auto do práce a rodinu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod siksik 15. 9. 2018 12:45

Zdravím,
Po 8 letech nám odešla Škoda Felicie 1,3 a narodilo se nám druhé dítě, takže celkem narychlo sháním nějaké auto.
Autem budu jezdit občas do práce a nějaká ty vyjížďka s rodinou. Celkový nájezd do 8 000 km/rok z toho cesta do práce bere cca 80%, kde polovina cesty je mimo město (někdy dálnice) a pak projíždím přes skoro celé Brno. Jezdím na spotřebu a snažím se nikam nespěchat. Rád bych, aby auto mělo klimu, posilovač řízení a autorádio. Na vnitřní výbavu si moc nepotrpím. Nechci diesel a přeplňovaný motor. Cena do 120 000 Kč.
Co jsem se v rychlosti díval, tak mi padly do oka:
Škoda Fabia Combi 1.4 16V 64kW
Citroën C4 1.4i 16V 65kW
Ford Focus II 1.6 16V 74 kW
Renault megane III 1,6 16V. 74 kW
Renault Clio Combi 1.2 16V
Dacia Sandero Stepway 1.6

Chci se zeptat, na které z těchto aut bych se měl zaměřit. Díky za rady.
siksik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod one-z 15. 9. 2018 12:51

Focus II combi 1,6 udela dobrou sluzbu, celkem prostorny a servisne nenarocny. Na ta mala auta bych se vyprdl, pokud to ma byt pro rodinu.
one-z
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod jamaco 15. 9. 2018 13:29

Zamířeni máš dobré, volil bych ta větší auta typu focus.. Megane, aj.. Vybírat hodně podle stavu jednotlivého kusu.. Nechat si rezervu na první výdaje (servis, pneu, pojistka) uprednostnit vyšší nájezd s doloženou historii před čímkoliv co má málo na budíku a neznámou historii... Ke koupi vzít s sebou odborníka.. A musí to být ok.. Koukni ještě na korejce ceed, i30, tam je dobrý poměr cena výkon
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 9. 2018 13:58

proč takové paštiky když za typ peníze je kvalita?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/ ... oFrom=list
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 9. 2018 14:13

Já bych si teda osobně připlatil za hybrid, případně civil v hybridu.
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 15. 9. 2018 15:34

Pokud všechna auta z výběru vyhovují prostorově, vzal bych jakékoliv z nich - podle toho, co zrovna bude za dané peníze v nejlepším stavu. Výběr máš dobrý, všechno to jsou jednoduchá auta, kde není moc, co by se mohlo *****.

Jen u té C4 bych doporučil jít po 1.6 místo 1.4.

Výběr bych rozšířil o Peugeot 307 po faceliftu (stejná technika jako C4).

Rovněž bych zdůraznil, že je v každém případě potřeba, nechat si nějakou rezervu na úvodní servis - obvykle je potřeba udělat rozvody, vyměnit olej, filtry, pneumatiky, brzdy, atd.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siksik 16. 9. 2018 11:22

Díky za rady. Do kombíku v Meganu nebo Focusu nepůjdu - jsou to na mě příliš velká auta, stejně tak doporučovaná Mazda 5. Kouknu se tedy co bude k dispozici s tím, že výběr tedy rozšířím o ceed, i30, auris a 307.
siksik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XB_1 16. 9. 2018 11:40

Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze pro rodinu s dvema detmi je kombik temer nutnost, pokud se jezdi na dovolene a taha se spousta kramu. Jasne, driv jsme jezdili ve stodvacitkach a taky to slo, ale proc ne kombi, kdyz u ojetiny se za tuto variantu v podstate nepriplaci? Jestli se bojis, ze nebudes mit s focusem/meganem odhad, tak je to zbytecne, zvyknes si. Kdyz budes mit vzadu parkovaci cidla, dost pomuzou pri couvani.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Olsztyn 16. 9. 2018 11:42

Kompaktní kombík pro čtyřčlennou rodinu velké auto? Chápu že se ti nelíbí, mně taky ne.. Ale možná že si zatím asi nedokážeš představit co všechno žena a děti nutně potřebujou:). A délka oproti HB je kolik 30cm? Měl jsem megana hb, měl jsem ho rád, ale s dětma to by byla utopie.. Podívej se na hezké megany II v kombi z posledních let s nezničitelnou 1.6. já s tím byl schopen jet i za 5,5. Normálně 6,5. V hezkym stavu, do rozpočtu se vejde líp. Má delší rozvor než hb (montování sedaček, zapínání dětí atd). Fakt je hb málo

-- 16. 9. 2018 12:52 --

Stodvacítky měly 4cm tenké dveře, nula airbagů a jezdilo se s nima kolem komína. Nebylo kam jezdit, nebylo co vozit (páč nic nebylo), teď potřebuješ dvě ohromný dětský sedačky, dětskou postýlku, koloběžky, brusle, boby a nepochopitelne hadrů, protože: "Co když bude pršet? Sněžit? Foukat?"
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 9. 2018 12:05

Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 9. 2018 12:07

Já osobně si taky myslím, že pro dvě děti je kompaktní kombík celkem rozumná volba, nicméně, taky je potřeba zmínit, že většina těch krámů, které žena a děti "nutně" potřebují, nutné nejsou. A je úplně jedno, jak je auto velké - prostě vždycky ho nacpou po okraj krámy, což vyvolá dojem, že další auto je potřeba opět o něco větší.

Tudíž bych tomuhle trendu zbytečně nepodléhal. Rozumně velké auto = rozumný objem převážených krámů.

Je to opravdu zajímavý jev - ať už se jede v třídveřové C4, C4 picasso nebo kombíkovém Mondeu (jedno děcko) - vždy jsou auta totálně plná "nutných" věcí, ale světe div se, ani v případě té C4 nakonec nic nutného nechybělo. Prostě větší auto obvykle znamená pouze větší rozežranost.
Naposledy upravil aikoN dne 16. 9. 2018 12:14, celkově upraveno 1
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 16. 9. 2018 12:08

970: Haha.. ale zatím ho nestraš:)
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 16. 9. 2018 12:11

To jsou akorat blby kecy, kolik ti je? jezdilo se s nima i k mori. Na dovcu u nas, po návštěvách, pribuznych... Kocarky se vozily na strese, vanicka uz se tam nevesla. Vozil se v tom stan, jidlo meli lidi v taskach pod nohama. Clovek se musel hodne uskromnit s mistem pro sebe :) Kdo mel wartase kombi, tak tohle moc resit nemusel.
Dneska potrebujes spoustu kramu, ale zase se zpravidla nevozi stan a jidlo a kocarek se do kombi vejde. I s vanickou, kdyz se vybere neco vetsiho :)
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Olsztyn 16. 9. 2018 12:14

Uklidni se my jezdili s trabantem k moři. Je 21 stoleti..
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků