Rodina, ať to jede, vzduch na ikeu, 350tisic, dph

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tacos 25. 3. 2019 00:35

Ahoj,

momentálně máme v rodině passata b6 2009 DSG 2.0 103kw nafta samozrejme. Když zrovna jede, tak je super a mám ho rád. Jenže i přes až přehnaně pravidelný servis se furt něco kazí, tam turbo, tam nějaký drát, setrvačník. Pak mě to vykradli, pak znova a no co se mě nestalo teď, včera mě doslova upadl výfuk a já si řekl nas-rat, už stačilo, auto půjde z domu.

Dálky už skoro nejezdíme, no dva potomky mám a jednu ženu, ta dojíždí v praze do práce, já dojíždím do lídlu na francouzský týden a jednou za kvartál jedeme za rodinou do bratislavy nebo na valachy, neb jsme oba smradlavá náplava. Chci benzín, naftu už ne, je pro nás zbytečná.

Auto bych bral na firmu, takže odpočet DPH nutný, je to podmínka mé podnikavé ženy, já jsem jen řadový zaměstnanec. Naštěstí ne její. Její další podmínkou je kombík, jelikož občas podpoříme švédskou produkci nekvalitního nábytku a někam je to potřeba dostat, a taky ta hromada chobotin, kterou balí má vyvolená na dvoudenní výlet stylem konec světa se blíží, co kdyby.

Já mám rád když auto jede, ať to má nějaké ty koně a kilowatty k dobru, odmítám deset minut přemýšlet nad předjetím traktoru za městem a když jedu do toho lídlu, tak potřebuji do křižovatky vypálit jak za mlada, uspokojuje mě to. A kdybych nedej bože seděl v autě bez mých nejdražších, proženu trubky co to půjde.

Logicky si nechceme vyloženě pohoršit od passata, ale ve skutečnosti mě kvalitní nižší střední vůbec nevadí, automat taky nepotřebuju, naopak to bude o starost míň, jen jsem odjakživa hodně jedl jídlo a pil pivo, musím těch 120kg svalové hmoty a tuku (hlavně) někam složit.

cena 350 tisíc, samozřejmě to natáhnem i na 400 000, ale s tím už se tak počítá, na 420k to ale nedám, za to mě ta ikea nestojí a žena může jezdit do práce i autobusem.

a když to shrnu, protože jsem toho zase napsal zbytečně moc:
- 350 tisic max +- ke 400tisicum
- 90kw a vice
- kombik, či něco většího
- benzin
- možnost odpočtu dph

Koukal jsem co aktuálně nabízí internety, je tam nějaký ten relativně nový focus s ecoboostem, starší mondeo, nový peugeot 308 sw, i30 nebo ceed - předváděčky, čtyřletý auris, oktáva, golf nebo passat
(kdyby to nutně nebyl koncern, nevadilo by mě to, jezdím v tom už vlastně skoro deset let a uvítal bych změnu)

díky za pomoc!
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 25. 3. 2019 00:50

Starší Mondeo nebo novější C-MAX? Když ona je škoda těch problémů s motory 1.6EB, kdy dochází až k praskání pístů. Přijde mi, jak před nějakými 15 lety neuměli udělat spolehlivou naftu, tak se posledních několik let učí dělat znova benzín.

Co je kvalitní nižší střední? Jinak se samozřejmě nabízí např. Avensis nebo Mazda 6.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 25. 3. 2019 00:52

Takze bud olitanej sup/passat/OIII, ale v benzinu jich asi moc nebude.

Nebo novy 1,4T i30/ceed/Megane/308, mozna Astra.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 25. 3. 2019 01:04

Ta nová nižší střední bude za tyhle prachy v holobytu nebo bez motoru. Vyber si. :D
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 3. 2019 07:33

do 400 už bohužel dneska není ani megoš:

https://www.renault.cz/content/dam/Rena ... -price.pdf

(beru to tak, že to chce aspoň výbavu limited a TCe 140)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 3. 2019 07:55

zas jestli neuvažuval tu cenu bez dépéhá, to by se to pak vlezlo 8-)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 25. 3. 2019 08:28

Bohužel jsem uvazoval cenu s depeha :-o

Kvalitní nižší střední, já si pod tím představuju něco co mě bude více těšit než srát a a servisáka uvidim spíš sporadicky a ne že s nim budu skoro chodit na pivo jako teď s passatem b6

Mojí se líbí i30 a předváděčky jsou za dobrý peníze, i na chorvatsko by mě zbylo :D jen mám vnitřní pnutí, že tam nutně nemusím dojet, jaký jsou ty nový i30?

Já ještě pokukuju po fiat tipo, mají nějakou akci za 410 ve slušný konfiguraci.

Oktávka je pro mě spíše poslední možnost, je to dobrý auto já vím, ale pořád si ještě říkam, Stando, přeci nejseš tak nudnej.
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 25. 3. 2019 08:57

Auris čtyřletý, když nabízejí nový (se zimákama) od 430k?
https://www.toyota.cz/current-offers/ca ... cz/aurists
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 3. 2019 09:04

akorát on chtěl, aby to i svižně jezdilo, což auris s polomrtvou 1.6 a navíc v kombíku moc nesplní
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 25. 3. 2019 09:11

to ani tipo s turbem
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tacos 25. 3. 2019 09:25

A to jsem zrovna zacal koukat na tenhle kus
http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... s/18217533
Mluvil jsem s majitelem, dohromady ho davali v autorizovanem servise, v sobotu se na nej jdu podivat. Cena je nesmysl nebo ok? No jinak lenivy udajne je, pod 4000 otacek, no projedu si to a uvidim. Zas to nema turbo, mohl by to byt spolehlivy motor.
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 25. 3. 2019 09:32

Ta 1.6 v automatu moc nepojede. Leda točit, točit, točit, ale to zase nedovolí ten automat.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 25. 3. 2019 09:35

Euro petkova mala atmosfera vyhnana VVT a otackama na uroven dvoulitru s CVT automatem se kupuje jako pozadavek na sviznou jizdu. :D
Chudak motor se pod 5000ot tezko podiva :D

ad1: turbo neni dneska zdrojem vyraznejsich problem po motorove strance
ad2: jen pro info, pri te oprave vyrizli PT bok auta a navarili novy
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod maXX_CZ 25. 3. 2019 10:03

jelas:
1,4T +- 100 kW mi oproti (obtloustlymu) mondeu 118kW teda fakt bez motoru neprijde.

Tipo snad jedine kvuli motoru, ktery BY MEL byt spolehlivy (taky zere a na dalnici dost toci, ale to asi pri mensim najezdu nevadi). Pokud by se jezdilo hodne kratkych tras, snad o tom ma i cenu premyslet, ale i za dobre vybavene auto je 400 tisic asi psychologicka hranice.
1,6 auris pro rodinu se 2 detma ani ze srandy.

Nejlip ted vyjde i30 kombi, predvadecka za +- 370 nejaka lepsi vybava tech +-400(a to bude mit i veci, co tipo ani mit nemuze jako vyhr. volant) + samozrejme lepsi motor.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
Ale jako kazdej primovstrik, nebude to mit rado kratke cesty se studenym motorem, ale to uz plati prakticky pro vsechny motory dnes, snad vyjma toho Tipa.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků