Výběr auto do cca 180 tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Toothie97 3. 5. 2019 14:00

Zdravím,

vybírám auto tak do 180 tisíc. Bude to moje první auto, které na mě bude psané a bude kompletně mé. Řidičák mám asi tři roky, ale doteď jsem jezdil s auty, co tak "zbyly" po rodině. Renault Megane II; Škoda Fabia II (to bylo strašně strašný auto, který vůbec nechtělo jet – nějaká 1.2 – mrcha líná, to už nechci zažít).
Pár věcí na začátek na vysvětlenou. Jsem v autech úplnej laik. Vybírám auto podle toho, jak se mi líbí a jak na mě působí (za to tady dostanu bídu, to cejtím). Je mi 22, děti nemám a takže chci nějaký „nerozumný“ rozumný auto. Tím myslím, že nechci Octavku v kombi nebo v mém případě A4 Avant, protože prostě teď jsem mladej, teď je podle mě jediná šance si beztrestně koupit nějaké to méně praktické auto. Až budu mít dvě děti, tak do nějakého sedanu těžko narvu kočárek a věci na víkend.
Takže, když jsem vysvětlil, že to se mnou bude těžký, tak můžu jít zkusit nastínit, co by se mi líbilo.
Už delší dobu koukám, co by mě tak nějak potěšilo. Udělal jsem si seznam toho, jaká auta by se mi líbila. Na motoru mi nezáleží. Chci, aby byl spolehlivý a nepotřebuju objem motoru 3.0 (zabilo by mě povinko – jako nezabilo, já počítám s velkým povinkem, ale proč zbytečně přidávat). Nejsem typ řidiče, co by využil takhle silné auto. Stačí mi, když to na dálnici pojede 160 a na okreskách 120, což zvládne snad už všechno. Takže hlavní je u mě spolehlivost a design auta.
Nepíšu u seznamu motory, protože sám vůbec nevím, jaký je spolehlivý nebo který je naopak průšvih. Dokonce nevím, jestli benzín nebo naftu. Nejde mi o cenu za litr benzínu nebo nafty, jde mi o to, jestli nafta bude draž servisovatelná než benzín. Vím, ptám se na banality, ale když se zeptám kamarádů, tak to jsou všichni rození automechanici a všichni všechno ví a všemu rozuměj.

Seznam:

1) Audi A5 (klidně jedna z těch prvních let - 2007 - 8)
- Já vím, asi mimo rozpočet, co? Já jsem ochotnej jít třeba na 200 tisíc, ale myslím si, že by to bylo pořád málo. Za mě to je jedno z nejhezčích aut. Víc se mi líbí ta pětidvéřová varianta (sportback, tuším), ale i to (coupe) je nádherný. To je přesně to, co se mi líbí. To auto je neskutečně sexy? (může se to použít při konverzaci o autě?). Koukal jsem na německý stránky – mobile.de a občas se tam něco vyskytne za těch 6–8 tisíc eur. Jak jsem psal nevyznám se v tom, takže nevím, jestli je to použitelné nebo ne, ale byl by to fakt můj sen. Koukal jsem se po těch nižších motorech 1.8 (tfsi) a 2.0 (tdi) což jestli jsem správně pochopil by měly být základní motory, tudíž nižší výbava auta – většinou. Výbavu klidně oželím, když nebudou švihadla u řidiče. Hlavně abych se přiblížil k mýmu budgetu.

2) Audi A4 B8
- Ta samá písnička, co u A5ky jen ta první zmíněná je prostě… Hezčí.

3) Ford Mondeo Mk. III
- Tohle auto je taky hodně pěkný. Celkově ty mondea od tý třetí generace se mi líbí, ale z Audi mi přijde, že čiší taková ta „německá kvalita a elegance“, ale to už je prostě pocit z té značky, kterou Audi vybudovala
- Nicméně Ford Mondeo je taky hezké a asi bude i sympatičtější cena za servis a za všechno.

4) Audi A3 II (rok 2003 + )
- Taková low budget Audinka. Nicméně zepředu je fakt hezká, ale zezadu se mi nelíbí. Co se mi líbí je kompaktnost na tomhle autě. Když jsem to zmínil před kamarády, tak jsem říkal, že mi to velikostí přijde jak takovej Golf, tak kde je problém. Oni oponovali, že je to spíš Polo. Nevím.

No, takže tak k mýmu seznamu. Za jakékoliv tipy a nápady budu rád. Dále se mi třeba líbila i Alfa Romeo 159 Sportwagon, ale teď si jí koupil kamarád a nechci stejný auto, ale hlavně se mi nelíbí ten interiér. Také mi přijde alfa dlouhá. No a v tý kratší verzi se mi nelíbí.
Co se týče nájezdu, tak to bude jezdit převážně kratší trasy do 100 km, ale tak třeba 4x do roka si to dá nějaký pořádný výlet po ČR a blízkých sousedech, když to půjde. Převážně tedy kratší trasy a preferoval bych manuál, protože velkým městům se docela vyhýbám, když to jde.
A co se týče velikosti motoru, tak u těch prvních dvou Audin mi to je asi fuk, co bude v rozpočtu a bude to spolehlivé, tak to beru – koukal jsem, že se tam dává i 3.0, což by se mi prodražilo na povinnku, ale asi bych to zvládnul.

Dále bych se chtěl zeptat, kde takové auto kupovat? Do autobazaru nevlezu ani zanic. Jen to tam půjdu okouknout, jak to vypadá, ale třeba v áčkách si nekoupím ani vodu do ostřikovačů. Docela se mi líbí ta škodaplus. Když to zaštiťuje škodovka, tak to musí mít nějakou úroveň a ještě k tomu tam je kolonka pro blbce jako jsem já v jakým stavu je motor.
Zaplatit někoho, kdo mi to auto koupí? O takových službách jsem slyšel, jen nevím které jsou kvalitní. Slyšel jsem i o službách, které mi to auto vyberou dle mých preferencí, zajedou ho do DE omrknout a pak když je v pořádku, tak koupí, co si o tom myslíte?

Děkuji za rady a prosím o shovívavost

S pozdravem Honza
Toothie97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 3. 5. 2019 14:06

Kup si A5 kdyz je sexy :D

-- 3. 5. 2019 14:13 --

Abych nebyl uplne OT, talk evidentne ti nejde o to jak auto jezdi, ale jak to auto vypada a hlavne jak v tom vypadas ty. Takze z tohoto pohledu je sazka na jistotu BMW 3/5, A3/A4/A5/A6, nebo MBC, E, CLK.
Jsou ale I dalsi auta ktera by tohle mohla splnit.
Namatkou
Peugeot 407 coupe 3.0 V6
Laguna coupe
Volvo C70
AR Brera
Passat CC (asi nebude za ty prachy)
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toothie97 3. 5. 2019 14:25

Jak se to vezme. Jakoby máš pravdu, ale spíš, jak to auto na mě působí. Třeba ty Audiny a Alfa 159/Brera mají úplně skvostný přední masky a vydržel bych na to koukat furt. Takhle se mi to audo musí líbit.

Třeba BMW se mi nelíbí vůbec kromě staré E46 a tu prostě nechci. Ty nový trojky se mi nelíbí. Pak ještě není špatná nová 4ka, ale to už jsme mimo budget.
MB se mi nelíbí nic kromě těch nových modelů – opět mimo budget. Ty staré MB se mi nelíbí.
A6 je hezká až tak 2009 a víc, ale je strašně velká a už to není ono. A5 se mi líbí víc. A6 bych volil tehdy, když bych měl rodinu, tak A6ka by se mi líbala v Avant / Allroadu, tak třeba za 10 let budu psát podobnej text jen s cílem na tohle. :D

Co se týče dále zmiňovaného, tak jedině ten CC passat a Brera. CC je drahý a nic extra a Brera sice je hodně hezká, ale přijde mi docela vzácná a hodně malá. Tam nestrčím ani jednoho kámoše dozadu, když někam náhodou pojedem.

Mě spíš zajímá, zda se dá v tom mým rozpočtu sehnat aspoň nějaká A5ka/A4ka a pokud ano, tak na jaký motory mám koukat a taky kde bych to měl splašit. :-)

Nemyslím si, že tu padne nějakej model auto v mý cenový relaci, kde bych řekl "ajo na to jsem zapomněl" - nejsem všeznalej, v tomhle oboru už vůbec ne, ale projel jsem kde co, takže vím, jaký modely aut tam tak cca jsou.

Každopádně děkuju za tipy. Jinak třeba ta laguna to je strašně vošklivý auto. Ale nejsem zaujatej proti Renaulty, to ne. Třeba talisman nebo i megane jsou fakt hezký, ale zase mimo rozpočet.
Toothie97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 5. 2019 15:25

Rátaj, že až chceš audinu, tak sa priprav, čo tam narveš až sa niečo vysere. Takže ti odporúčam audinu radšej mladší ročník, tak 2009 -10 a to A3 a ponechať si zálohu na opravy a ostatné náklady.
Veľké staré luxusné kravy sa ti nevyplatia a budeš to ĺutovať.
Chápem tvoju túžbu sedieť v peknom aute, ale vždy mysli rozumom a prakticky. A3 je stále pre mladého chlapa dobré auto na vyvolanie dojmu, ale nesmie byť storočná... :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod speleo 3. 5. 2019 15:27

+1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toothie97 3. 5. 2019 15:59

To je moje právě moje další otázka. Servis.

Jak to s ním je? Deset let staré auta už asi do autorizáku ne, ne?
Jak moc se prodraží A4/5 oproti ostatním třeba právě oproti trojce? Je mi někdo schopen aspon nastřelit nějakou částku, kterou nechám za rok za doktora?
Toothie97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R4YNE8 3. 5. 2019 16:03

Toothie97 píše:Je mi 22, děti nemám a takže chci nějaký „nerozumný“ rozumný auto[/b]


To z toho výběru mi připadá všechno jako páprdovská všední auta. ;-]
Nevím, co to je za mánii kolem těch audin, bramboráků nebo medvědů, že to chtěj mladí kluci. Jako některé modely od nich hodně fajn, ale na ty stejně člověk většinou nedosáhne nebo je nesežene. Ty běžné, co jsou vyjmenované, má dneska každej "ňouma" a potkávám to denně několikrát (bez urážky). Ano, oktávek a fábií jezdí u nás stále více, ale tím bych moc neargumentoval. :-D

Pokud v rámci možností praktické, zábavné auto a né moc všední auto, které si člověk už v pozdejším věku třeba nekoupí bych to viděl takto: Honda Civic 7g Type R, Mazda 6(3) MPS, Honda Accord 7g 2.4 sedan v manuálu (většinou předface v daném rozpočtu a dostupnosti), Ford Focus ST, Fiesta ST (je jich poměrně dost, lacinější a dostupné díly), Opel Astra OPC, Toyota Celica 7g 2ZZ, Megane RS v druhé generaci, Xsara VTS, Suzuki Swift Sport (pro mladého kluka ideální, svižná nenáročná kára) atd. Ano, výběr pestrý, od starších motokár přes kultivované sedany.

Ale dle toho výběru nesoudím, že by sis z toho seznamu něco vybral. Většinou jsou to nedostatkové kusy, takže se špatně pořizují. Ale najít se taky dají. člověk je denně nepotká na silnicích a většinou se do těch 180 tisíc vejdeš. Jako A4, Mondeo atd. jsou auta z rozumu, které si asi na projížďku jen tak nevezmeš.
Naposledy upravil R4YNE8 dne 3. 5. 2019 16:16, celkově upraveno 1
R4YNE8
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toothie97 3. 5. 2019 16:13

Vidíš, ale já nepotřebuju rychlé, extrémně svižné auto. (což ve mě civic Type R, Fiesta ST, apod. vyvolávají). Chci aby to jelo nějak normálně a hlavně se mi musí líbit vzhledově. Jasně, že RS5ka nebo BMW M4 by bylo daleko sympatičtější, ale ani ne pro ten motor, ale pro mě kvůli tomu vzhledu. Nejsem takovej fanda do aut, že bych si užíval jak to parádně zní. Že bych si užíval každej průjezd tunelem apod. Já prostě chci, aby to vypadalo hezky.

Jinak auto se mi buď líbí nebo ne. Nevybavuju si hezkou Hondu, Hyundai atp. Jejich design se mi prostě nelíbí. Naopak co se mi líbí jsou všechny nová volva, ale tím myslím třeba tu novou V90 nebo Renault Talisman atp. Ale ty jsou hodně mimo budget. :)

Mě spíš zajímá, zda se dá v tom mým rozpočtu sehnat aspoň nějaká A5ka/A4ka a pokud ano, tak na jaký motory mám koukat a taky kde bych to měl splašit. :-) Poté taky jak se mi prodraží servis, když budu mít A5ku oproti třeba něčemu "lidovějšímu". Do autorizáku to asi dávat nebudu, přece jen už to bude mít deset let za sebou.
Takže spíše tipy, jestli se to dá sehnat v mým rozpočtu, jestli ano, tak jaký motory a jestli má někdo zkušenost s něčím podobným, tak kolik tak zhruba dám ročně za doktora (je mi jasný, že to je kus od kusu, ale aspoň nástřel).

Každopádně si cením času těch co mi jsou ochotni poskytnout aspoň nějaký tipy a připomínky. :-)
Toothie97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R4YNE8 3. 5. 2019 16:25

Chápu, že každý máme jiný vkus. Říká se, že komu se líbí japonské vozy většinou o ty evropské nezavadí a naopak. :-D Někdo rád blondýny, někdo brunety. Druhá věc jsou potom provozní vlastnosti a to je ti asi jedno.... Dle tvého výběru zase nevidím problém něco sehnat a důvod ptát se na diskuzi. Vybíráš mainstreamová auta a všechno poměrně dostatková, kterých bude na prodej více než dost. Stačí si jen vytipovat a jet se podívat. Pokud tomu nerozumíš, vem určitě s sebou někoho znalého a vyber to, co ti bude sympatické. To, že tyhle manažerské koncerny byly někdy ťuknuté nebo třeba stočené je pravděpodobné. VIdím to u nás v práci. Ťukanec sem, ťukanec tam. Tyhle auta se většinou kupují na delší vzdálenosti jako pohodlné povozy a před první větší investicí se hodí do bazaru nebo se jich firmy zbavují z čistě "image" faktoru. Ty mnou vyjmenované si právě kupují většinou autičkáři, soukromé osoby, co se o ty auta starají a nehrozí u nich tolik nekalé praktiky. Ale riziko je tu vždycky.. ;-]
Naposledy upravil R4YNE8 dne 3. 5. 2019 16:54, celkově upraveno 1
R4YNE8
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 3. 5. 2019 16:49

Za doktora u A5? Těžko říct, třeba 10, třeba 20, třeba 150. Záleží na mnoha věcech.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toothie97 3. 5. 2019 16:59

Právě mě zajímá, jaké mohu očekávat investice do takového auta a také jestli okolo dvě stě tisíc seženu nějaký rozumný kus. :)

Tak ale firmy to servisujou v autorizáku, tudíž to bude zapsané v servisce, ne? Nebo se pletu a nevím jak to funguje. Popravdě nevím, jak to funguje. :-D
Toothie97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 3. 5. 2019 17:10

Servisovat to v autorizáku nemusí jen firmy. A na servisní knížku bych taky nespolíhal, je to kus papíru, kterej toho snese hodně a na ebay apod. se daj snadno koupit a načmárat si tam může kdo chce, co chce. Ledaže by to mělo tzv. elektronickou servisní knížku přímo v autorizáku, kde je hodně malá pravděbodobnost, že si to tam kdejakej Tonda nacvaká. A vupbec, v týhle cenový relaci neřeš nějaký km, apod. blbosti ale jdi po stavu auta jako celku. A slušná A5 za 180? No, nevim.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 5. 2019 17:11

A4/5 budú mať na hrbu aj cez 300k km a viac, zvlášť keď sú staršie ako 10 rokov. Tieto autá sa nekupujú pre malé nájazdy. Oprava prémie, aj mimo autorizáku bude vždy drahšia ako mainstream, s tým počítaj. A hodne pravdepodobné, že pri A4/5 drahšia ako u A3, ktorú si môžeš dovoliť mladšiu. Može ti odísť komplet motor, rozne drahé komponenty. Ako píšu vyššie, doktor záleží na mnohých faktoroch.
Natrafíš na blbý kus a zarveš. Až chceš rozhodne A4/5 tak si choď vybrať s niekým kto tomu rozumie , prípadne si ho zaplať, pretože inak na to doplatíš...Ale s tvojou sumou 180K je to ako hodenie mincou... Aby si nedopadol ako tí, čo si kúpia prémiu, krátko pojazdia a skončia, pretože nemajú na opravy a servis.
Fakt si vyhodnoť, či ozaj potrebuješ veľkú starú luxusnú kravu, len preto, že sa ti páči. No, ale aby som bol pozitívny, možno budeš mať štastie a natrafíš na dobrý kus. :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Michal220 3. 5. 2019 17:28

Bylo by blbé kdyby 1.8-2.0tsi žralo litr oleje a víc na 1tkm nebo 2l tdi mělo fuč dpf.To by pak Suzuki swift sport kde se prakticky nemá co ***** dávalo větší smysl když nečekám výdaje 50týček na opravu.Corsa opc vypadá dobře a i fiesta St.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 3. 5. 2019 17:33

Toothie97 píše:Právě mě zajímá, jaké mohu očekávat investice do takového auta a také jestli okolo dvě stě tisíc seženu nějaký rozumný kus. :)

Samozrejme. Auto, ktere stalo dost pres milion nove, bude nekdo prodavat v perfektnim stavu prave zajete za 200 tisic. Staci si vybrat, nema se tam co pokazit.
A mimochodem, tyhle starsi audi jsou silene paprdovske auta, navic z dnesniho pohledu vypadaji hrozne stare, zadne denni sviceni, nic, nova dacie je hezci (at se ti to libi, nebo ne).
Alfu dejme tomu beru, i kdyz ta obtloustla Brera... no hodne stesti.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků