozdíl. To auto jako takové si kupuju sám ze své vůle, kdyžto povinné ručení mi je diktováno jako nutný doplněk...

Kdyby bylo na mě, tak si ho nesjednávám, aspoň ne na škodu na autě. Namáme auta pojištěná ani havarijně ani proti krádeži. zatím se nám to velmi vyplácí...

Druhá věc je ta, že neříkám, že to je jediný a nejvýznamější ukazatel. Je to jeden z mnoha drobných.

Budu mít auto A 1,9 a B 1,8... pokud pro mě vycházejí jinak nastejno, tak nevidím, důvod proč si na tu hromadu + a - nepřičíst i to povinné ručení... /quote]

Že nemáš auta pojištěná pro případ krádeže a nehody je tvoje věc. Vyplácí se to asi pokud se nic neděje, že? Ale až se něco stane, tak se určitě hodí něco, na co se dá spolehnout a nebudu muset řešit, že mám před platem a auto potřebuju a chybí mi kus auta...e/quote]


Nevím,jestli jsi měl někdy co dočinění s pojišťovnama v rámci krizové situace(bouračka,krádež)ale buď si jist,že tě ta pojišťovna tak stáhne,že si budeš říkat,proč jim já vůl dál byť jednu korunu..osobní zkušenost nejen s auty ale i nemovitostmi atd..tím neříkám,že pojistit něco je špatně..
arbacher01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 16:54

ExFun: Já mluvil o pojištění krádeže, havárie....

Jinak, musím pov. ručení započítat, ale kvůli pov. ruč. vybírat auto? Tedy pokud nemám prachy jen na Favorita....když si vybírám v oblasti 750 000Kč, tak si koupím, co se mi líbí a pov. ruč. je poslední údaj, co by mě zajímal...ale zajímal....je to o kompromisech....
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:56

vtec2:

ale nic takového jsem neřekl, to překrucuješ. Naopak jsem řekl, ať každý utrácí podle svého uvážení...

jen jsem se ohradil, že není socka ten, kdo provede komplexní výpočet a povinné ručení tam zahrne...

je jasné, že výhodu nižšího povinného ručení budou negovat servisní a další náklady, ale to zenamená, že s tím přestanu počítat...
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 16:56

arbacher01 píše:
OS píše:
ExFun píše:goes:

jednak tam je veliký rozdíl. To auto jako takové si kupuju sám ze své vůle, kdyžto povinné ručení mi je diktováno jako nutný doplněk...

Kdyby bylo na mě, tak si ho nesjednávám, aspoň ne na škodu na autě. Namáme auta pojištěná ani havarijně ani proti krádeži. zatím se nám to velmi vyplácí...

Druhá věc je ta, že neříkám, že to je jediný a nejvýznamější ukazatel. Je to jeden z mnoha drobných.

Budu mít auto A 1,9 a B 1,8... pokud pro mě vycházejí jinak nastejno, tak nevidím, důvod proč si na tu hromadu + a - nepřičíst i to povinné ručení... /quote]

Že nemáš auta pojištěná pro případ krádeže a nehody je tvoje věc. Vyplácí se to asi pokud se nic neděje, že? Ale až se něco stane, tak se určitě hodí něco, na co se dá spolehnout a nebudu muset řešit, že mám před platem a auto potřebuju a chybí mi kus auta...e/quote]

Nevím,jestli jsi měl někdy co dočinění s pojišťovnama v rámci krizové situace(bouračka,krádež)ale buď si jist,že tě ta pojišťovna tak stáhne,že si budeš říkat,proč jim já vůl dál byť jednu korunu..osobní zkušenost nejen s auty ale i nemovitostmi atd..tím neříkám,že pojistit něco je špatně..
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod arbacher01 1. 10. 2006 16:58

OS:to neříkám,ale po zkušenosti,co 3/4 roku vymáhám pojistné plnění po naší největší pojišťovně a až teď po takové době se mi dostalo zálohy si budeš taky myslet své..
Lancia Delta 1,4T, Fiat Freemont 2,0 JTD AWD
arbacher01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 17:00

OS píše:ExFun: Já mluvil o pojištění krádeže, havárie....

Jinak, musím pov. ručení započítat, ale kvůli pov. ruč. vybírat auto? Tedy pokud nemám prachy jen na Favorita....když si vybírám v oblasti 750 000Kč, tak si koupím, co se mi líbí a pov. ruč. je poslední údaj, co by mě zajímal...ale zajímal....je to o kompromisech....l/quote]


x krát jsem napsal, že to je jen jeden z údajů nikoliv hlavní a nejvýznamější...

jinak ti prozradím, že pokud mi ukradnou auto, nebo ho zbořím, tak druhý den si koupím totožné (stáří, kilometry) nebo o třídu větší a stejně ještě budu mít rezervu ;) Bude mě to finančně bolet, ale život mě to nezmění.
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 17:01

arbacher: Ano, to je jiná věc, samozřejmě to chce dobře zvolit finanční ústav.....to je taky důležitá věc.
BTW: Teď do toho trochu vidím a naše největší poj. je i naše nejhorší....mám to potvrzené.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 17:02

exFun: Dobře, rozumím ti, tvoje věc...

Jo a ještě, ale tu rezervu tvořit ti zabralo nějaký čas, že? Nebo si vyhrál... :wink:
Naposledy upravil OS dne 1. 10. 2006 17:05, celkově upraveno 1
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod arbacher01 1. 10. 2006 17:03

OS:tak to máš naprostou pravdu,ale je neskutečné,že to co ti po právu náleží musíš vymáhat pod hrozbou soudem a podání trestních oznámení..

Každopádně to už je řádně OT..
Lancia Delta 1,4T, Fiat Freemont 2,0 JTD AWD
arbacher01
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 17:05

OS: ono to je složitější samozřejmě. Zase jinak bych musel uvažovat, kdybych auto parkoval před panelákem atd. ;)
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 17:10

OS píše:exFun: Dobře, rozumím ti, tvoje věc...

Jo a ještě, ale tu rezervu tvořit ti zabralo nějaký čas, že? Nebo si vyhrál... :wink:s/quote]


jasný, že dalo čas..

ale nemá cenu řešit jedince tohle je otázka principu..

Pan Ikea měl Octávku a Volvo 440 a jezdil do práce MHD.. Podle některých nepřístojné a přece pan Ikea je bohatší než ti, co o něm tvrdí, že to je nevhodné....

Utratit peníze je ta nejmenší maličkost, kterou můžu udělat.. to není problém pro nikoho. Opačný směr je náročnější.
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 17:10

ExFun: Předpokládám, že mozek máš, takže to, co děláš je pro tebe nejlepší....nic mi do toho není. Myslím, že už to tady stačí.

Jo a já bych si vzal Superba, pro mě nejlepší Škodovka, Combi bycch nechtěl a Audi mi asi spíš ukradnou.
OS
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků