Atmo benzín, nižší střední do 150k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod koraf 25. 5. 2019 22:30

Zdravím, vybírám auto na občasný ježdění (tj. pravděpodobně bude přes pracovní týden někde stát venku - buď před panelákem, což je ta horší varianta, nebo v práci na venkovním parkovišti) - takže to bude spíš na víkendy, občas výlet za rodinou, dovolená apod.
Nájezd bych tak odhadoval kolem 10 tisíc za rok.

Velikostně bych to viděl na hatchback nižší střední, kvůli nájezdu určitě benzín a nejspíš atmosféra - ideálně 1.6l.
Při ceně 150k mi to vychází na rok výroby kolem 2010.

Favorit je Focus II po FL s 1.6 kW 74 kW motorem, ale radši bych měl v záloze i další alternativy.
Takže, co jiný motory u Focuse? 1.4 mi připadá slabá, o 1.6 s 85 kW jsem toho moc dobrýho nečetl, a co třeba 1.8?
Kupodivu nemůžu moc najít podobný auta jiných výrobců s podobnou cenou a rokem výroby - buď je to většinou koncern s TSI, nebo auta na rozhraní generací, kdy starší generaci se mi nějak nezdá a nová generace je už nad budgetem (to je přesně Mazda 3, nebo Astra H/J).

Tak jestli mi poradíte něco, co by odpovídalo těmhle požadavkům, tak budu rád. Díky
koraf
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 5. 2019 22:31

Civic 1,8?
anonymni

Odeslat příspěvekod koraf 25. 5. 2019 22:43

Ten Civic by mohla být dobrá alternativa, i když na mě působí trochu stístěně, jak to má s vnitřním prostorem? Možná jsem mohl i připsat, že jeden z důvodu, proč bych chtěl alespoň nižší střední, je výška 190 cm a třeba pokud si ve Fabii nastavim sedadlo tak, aby se mi pohodlně řídilo, tak si za mnou už nikdo nesedne.
koraf
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 5. 2019 22:44

190 a fokus? Mno to nefim cece moc
anonymni

Odeslat příspěvekod koraf 25. 5. 2019 22:58

Tak zas to není tolik, to znám i mnohem vyšší lidi. Ale nechce se mi vybírat ve střední třídě jen kvůli výšce. Ona i ta Fabia se nějak dá, když jedu sám/ve dvou. :D
koraf
Nováček


Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2019 00:03

Joo 8-D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 26. 5. 2019 05:31

třeba auris? jen jestli nebude malý, https://auto.bazos.cz/inzerat/105012277 ... 100-km.php , meriva II anebo c-max tam by ses vlezl v poho, myslím, https://auto.bazos.cz/inzerat/104979995 ... e-2010.php, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod xmickey 26. 5. 2019 06:21

A3 / Golf 5/6 s 1.6 75 kW
xmickey
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skrki 26. 5. 2019 06:36

Mam Civic 8g, 1.8, 187cm posed vpredu je ok, taky vzdpriamenejsi,
kufr solidny, miesto vzadu pre 2ch ok,
celkovo spoko
skrki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frostie 26. 5. 2019 13:29

Také bych byl pro Civica. Líbí se mi ten design. A jinak, chlapi, jste mě docela potěšili, že hned zkraje doporučujete Japonce. :D Dobrá volba, žádný že "japonec nakonec".

Ještě mohu doporučit spolehlivého prodejce... Neznám nikoho, kdo by tak férově popsal svoje auto při prodeji. No, nemám rád, když se někdo chlubí, ale projednou, udělám výjimku. :) Tak jsem tady, akorát trochu problém, nemám na prodej Civica, ale Toyotu Carinu. A není to teď, ale připravuji ji na listopad.
samá rejže, 8 kusů celkem
frostie
Pozorovatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků