Potenciální náhrada Citróna kolem 300k - rodina, dálnice

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Olsztyn 8. 1. 2019 19:11

Přesně, když to bude o fous levnější.. Aspoň je malinko vzácnější než Rapid. A pokud je servis v dosahu... Manuální klima mě nesrala, měl jsem slabý auto (atmo 83kw) a aspoň neběžela furt. Vypinal jsem na "turbo" :D
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 1. 2019 19:12

Pajjoun píše:A on servis Seat je nějak vzácnej? Že o něj nezavadí?

A klimu samo automat.

Vzácnější není. Ale servisu Škoda je víc a mám ověřeno, že třeba v Porschi to dělat nechteli ani mimo záruku a obdobně to bylo u jiných servisu...

Pokud si to domluví jinak, tak v klidu. Ale jak známo časy se mění...

Tak sem ho upozornil ze zkušeností na tento prosty fakt.

Pokud to ale nekomu třeba za 15 tis. stojí, je to jeho volba.

Já považuji za zdopovedne na tento fakt upozornit, protože jak sám Aikon předvedl, spousta lidí si myslí, že servis koncernu musí automaticky platit i pro Seat. Ale tak to prostě nefunguje. Určitě ne v obecné rovině.

Jak s touto informací.kdo.nalozi je jeho věc, ostatně jako jsou to jeho peníze...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 1. 2019 19:56

Osobně nechápu myšlenkový pochod majitele servisu, který z nějakého principu odmítne servisovat vůz jiné koncernové značky, navíc technicky naprosto totožný, jen s jiným znakem.

Ale tak, když prachy nechce...

Ovšem jako upozornění fajn, takto jsem o tom nepřemýšlel.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 1. 2019 19:59

Ja co chtel servisovat seat ve skodovce, tak ze pry me budou muset uctovat hodinovou sazbu jako za jinou znacku :D Netusim ani jaky byl rozdil, ale vic to bylo a pobavilo.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 8. 1. 2019 20:50

Ja jako laik si dokážu predstavit, že to minimálně vyžaduje přístup do další databáze + řešení typu s jakou sérií vw je shodná tato serie seat atd, tzn ne ze by to nešlo ale je to prostě voser
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 1. 2019 20:55

tak porad je to koncern. Nebyl to SsangYong, ani Pontiac a byla to prace na motoru, ktery je napric koncernem stejny. Kdyby se chtelo, tak by to slo za stejnou sazbu.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2019 20:57

Ale je to úplně jiná značka, jiný software, nemají k tomu dokumentaci, nic. Hyundai a Kia jsou taky naprosto oddělené, Toyota a Lexus zrovna tak. Maximálně mezi sebou sdílejí díly, ale servisovat jeden v druhém, to ne.
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 1. 2019 21:02

jojo
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2019 21:05

To máš to samé, jako kdybys šel, já nevím, třeba v brněnské Olympii, kdyby ses tam náhodou ocitlnul, do KFC a řekl, že chce Big Mac. Taky tě pošlou do háje, i přesto, že jak KFC tak McD vedle zastřešuje stejná firma.
anonymni

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 1. 2019 21:06

mas pravdu
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod istarix 8. 1. 2019 21:06

aikoN píše:Osobně nechápu myšlenkový pochod majitele servisu, který z nějakého principu odmítne servisovat vůz jiné koncernové značky, navíc technicky naprosto totožný, jen s jiným znakem.

Ale tak, když prachy nechce...

Ovšem jako upozornění fajn, takto jsem o tom nepřemýšlel.


Ja to chapu. Ono je to stejne auto, ale nektere dily muzou byt jine. Proc si pridelavat potencialni problemy, kdyz mas i tak servis furt plnej?

Ale treba u peugeotu se servisovani citrona nebranili, akorat ze zalezi co konkretne se chce delat.
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2019 21:08

Pokud je to autorak ma to vice duvodu proc to neni bezne a je to pomerne logicke
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 8. 1. 2019 21:16

Přesně tak, nevím co zas Wolfík blbne....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 1. 2019 21:40

Já blbnu?


Sem jedinej kdo ho na to upozornil, pak les rukou o tom, že to tak je a já blbnu?

Umíš číst?

O.k.

-- 8. 1. 2019 21:44 --

istarix píše:
aikoN píše:Osobně nechápu myšlenkový pochod majitele servisu, který z nějakého principu odmítne servisovat vůz jiné koncernové značky, navíc technicky naprosto totožný, jen s jiným znakem.

Ale tak, když prachy nechce...

Ovšem jako upozornění fajn, takto jsem o tom nepřemýšlel.


Ja to chapu. Ono je to stejne auto, ale nektere dily muzou byt jine. Proc si pridelavat potencialni problemy, kdyz mas i tak servis furt plnej?

Ale treba u peugeotu se servisovani citrona nebranili, akorat ze zalezi co konkretne se chce delat.


V době, kdy je problém sehnat seevisaky, máš hromadu stálých zákazníků a spoustu věcí prostě smluvně ani zajistit nemůžeš, tak se ti.na to.kazdej v...e.

Nepíšu o servisní prohlídce, tu ti udělá každý, pokud.nebudes chtít cokoliv jiného, stejne tak jako ti udělají citroena u Peugeotu, ale bavím se.o garancnich věcech a to vzhledem.k tomu že nemají.koncesi prostě neudělají... Nikdo si kvůli tomu trhat žíly nebude.

Ale jak sem psal... Pokud máš.pocit že se ti to ve srovnání se škodovkou vyplatí?... Vesele do toho
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 8. 1. 2019 21:44

a zase
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků