Chci koupit nové auto a nevím jaké

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 10. 2018 08:38

Ono to neni origo. Jen to doda dealer. Dela se to dodatecne jako jine systemy. Osobne bych sel spise cestou cng
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 28. 10. 2018 08:45

Jj ,montujou to dodatecne.Ale ze ta zaruka je prece jen vic uveritelnejsi a odpada nejake dohadovani externi dilna lpg vs prodejce .plus jsem nezaznamenal zadny plac na spolehlivost.

CNG najs ,sem spokojeny moc.Ale sem se to bal napsat,pac bych tlacil svoje reseni.
A myslim ze jak octa tak i golf bude za vic penez nez kolem 400tis.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 28. 10. 2018 08:49

i30 m lpg v serii, jen je to potreba odblokovat, az koupis, tak ti poslu kod
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flyboyy 28. 10. 2018 10:26

hopa26 píše:Jj ,montujou to dodatecne.Ale ze ta zaruka je prece jen vic uveritelnejsi a odpada nejake dohadovani externi dilna lpg vs prodejce .plus jsem nezaznamenal zadny plac na spolehlivost.

CNG najs ,sem spokojeny moc.Ale sem se to bal napsat,pac bych tlacil svoje reseni.
A myslim ze jak octa tak i golf bude za vic penez nez kolem 400tis.


Nad CNG jsem také uvažoval ale je tam několik nevýhod. Ta největší je absence čerpacích stanic. Zatímco LPG seženu kdekoliv, s CNG bych musel vše dopředu plánovat, zjišťovat jestli se dá po cestě natankovat... Je to možná dobré pro někoho kdo jezdí stále stejnou trasu do práce a zpátky a má CNG po cestě.
Další nevýhodou je to, že auta s CNG jsou dražší než s LPG (aspoň když sem se před lety díval na stejné auto s LPG a CNG tak tomu tak bylo. Myslím že to byla Octavia) takže návratnost je na delší dobu. No a nádrže na CNG jsou také podstatně větší než na LPG a přitom má auto na CNG menší dojezd.

-- 28. 10. 2018 11:28 --

goes píše:Ono to neni origo. Jen to doda dealer. Dela se to dodatecne jako jine systemy. Osobne bych sel spise cestou cng


Já vím, že se nedělá LPG přímo v závodě kde se vyrábí auta. Výhoda je hlavně v tom, že tam ten motor na LPG už připraví. Dávají tam pevnější materiály, aby lehce vydržel vyšší teploty. A tovární záruka pak na LPG platí také.
Flyboyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 10. 2018 10:31

Zajimave ze lgp i nelpg maji stejne ciselniky dilu v motoru
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 10. 2018 10:37

LPG primo z tovarny (5 let zaruka) dela Fiat do Tipa, ale to nevim jestli bude pro zadavatele cesta, spis ne.
Astru vidim jen na CNG a jeste za docela hroznou cenu.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flyboyy 28. 10. 2018 10:47

goes píše:Zajimave ze lgp i nelpg maji stejne ciselniky dilu v motoru


Hmm tak to teď nechápu mě vždy když sem se ptal u prodejců tak mi řekli, že ty motory na LPG jsou z pevnějších materiálů. Pak je také možnost, že ta řada motorů ze kterých se bude část dělat na LPG se dělá z jiných materiálů celá :-l

-- 28. 10. 2018 11:51 --

maXX_CZ píše:LPG primo z tovarny (5 let zaruka) dela Fiat do Tipa, ale to nevim jestli bude pro zadavatele cesta, spis ne.
Astru vidim jen na CNG a jeste za docela hroznou cenu.


Teď jsem se díval na Fiat Tipo a nikde tam motory s LPG nevidím. Všude je jen benzin/diesel
Flyboyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 10. 2018 10:51

jj nieje nad zarucene info od cloveka co potrebuje nieco predat :D
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 10. 2018 11:02

Ja bych tem prodejcum moc neveril. Schvalne se jich nekdy zeptej jak funguje diferak :))
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 28. 10. 2018 11:17

Flyboyy píše:
goes píše:Zajimave ze lgp i nelpg maji stejne ciselniky dilu v motoru


Hmm tak to teď nechápu mě vždy když sem se ptal u prodejců tak mi řekli, že ty motory na LPG jsou z pevnějších materiálů. Pak je také možnost, že ta řada motorů ze kterých se bude část dělat na LPG se dělá z jiných materiálů celá :-l

-- 28. 10. 2018 11:51 --

maXX_CZ píše:LPG primo z tovarny (5 let zaruka) dela Fiat do Tipa, ale to nevim jestli bude pro zadavatele cesta, spis ne.
Astru vidim jen na CNG a jeste za docela hroznou cenu.


Teď jsem se díval na Fiat Tipo a nikde tam motory s LPG nevidím. Všude je jen benzin/diesel

Podivej se normalně do ceniku, mas to tam, no anebo si kup brýle Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Flyboyy 28. 10. 2018 11:36

No to je super, ale nevidím to nikde v konfigurátoru. Ten motor co má být podle ceníku s LPG (1.4 T-JET 120 K) má v konfigurátoru jako palivo benzín a o LPG tam nikde není ani zmínky
Flyboyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 28. 10. 2018 11:37

MirecBA píše:jj nieje nad zarucene info od cloveka co potrebuje nieco predat :D

Jojo, od kravaťáka v salůně, kterej potřebuje prodat vergl, aby mohl machrovat nad kolegy, že prodal o auto víc a mohl lízt do ***** vedení s očekáváním, že kápne nějaká ta kačka na víc :D
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 10. 2018 11:43

Flyboyy píše:No to je super, ale nevidím to nikde v konfigurátoru. Ten motor co má být podle ceníku s LPG (1.4 T-JET 120 K) má v konfigurátoru jako palivo benzín a o LPG tam nikde není ani zmínky

To bys chtel po fiatu trochu moc.
Ale jestli chces funglovku na alternativni - kor na LPG - pohon za 400k, je to jedna z mala voleb (jestli ne jedina, to nevim nezajimam me to).
https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!ca ... &model=157
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 10. 2018 12:14

posobi to na mna ako fiorino co je vo firme a to v reale posobi tak niejako .......
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 28. 10. 2018 22:31

Na sauto.xz jsou nové s LPG jen Dacie, Mitsubishi a Fiat Tipo.
puk123
Veterán

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků