Babo raď!

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bobisek_ 4. 11. 2018 10:52

Čau,
Chtěl bych váš názor..

Projel jsem na autech hodně, asi nejvíc 190 tisíc za rok, za operativní leasing na Octavii RS ( s nehodama atd)

Momentálně mám Octavii RS 2016, ale situace se změnila, už ročně nejezdím 40 tisíc km na schůzky, ale spíš po městě a víkendy výlet ( ale třeba 200, 300, 600 km).

Přemýšlím jak dál s autem, Octavia je v plné palbě, přes týden mě stojí na větru, dešti, prší na to.

Auto bych prodal za cca 600 tisíc, přemýšlel jsem, že bych vzal ojetého Superba 2 ( dsg, LK) za 300 cash. Docela mě láká i 3.6 TSFI ale, neumím si představit s tím jet 600 km do rakouska, to by mě asi zežralo :-D

Nevím jestli Superb má takovou cenu a jestli by mě cca další 3-4 roky vydržel. Byl jsem zatím zvyklý mít každý rok nový auto, ale taky jsem za to hodně zaplatil. Je mi to už líto lít peníze z okna, když jsem z auta přesedlal na vlak.

Díky moc za názory
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 11. 2018 10:54

Nechal bych RS a neřešil
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobisek_ 4. 11. 2018 10:58

Mě už se to auto po pravdě ani moc nelíbí, jel jsem nedávno v Praze v taxíku, týpek měl Superba 2 v LK, rok 2011 tuším? a byl jsem z toho víc hotový než z RS 2016 - větší prostor v zadu, 3.6 TFSI o tom žádná, zvuk, kultivovanost, tah..a podvozek mě přišel měkčí.

Proto si říkám, jestli mít RS na větru dešti, ještě pořád ho můžu dobře prodat a za menší peníze koupit něco, co mě paradoxně bude dělat větší radost?!

RS nemám 4x4 ani dsg..
bobisek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 4. 11. 2018 11:02

Když budeš mít štěstí na kus, tak budeš asi spokojenej, ale syndrom "nového auta" se léčí špatně.....
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 4. 11. 2018 11:03

Za 600k 2 rocnu RS? Kua to drzi cenu.

Ja by som z O3 uznnesiel do dvojkoveho Supa...ten interier uz je citit vek a hodne.
3,6 je FSI a nie TFSI. Realne to nepojde lepsie ako RS...mozno max na rozbeh.
.......
Mas zanovne auto, ktore chces vymenit za olietany Sup za 300...to mi pride zly napad.

Jedine ze mas dizlovu RS...to by potom davalo vacsi zmysel.
Operak aha ok to bude dizlova a ta ide odost horsie ako V6 Sup.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 11. 2018 11:07

HrdinaJan píše:Když budeš mít štěstí na kus, tak budeš asi spokojenej, ale syndrom "nového auta" se léčí špatně.....

:hm :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 4. 11. 2018 11:07

Koupil bych olítanou S500 :love:
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 11. 2018 11:41

*****.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 11. 2018 17:49

Za tu cenu by byl už pěkný hybrid, to ticho na palubě, pohodlí a ta spotřeba...
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 11. 2018 17:58

no jo, asi se jedná o diesel ... to je ovšem potřeba zcela jasně specifikovat a nemluvit o tom autě jako o RS :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 11. 2018 18:01

Tak to je ***** koupit si rádobysport v naftě.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 11. 2018 18:16

Arnie J píše:no jo, asi se jedná o diesel ... to je ovšem potřeba zcela jasně specifikovat a nemluvit o tom autě jako o RS :D


Vid jak. Zase tahne tam o cem se nemluvi
anonymni

Odeslat příspěvekod speleo 4. 11. 2018 18:24

bobisek_ píše:Čau,
Chtěl bych váš názor..

Projel jsem na autech hodně, asi nejvíc 190 tisíc za rok, za operativní leasing na Octavii RS ( s nehodama atd)

Momentálně mám Octavii RS 2016, ale situace se změnila, už ročně nejezdím 40 tisíc km na schůzky, ale spíš po městě a víkendy výlet ( ale třeba 200, 300, 600 km).

Přemýšlím jak dál s autem, Octavia je v plné palbě, přes týden mě stojí na větru, dešti, prší na to.

Auto bych prodal za cca 600 tisíc, přemýšlel jsem, že bych vzal ojetého Superba 2 ( dsg, LK) za 300 cash. Docela mě láká i 3.6 TSFI ale, neumím si představit s tím jet 600 km do rakouska, to by mě asi zežralo :-D

Nevím jestli Superb má takovou cenu a jestli by mě cca další 3-4 roky vydržel. Byl jsem zatím zvyklý mít každý rok nový auto, ale taky jsem za to hodně zaplatil. Je mi to už líto lít peníze z okna, když jsem z auta přesedlal na vlak.

Díky moc za názory


Má pršet na Oktávku nebo Supa? Nechal bych si RS a neřešil to.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 11. 2018 18:25

goes: to zaprvé moc ne, a zadruhé já psal o tom, že ten 1.0 EB pod 2000 sice nějak táhne, ale zní při tom jak pokažený ... dál už to nebudu komentovat a ty si vyser voko
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komarovac 4. 11. 2018 23:41

Koncem roku 2012 jsem se rozhodoval mezi S2 a Passatem B7, obojí 3.6, dodání na konci dubna 2013. Nakonec jsem vzal Passat, mělo to několik důvodů. Design se mi líbil víc, větší výkon, lepší výbava (do S2 nešly některé věci dát - radar, side assist, masážní sedadlo a určitě ještě něco), interiér víc použitelný než v S2. Jediná výhoda S2 byla v prostoru na zadních sedadlech.
Ceníková cena byla 1.515.000 Kč (kromě koule tam bylo asi vše, co tam šlo dát), reálná cca 1.250.000 Kč prodejní po cca 2,5 letech byla 600.000 Kč (vše včetně DPH). Za těch cca 80.000 km jsem spotřeboval 4 sady pneu, tři sady brzdových destiček, jednu sadu kotoučů a asi tanker benzínu. Při slušném ježdění se dalo dostat na 8,5 až 9 l/100 km, dlouhodobý průměr jsem měl 13,3 l a při rychlejší jízdě se dalo dostat bez problémů přes 20 litrů.
Byl jsem s ním spokojený, jen ten provoz byl malinko dražší.
komarovac
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků