Auto pro zážitky, 250kkc, nájezd 7-20kkm

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fishfinger1996 9. 12. 2018 16:27

Zdravím,

před skoro čtyřmi lety jsem se tady radil při výběru svého prvního auta. Nakonec jsem za dvacet koupil Matize (nebojte, nikdo odsud mi ho neporadil). Sloužil skvěle, za tři roky jsem s ním najel skoro 30 tisíc bez poruchy, byl v Amsterdamu, Budapešti...No prostě jsem byl nadšenej tím, co všechno jsem za těch 20 tisíc dostal. Každopádně jsem ale začátkem roku musel na delší dobu do zahraničí, takže Matiz skončil na vrakovišti, protože odešlo těsnění pod hlavou a tak nějak i baterka.

I když to možná zní trochu absurdně, ježdění s Matizem jsem si celkem užil. Teď ale sháním opravdu zábavný auto. Nemusí být nutně zábavný z pohledu řidiče, ale spíš jako celek. Letos jsem měl půjčený kabrio 307cc a něco podobnýho bych si představoval. Řízení samotný nebyl žádnej neopakovatelnej zážitek, ale se střechou dole to bylo zkrátka skvělý i při padesátce. Takže primárně sháním asi něco v tomhle stylu, něco jako kompromis mezi volbou rozumu a srdce. Na druhou stranu se mi líbí i sportovně laděná auta se střechou, namátkou třeba Mini JCW.

BUDGET: 250 000 Kč, pokud by šlo o něco opravdu zajímavého, tak 300. Rezerva na servis je. Ale když to bude stát 80, tak budu jenom rád. Přece jenom, proč ne, když mám jenom tu jednu podmínku v podobě radosti.

NÁJEZD: Jezdím zhruba jednou až dvakrát měsíčně pracovně po Evropě, vždy zhruba 1500 km. Dosud jsem to řešil trojkovou Oktávkou z půjčovny, do 24 hodin se to stihlo, takže mě samotný půjčení stálo kolem tisícovky, což se vyplatilo vzhledem k nízké spotřebě. Tyhle cesty můžu i dál podnikat autem z půjčovny. Pokud bych ale koupil něco v naftě (Volvo C70?), tak bych se nezlobil, kdybych mohl jezdit vlastním. Určitě to ale není podmínka. Pokud budu jezdit Okátvkou, pak na tohle auto zbývá tak 7000 km ročně.

CO CHCI: Nic víc a nic míň než radost z jízdy. Nejsem profesionální řidič a nemám tolik zkušeností, takže věřím, že mi tu radost poskytne i něco, na co se vyježděnější můžou koukat skrz prsty. Nejvíc mě to táhne k tomu kabriu, protože se pak můžu oprostit od hledání něcčeho se zábavným motorem/podvozkem...Zároveň ale nemám garáž, takže na kabrio s plátěnou střechou si netroufnu. Zvlásť ne po tom, co mi někdo naplnil výfuk Matize montážní pěnou.

Kandidáti:
Volvo C70: na dieselový motory jsem slyšel chválu, kamarád se Volvům věnuje, to auto působí střídmě a elegantně. Možná je na můj vkus trochu usedlejší, ale určitě ne nesympatický.
Megane CC: No nevím, sice se dá sehnat za slušný peníze, ale ztělesňuje slabiny všech CC, ta záď je gigantická, alespoň opticky.
Astra CC: Jeden z favoritů, dá se sehnat za velmi slušný peníze a přijde mi, že i ty starší ročníky pořád vypadají k světu.
Mercedes Benz SL: Krásný auto, ale mám obavy, že bych v tom vypadal profesí syn. Cenově se pohybujou od 280, takže předpokládám, že hezký kousky jsou o řád výš.
Mercedes Benz SLK: Na SLKu mě láká zadní náhon. Nevýhodou je přítomnost jen 2 sedadel (i když chápu, že ani v ostatních autech to nebudou plnohodnotná sedadla).
Focus CC: Sympatický auto na poměry CC. Servis bude asi taky rozumnej. Proč ne.
Peugeot 307 a 308: Oba jsou mi celkem sympatický, servis bude asi za rozum, jízdní vlastnosti nejsou žádnej zázrak, ale tak to už je dáno původní platformou těch aut a vykoupená sympatickou cenovkou.
BMW3: No nevím, tohle asi spíš ne. Je to taky trochu povolání syn a k tomu předpokládám vyšší cenu servisu a komplikovaný hledání slušný ojetiny.

Možná jsem na něco zapomněl, Lexusů je málo a jsou mimo budget a dál mě nic moc nenapadá.

Co určitě ne:
206 CC, 207 CC, kabria s plátěnou střechou, Micra CC a celkově tenhle typ malých Matizovských kabrií. Adi bych se rád vyhnul i plátěnými kabriu s hardtopem, ta logistika by byla hrozně složitá a kazilo by mi to tu radost, kvůli který to kupuju.

Alternativa: Auta, který by mi dělaly radost už jenom tím, jak vypadají. Hrozně se mi líbí starší ročníky prémie, třeba Audi 100 nebo mercedes 124. Ale předpokládám, že vzhledem k mým potřebám a absenci garáže bude rozumnější se poohlédnout po nějakém tom CC. Případně něco jako to Mini JCW? Swift Sport se mi moc nelíbí.

Díky!
Fishfinger1996
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 9. 12. 2018 16:49

Já bych třeba vzal SLK 200 Kompresor .
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 12. 2018 19:15

NC PRHT
anonymni


Odeslat příspěvekod K86 9. 12. 2018 21:05

Chybi ti tam Folcvagn EOS 2,0 TDI
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 12. 2018 21:06

PD alebo CR?
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 9. 12. 2018 21:08

PD nebo CR
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 12. 2018 14:12

SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 12. 2018 14:14

To lakování brake caliperů stejně doteď nechápu. Proč?
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 12. 2018 14:15

+5 koní
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enthusiastic.driver 10. 12. 2018 15:17

C70 a máš vyřešeno... 8-) Popřípadě SLK.. nebo s přimhouřeným okem výše zmiňovaný Eos.
Z SL by ses, obávám se, provozně *****...

Všechny ty dekapitované Megany, 307/8, Focusy mi přijdou jako hrozná auta po všech stránkách - těžké, malé, špatně jezdící, hodně žeroucí - imho vysoká daň za absenci střechy.
N7A-->BP-4W-->M52B28-->M52B28TU + B204i-->BP-Z3_charged + H22A5-->BP-Z3_charged + TU5-J4-->BP-Z3_charged + Z16LER --> MZR LF-VE + C26NE
enthusiastic.driver
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 10. 12. 2018 15:19

tos_ píše:To lakování brake caliperů stejně doteď nechápu. Proč?


Zvyk z NFS:U.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 12. 2018 15:33

C70 v naftě +1 :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 10. 12. 2018 16:34

350Z :)
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 12. 2018 16:53

Teda, mít takový dilema, tak to se raději vyfistuju.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků