Nahrada za Subaru, novy benzin do 15 000€

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 3MPS 17. 12. 2018 06:27

Tak po přečtení všech příspevků pode mnou až sem jste všichni potvbrdili, že za vším stojí opět jediný článek - management.
Viz:
- firma slíbí a dodá co umí,
- Tatar bude lisovat, i když je tam přesah
- A ano musíš hledat úspory, protože každý rok musíš snížit cenu ale při zachování stejné kvality.

Co říct víc? Quality is free! Přesně, jak se píše v zmíněné knize.... Fakt doporučuji přečíst. Autor tam píše takovou zajímavou větičku - "The first you should have to do is to check yourself..."
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2018 06:35

ty jsi tak moudry
anonymni

Odeslat příspěvekod 3MPS 17. 12. 2018 07:47

To víš, někdo to musí být moudrý, aby vyvážil blbce kolem.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2018 07:52

Velmi casto a ted nerikam, ze je to tvuj pripad, byva realita takova, ze je-li nekdo, kdo ma kolem sebe, dle jeho nazoru, spoustu blbcu, tak neni ani tak problem v tech lidech okolo, jako v nem... ono uz i Forestova mama rikala "pro hlupaka kazdy hloupy"
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 17. 12. 2018 07:58

ntv, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2018 08:32

Me by spis zajimalo kdo to za subaristu pise, ma to snad bez jedine chyby :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod Nekenieh 17. 12. 2018 09:14

No tak ten blbec budu asi já. Ale mně to neva. Za pár let vyklidím pole a přijdou noví, mladší. A to bude cvrkot, průmysl 4.0, všechno se bude dělat samo, budete jen sedět jen u compu, sami si navrhnete auto a ono se za chvíli samo vyrobí a přijede k Vám před barák. A stroje se budou sami opravovat a navrhovat a vy budete jen šťastně konzumovat. Technici nebudou potřeba, vlády se ujmou filozofové a umělci. Bude třeba tisíce nových profesí, třeba psycholog robotů.
Ach šťastná to doba, jak Vám závidím.
Já jsem totiž strašně stará struktura. Mou "knihou", pokud jde o řízení čehokoliiv, je totiž Tomáš Baťa. A to je strašná vykopávka. Ta základní teze zní, když o něčem rozhoduji, musím tomu rozumět. A proto pěkně od píky..... i ekonomický ředitel musí umět ušít boty. Dneska nad strojem stojí kluk který neumí ořezat ani tužku a dělá ryze technická rozhodnutí za miliony korun. Ale sebevědomí, že by se před ním i Putin rozplakal.

Zavřete oči, odcházím na smetiště dějin.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod 3MPS 17. 12. 2018 11:22

Tak v tomto s tebou bohužel musím naprosto souhlasit. Manažírci 26 let, nejlépe s 3 tituly před a 2 vzad z nějaké prestižní (nikomu neznámé) univerzity, se zkušenostmi housenky bource morušového, řídí firmy. Já jsem taky stará struktura, v život+ě jsem toho prošel a naučil se spousty a to nejen tady, ale i v zahraničí. Pohyboval jsem se sice v jiné branži, než automotive, ale myslím, že základní princip je stejný. Tohle je téma na hodně dlouhé večery a mnoho vypitých piv. Je otázkou, co má větší váhu - dzali nabytá teorie ze školy, nebo praxe, získaná např. 30 lety práce v daném oboru. Ani jedno samo o sobě není správné. Mládež nemá ánunk o tajích procesu, staří fachami prakticy se snaží dělat věci tak, jak se to dělalo za jejich dědů. Trošku bych upravil tezi o tom, že když chceš dělat boty, musíš je umět ušít. To možná platí v některých odvětvích, ale dnes už ne. Není manažera, který by dokázal obsáhnout proces od vstupu materiálu do fabriky po výstup finálního výrobku. Operací je nekonečné množství a specializace velmi úzká. Já tvrdím, na základě pracně nabyté 36 leté praxe po VŠ, že nejhorší škudce firmy je ansámbl finančně-ekonomický spolu s controllingem. Kostkateři, jak já jí,m pohradvě říkám. O výrobě neví nic, ale za to jsou dobří v tvorbě grafů (nejlépe 4D, barevných s hologramy). To jim jde nejlépe a když vidí že hodota k nabývá nižší absolutní hodnoty (tedy směrnice křivky klesá), ihned vymyslí zcela odtažité a nesmyslné nařízení, které je prvním zářezem do kvality a toku výrobního procesu. Nemají absolutně žádnou zkušenost s tím, jakou odezvu jejich !vynález" vyvolá a kde a za jak dlouho se objeví skrytá úskalí. Největším zlem je to, že této skupině škdůců velmi intezívně naslouchá zejména továrník a řídí se téměř slepě jejich "výmysly". V potaz bere jen omezné argumenty od lidí, na kterých stojí výroba - tedy útvar vývoje, konstrukce, plánování výroby, zásobování (dnes spojeno v celek logistiky-hahaha)a zejména nikdo už nenaslouchá hlasu dělného lidu. A to je smrtelná rána jakékolvi - JAKÉKOLIV výrobě. Ty nejdražší informace právě přichází vždycka jen a pouze zdola, protože poslední Lojza, co dělá 30 let na CMC řekne, že tohle nejde a nebude fungovat. Bohužel, on je jen od toho, aby dělal to, co se mu řeken a jeho názor management absolutně nezajímá. POkud se někdo "našel" ve firmě, o které hovořím, aniž bych uvedl její jméno, nasopal jsem to asi dost výstižne.

Tímto se s místními znalci taktéž loučím s odůvodněním, že po letech nedopbrovolného zaměstnání jsem se stal dobrovolně nezaměnstnaným, volil jsem dobrovolnou ceustu odchodu z procesu, ač mi do reálného starobního důchodu chybí asi 5,5) let a budu se jen z povzdálí dívat, kam se bude ubírat vývoj dané společnosti. jen uvedu, že od VŠ jsem byl jen a pouze vždy "u řemesla", ale měl jsem tu možnost jej poznat ze dvou úhlů pohledu a to je nesmírně cenné a je to to, co dnešní vládnoucí třídě zcela chybí. Mají na věci své názory, nechť je realizují. Jak říká jeden můj polský kolega "jak panowie chcom, tož paniwe bedom miali" (sorry, psát poslkou garamtiku neumím, ale význa,m pchopí jistě i absolvent 1. třídy PSˇ (po staru - pocné čkoly, dnes by se řeklo asistované školy). Musíms e někdy smát, ale i toto z oboru školůství svědčí o "kvalitě" managerů, co řídí školství. Za dobu nějaký 25 let ho dokázali rozmetat na cucky a to, čím se mohlo naše sdružení bratů Čechůa Slováků ve světe chlubit (mimo výroby píva).tedy školstvím, totálně zničili.

Tím diskuzi na téma kvality některých automobilek proti nekvalitě jiných opouštím. Zdar, soudruzi!
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 17. 12. 2018 11:37

Panove... panove:
Obrázek

Delka vasich postu povazlive presahuje obecne akceptovanou garaznickou delku postu (4 slova).
Nac tolik vzruchu, pravdu ma stejne jako vzdy goes 8-)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2018 11:38

3MPS píše:Tak v tomto s tebou bohužel musím naprosto souhlasit. Manažírci 26 let, nejlépe s 3 tituly před a 2 vzad z nějaké prestižní (nikomu neznámé) univerzity, se zkušenostmi housenky bource morušového, řídí firmy. Já jsem taky stará struktura, v život+ě jsem toho prošel a naučil se spousty a to nejen tady, ale i v zahraničí. Pohyboval jsem se sice v jiné branži, než automotive, ale myslím, že základní princip je stejný. Tohle je téma na hodně dlouhé večery a mnoho vypitých piv. Je otázkou, co má větší váhu - dzali nabytá teorie ze školy, nebo praxe, získaná např. 30 lety práce v daném oboru. Ani jedno samo o sobě není správné. Mládež nemá ánunk o tajích procesu, staří fachami prakticy se snaží dělat věci tak, jak se to dělalo za jejich dědů. Trošku bych upravil tezi o tom, že když chceš dělat boty, musíš je umět ušít. To možná platí v některých odvětvích, ale dnes už ne. Není manažera, který by dokázal obsáhnout proces od vstupu materiálu do fabriky po výstup finálního výrobku. Operací je nekonečné množství a specializace velmi úzká. Já tvrdím, na základě pracně nabyté 36 leté praxe po VŠ, že nejhorší škudce firmy je ansámbl finančně-ekonomický spolu s controllingem. Kostkateři, jak já jí,m pohradvě říkám. O výrobě neví nic, ale za to jsou dobří v tvorbě grafů (nejlépe 4D, barevných s hologramy). To jim jde nejlépe a když vidí že hodota k nabývá nižší absolutní hodnoty (tedy směrnice křivky klesá), ihned vymyslí zcela odtažité a nesmyslné nařízení, které je prvním zářezem do kvality a toku výrobního procesu. Nemají absolutně žádnou zkušenost s tím, jakou odezvu jejich !vynález" vyvolá a kde a za jak dlouho se objeví skrytá úskalí. Největším zlem je to, že této skupině škdůců velmi intezívně naslouchá zejména továrník a řídí se téměř slepě jejich "výmysly". V potaz bere jen omezné argumenty od lidí, na kterých stojí výroba - tedy útvar vývoje, konstrukce, plánování výroby, zásobování (dnes spojeno v celek logistiky-hahaha)a zejména nikdo už nenaslouchá hlasu dělného lidu. A to je smrtelná rána jakékolvi - JAKÉKOLIV výrobě. Ty nejdražší informace právě přichází vždycka jen a pouze zdola, protože poslední Lojza, co dělá 30 let na CMC řekne, že tohle nejde a nebude fungovat. Bohužel, on je jen od toho, aby dělal to, co se mu řeken a jeho názor management absolutně nezajímá. POkud se někdo "našel" ve firmě, o které hovořím, aniž bych uvedl její jméno, nasopal jsem to asi dost výstižne.

Tímto se s místními znalci taktéž loučím s odůvodněním, že po letech nedopbrovolného zaměstnání jsem se stal dobrovolně nezaměnstnaným, volil jsem dobrovolnou ceustu odchodu z procesu, ač mi do reálného starobního důchodu chybí asi 5,5) let a budu se jen z povzdálí dívat, kam se bude ubírat vývoj dané společnosti. jen uvedu, že od VŠ jsem byl jen a pouze vždy "u řemesla", ale měl jsem tu možnost jej poznat ze dvou úhlů pohledu a to je nesmírně cenné a je to to, co dnešní vládnoucí třídě zcela chybí. Mají na věci své názory, nechť je realizují. Jak říká jeden můj polský kolega "jak panowie chcom, tož paniwe bedom miali" (sorry, psát poslkou garamtiku neumím, ale význa,m pchopí jistě i absolvent 1. třídy PSˇ (po staru - pocné čkoly, dnes by se řeklo asistované školy). Musíms e někdy smát, ale i toto z oboru školůství svědčí o "kvalitě" managerů, co řídí školství. Za dobu nějaký 25 let ho dokázali rozmetat na cucky a to, čím se mohlo naše sdružení bratů Čechůa Slováků ve světe chlubit (mimo výroby píva).tedy školstvím, totálně zničili.

Tím diskuzi na téma kvality některých automobilek proti nekvalitě jiných opouštím. Zdar, soudruzi!


Tak maji 26 cely zivot pred sebou a na rozdil od nekterych nejezdili na studia do moskvy
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 17. 12. 2018 12:07

A ten Lojza u CMC bude pečovat o svůj rozvoj nebo bude pracovat tak, jak se naučil před těmi 30 lety?

ne vždycky, ale co nebylo možné před nějakou dobo, s použitím dnešních technologií kupodivu jde...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 17. 12. 2018 12:22

Nechci znevazovat znalosti 'starych mistru' ale casto je problem lidi kteri delaji na svych specializovanych pozicich desitky let v tom ze proste delaji stale to same, ze nedokazali ve vhodny cas trhnout se z firmy zalozit si vlastni malou firmu/zivnost kde by poskytovali svou praci ve forme 'externi firmy' a na tom uz se daji trhnout nejake penize.

To plati obecne od ortopeda, vyrobu az po nejake specializovane remeslniky. A vzdycky tu bude ta mlada generace co umi uplny *****, ale proda vam mezi dvermi i rozbity vysavac - presne ten samy presvedcovaci talent jim umozni aby nakonec skoncili nekde v managementu tzv. '***** fungujici firmy' tomu se nevyhneme nikdo... kdyz je nelze vymytit tak je nutne se posunout dal.

-- 17. 12. 2018 12:27 --

robbert píše:A ten Lojza u CMC bude pečovat o svůj rozvoj nebo bude pracovat tak, jak se naučil před těmi 30 lety?

ne vždycky, ale co nebylo možné před nějakou dobo, s použitím dnešních technologií kupodivu jde...


kolega puvodne geodet a civilni inzenyr zacal relativne pozde na stara kolena v 45letech programovat prumylslove roboty a nestezuje si - ma vyrazne vic penez akorat musi casto na sluzebni cesty do tech tovaren, ale cloveku musi fungovat makovice - kdyz clovek dela cely zivot monotonni praci aby mel klid a pak chodi na ryby nebo kouka na televizi furt tak to mu hlava moc dobre fungovat nebude na tak vyraznou 'zmenu kariery'.
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod 3MPS 17. 12. 2018 13:43

robbert píše:A ten Lojza u CMC bude pečovat o svůj rozvoj nebo bude pracovat tak, jak se naučil před těmi 30 lety?

ne vždycky, ale co nebylo možné před nějakou dobo, s použitím dnešních technologií kupodivu jde...


Lojzu po několika případech, kdy se snažil upozornit na problém, přejde chuť na něco dále upozorňovat a budes euž dál řídt dle hesla ono polskéhop kolegy.-) Pravda je ale spíše ta, že většina Lojzů, co něco umí, dnes maká v jiných firmách za daleko vyšší peníze a a tam, kde jeho názorům někdo naslouchá. Ti Lojzové, co zatrpkli a stali se jen vykonavateli příkazů a realizátory nesmyslných pracovních postupů, zůstali a nemalou mírou přispívají k řízenému kolapsu společnosti.

Milý Goesi, nevím, proč narážíš na to, zdali někdo studoval v Moskvě, či nikoliv. Zřejmě patříš mezi ty, jejichž vidění je pouze Č-B. Tedy ve smyslu-to, co jde ze Z, je perfektní, to, co jde z V, nestojí za nic a je třeba s tím zamést. Pokud je tohle tvůj nátor, jsi chudák. Můj názor je ten - a řada věcí v totmo bordelistánu, který se zve zkráceněn Česko, to jen potvrzuje - je, že po 89. roce se všichni bývalí komsomolští rekruti a straničtí funkcionáři převlékli do modrýho a začali beztrestně ničit to, co dosud fungovalo. A výsledek se jim vskutku podařil. Nejhorší je, že jejich zásahy do školství teprve teď přinášejí své "ovoce". Ono to není vidět hned ze dna na den, ale po generační výměně ano. A právě tne čas asi nyní už přišel. trotli, co lezou ze všech možných i nemožných škol, pyšnící se tituly Bc a Mgr a pod, "učni" co nepoznají, že v pazourách nedrží kleště, ale kladivo adt atd atd. Ještě že nás zachraňují pracovitá úkáčka, která když nic jiného, aspoň občas chodí do práce a předtsírají, že pracují a vykonávají to, co načí lemplové odmítají dělat. No nic,hlavně aby bylo zdraví.

-- 17. 12. 2018 13:49 --

jurajec píše:Nechci znevazovat znalosti 'starych mistru' ale casto je problem lidi kteri delaji na svych specializovanych pozicich desitky let v tom ze proste delaji stale to same, ze nedokazali ve vhodny cas trhnout se z firmy zalozit si vlastni malou firmu/zivnost kde by poskytovali svou praci ve forme 'externi firmy' a na tom uz se daji trhnout nejake penize.

To plati obecne od ortopeda, vyrobu az po nejake specializovane remeslniky. A vzdycky tu bude ta mlada generace co umi uplny *****, ale proda vam mezi dvermi i rozbity vysavac - presne ten samy presvedcovaci talent jim umozni aby nakonec skoncili nekde v managementu tzv. '***** fungujici firmy' tomu se nevyhneme nikdo... kdyz je nelze vymytit tak je nutne se posunout dal.

-- 17. 12. 2018 12:27 --

robbert píše:A ten Lojza u CMC bude pečovat o svůj rozvoj nebo bude pracovat tak, jak se naučil před těmi 30 lety?

ne vždycky, ale co nebylo možné před nějakou dobo, s použitím dnešních technologií kupodivu jde...


kolega puvodne geodet a civilni inzenyr zacal relativne pozde na stara kolena v 45letech programovat prumylslove roboty a nestezuje si - ma vyrazne vic penez akorat musi casto na sluzebni cesty do tech tovaren, ale cloveku musi fungovat makovice - kdyz clovek dela cely zivot monotonni praci aby mel klid a pak chodi na ryby nebo kouka na televizi furt tak to mu hlava moc dobre fungovat nebude na tak vyraznou 'zmenu kariery'.


Ano, mnohdy to je jediná cesta, jak nezakrnět. Já to měl to samý. V 35 letech, co by vedoucí provozu o mrzkém počtu asi 120 lidí, převážně zatrpklý stranických čeledínů, pár měsíců po revoluci, jsem uznal, že v oné firmě to asi nijak zvlášť kupředu nepůjde a odešel jsem na 14 let pracovat do Itálie. Domů jsems evracel jen na víkendy a v neděli večer už zase mizel směr Miláno-Ossona. Byla to krutá doba, zejména manželka s 2 dětmito měla dost krušné, nicméně, situaci jsme ustáli a dnes můžu vesele vegetit na pracáku a užívat si života s čistým štítem. A smát se těm, co musí ještě pracovat:-) Ale jak vidno, dobře jsem se tenrát rozhodnul a nelituji toho. kdybych možná nechytil tu hozenou rukavici, kde bych třeba dneska byl? Možná někde v kanclu zahrabanej na věky a musel bych poslouchat ty kydy dnešních "učenců".
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 17. 12. 2018 13:54

maXX_CZ : :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2018 14:01

3MPS píše:Milý Goesi, nevím, proč narážíš na to, zdali někdo studoval v Moskvě, či nikoliv. Zřejmě patříš mezi ty, jejichž vidění je pouze Č-B. Tedy ve smyslu-to, co jde ze Z, je perfektní, to, co jde z V, nestojí za nic a je třeba s tím zamést. Pokud je tohle tvůj nátor, jsi chudák. Můj názor je ten - a řada věcí v totmo bordelistánu, který se zve zkráceněn Česko, to jen potvrzuje - je, že po 89. roce se všichni bývalí komsomolští rekruti a straničtí funkcionáři převlékli do modrýho a začali beztrestně ničit to, co dosud fungovalo. A výsledek se jim vskutku podařil. Nejhorší je, že jejich zásahy do školství teprve teď přinášejí své "ovoce". Ono to není vidět hned ze dna na den, ale po generační výměně ano. A právě tne čas asi nyní už přišel. trotli, co lezou ze všech možných i nemožných škol, pyšnící se tituly Bc a Mgr a pod, "učni" co nepoznají, že v pazourách nedrží kleště, ale kladivo adt atd atd. Ještě že nás zachraňují pracovitá úkáčka, která když nic jiného, aspoň občas chodí do práce a předtsírají, že pracují a vykonávají to, co načí lemplové odmítají dělat. No nic,hlavně aby bylo zdraví.


tys tu zacal vypisovat o mladych absolventech, nemuze byt kazdy senior v duchodu jako ty, ktery ma pocit, ze sezral vsechnu moudrost.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků