KOUP

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 1. 1. 2019 00:33

Tak jetý je buď pro chudý co nemaj jinou možnost, nebo pro odvážný kolenovrty co je jim líto peněz za nový auto, nebo pro snílky co hledají speciality (provozně vždy problémovější než mainstream).

Chudí a inteligentní volí zpravidla tuctovky jichž je v provozu mnoho a tudíž je i celkem jedno jestli je to třeba Ovce, Golf, Mégane, 308 nebo Focus, tudíž jsou na to díly snadno dostupné tím i rozumně naceněné a většina mechaniků s tím má zkušenosti, což je
vždy lepší než sebevědomý teoretik co se vrhne na něco exotického...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 1. 1. 2019 00:35

sebevědomý teoretik co se vrhne na něco exotického...to sem presne ja :D zatim mi to ale docela vychazi.i ty stary americky ***** mi fungovali docela dobre.sem zvedavej na produkt fuji heavy industries.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 1. 1. 2019 01:30

Asi jsme se navzájem nepochopili... Ten sebevědomý teoretik měl být jako pozice mechanika, který rozebere cokoli s čím nikdo nechce nic mít ačkoli to nikdy nedělal a může si tím ***** do bot, čemuž se ti opatrnější rádi vyhnou a radši udělají v poklidu a bez rizika vejfuk na Ovci, brzdy na Méganu, shnilý blatníky na Mazdě a poloosy na Focusu, než rozvody na Aslyntově *****...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 1. 1. 2019 01:31

nojo tak to sem nevedel ze se ted resi automechanici.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 1. 2019 11:40

Nissan350Z píše:
ajif píše:já teda nevím, ale nové je nové ... :hm

Jako sice jo, ale radši si koupim rozumně jetý a vyhnu se největší ztrátě hodnoty :)

základem je kupovat to, co hodnotu tolik neztrácí. Což se mi i docela daří ... ale je fakt, že jsem ještě nezkusil i30 :D
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 1. 1. 2019 13:33

Tak já ztrátu hodnoty naopak využívám, koupil jsem vždycky werk na cenovém dně a většinou nějak maličko poškozenej, takže ještě za půlku cenovýho dna, poopravil a vždycky to vydrželo minimálně 10 let fungovat...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 1. 2019 13:43

Pokud te bavi zit takivy zivot tak proc ne. Do hrobu si to nevemes tak proc si to neuzit
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 1. 1. 2019 17:34

Tak nemám nové auto jako životní nutnost.... Ale jestli budou blbnout eurokomisaři ještě chvíli, tak budu k jeho nákupu možná donucen nikoli proto, že by staré werky nefungovaly, ale že na to nasolí takovou každoroční ekodaň, že to ztratí smysl...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 1. 1. 2019 18:33

Těžko říci jestli to udělali, straší tím dlouho a pořád nic... Takove staré nafty bych tak 30-50tis Kč ročně ohodnotil, a na druhou stranu CNG bych dal možnost odečíst tak 100tis Kč ročně z daňového zakladu pro ty co jezdí s cng
Nebo dle km kolil. Ušetřili emisi tolik si odečíst
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 1. 1. 2019 18:52

tak LPG/CNG/Hybrid má výjimku z emisních zón, ale v těch návrhách se LPG/CNG vůbec neobjevilo...

Jako staré nafty jsou smradlavé strašně, to už radši čuchat trabanta... Ale zdravotně jsou kupodivu horší ty z počátku éry Commonrailu a PéDéčka, kdy dělají saze menší, které se v plicích usazují, ty velké saze z Ávie a Tatry prý děljí míň rakoviny, protože senejsou schopny zažrat do tkáně plic...

Celé to ale plave na tom, že prakticky nikdo, kdo skutečně hodně jezdí, nejezdí starým werglem, ty dožívají na periferiích jako postrky na pár kilometrů denně, pár tisíc ročně...
Když jedu po silnici v intenzivním provozu, většina aut je do deseti let, starší potkat je spíš výjimka, pokud nejsi někde po vesnicích...

Nejvíc to dopadne na lidi, co jim je 70-80 let, mají v garáži stodvacítku, žigulíka, nebo cokoli jiného nad 20 let, dojedou s tím jednou za tejden 15km do nejbližžího města a jednou za měsíc 30km do okresního, protože potřebují nakoupit nebo k doktoru a autobusy po podlesí takřka vůbec nejezdí....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků