Co teď?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co udělat?
Opravit Hyundai 3 %  18%  [ 3 ]
Koupit Lexus 8 %  50%  [ 8 ]
Koupit jiné - specifikuji v diskuzi 5 %  31%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 16

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 9. 2018 21:26

tak jiste...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 9. 2018 21:32

The power transistors weren't soldered correctly, dry joints develop with the high current which eventually leads to the transistors failing. With this particular defect it can fail in two ways, either just the transistors fail and the hybrid system is shut down with the engine going into limp mode or when the transistors fail there is a momentary short circuit which blows the fuse and you coast to a stop.
anonymni

Odeslat příspěvekod podikk 15. 9. 2018 21:41

A byl bys v *****, pry to bylo nejaky relatko. :-)
Nerikam, ze to sikovnej elektronik neopravi, ale asi mu nekdo musi rict, co se podelalo. Proste je v tom systemu plno picovin, co se muze podelat. Kdyz se ti podela turbo, vstriky atd, to ti udela kazdej servis. Hybridni system ne.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 9. 2018 21:47

No vidíš, relátko, ještě jednodušší :-))

Chybu klasicky vyčteš a potom jdeš po schématech, není to žádná věda, naopak podle mého je hybrid lepší než klasickej systém, právě proto, že to nemůže opravovat kdejakej lempl kterej hned něco zkurví, ale jen někdo, kdo tý elektrice fakt rozumí.
anonymni

Odeslat příspěvekod jurajec 15. 9. 2018 21:59

tos_ píše:No vidíš, relátko, ještě jednodušší :-))

Chybu klasicky vyčteš a potom jdeš po schématech, není to žádná věda, naopak podle mého je hybrid lepší než klasickej systém, právě proto, že to nemůže opravovat kdejakej lempl kterej hned něco zkurví, ale jen někdo, kdo tý elektrice fakt rozumí.


Sikovny si na toyota-tech.eu najdou kompletni schemata a reseni chyb, umisteni konektoru, kde co zmerit. Nevim zdantam davaji i nova auta ale toyoty od roku 2016 tam jeste jsou...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 9. 2018 22:34

To není samo sebou.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 9. 2018 06:54

Dneska fušuje do elektriky každej.

Poznáš mechoše podle popálenin :D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 16. 9. 2018 07:02

podikk píše:A byl bys v *****, pry to bylo nejaky relatko. :-)
Nerikam, ze to sikovnej elektronik neopravi, ale asi mu nekdo musi rict, co se podelalo. Proste je v tom systemu plno picovin, co se muze podelat. Kdyz se ti podela turbo, vstriky atd, to ti udela kazdej servis. Hybridni system ne.


Šikovný elektronik umí zjistit co se podělalo, ovšem Aslynt není ani šikovný ani elektronik....

-- 16. 9. 2018 08:05 --

Pro mně by byl ideální malý hybrid, který je schopen ujet nějakýh 20-25 km/h čistě na elektriku rychlostí alespoň 80km/h. Prostě cesta do práce a z práce s běžnými pošusty okolo a doma zase nabít... když by se jelo dál nahodí se benzíňák... Bylo by to řešení jak jezdit do práce bez tejrání studeného motoru a relativně lacino, a nemuset mít druhé auto pro delší cesty...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 16. 9. 2018 08:39

pech. píše:
podikk píše:A byl bys v *****, pry to bylo nejaky relatko. :-)
Nerikam, ze to sikovnej elektronik neopravi, ale asi mu nekdo musi rict, co se podelalo. Proste je v tom systemu plno picovin, co se muze podelat. Kdyz se ti podela turbo, vstriky atd, to ti udela kazdej servis. Hybridni system ne.


Šikovný elektronik umí zjistit co se podělalo, ovšem Aslynt není ani šikovný ani elektronik....

-- 16. 9. 2018 08:05 --

Pro mně by byl ideální malý hybrid, který je schopen ujet nějakýh 20-25 km/h čistě na elektriku rychlostí alespoň 80km/h. Prostě cesta do práce a z práce s běžnými pošusty okolo a doma zase nabít... když by se jelo dál nahodí se benzíňák... Bylo by to řešení jak jezdit do práce bez tejrání studeného motoru a relativně lacino, a nemuset mít druhé auto pro delší cesty...


Myslel jsem to tak, ze clovek k tomu musi mit minimalne diagnostiku a asi nejak tak vedet, jak to funguje.

Pro nas by byl taky idealni plugin hybrid, mame moznost v praci nabijet a je to 30 km, ale nemam na nej :-).

Kazdopadne jsem rad, ze vim na koho se obrátit az se mi posere po zaruce hybrid :-)
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 16. 9. 2018 09:09

Hjonde Ioniq.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 16. 9. 2018 09:33

Ten stoji podobne jako prius plugin, takze volba by byla jasna...Prius. ale je to porad skoro mega
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2018 09:56

pech. píše:
podikk píše:A byl bys v *****, pry to bylo nejaky relatko. :-)
Nerikam, ze to sikovnej elektronik neopravi, ale asi mu nekdo musi rict, co se podelalo. Proste je v tom systemu plno picovin, co se muze podelat. Kdyz se ti podela turbo, vstriky atd, to ti udela kazdej servis. Hybridni system ne.


Šikovný elektronik umí zjistit co se podělalo, ovšem Aslynt není ani šikovný ani elektronik....

-- 16. 9. 2018 08:05 --

Pro mně by byl ideální malý hybrid, který je schopen ujet nějakýh 20-25 km/h čistě na elektriku rychlostí alespoň 80km/h. Prostě cesta do práce a z práce s běžnými pošusty okolo a doma zase nabít... když by se jelo dál nahodí se benzíňák... Bylo by to řešení jak jezdit do práce bez tejrání studeného motoru a relativně lacino, a nemuset mít druhé auto pro delší cesty...

To dík, že mi tak věříš ^^
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 9. 2018 10:01

Je třeba počkat na hybridní 1.0 TSI, to už bude benzín vyrábět.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2018 10:03

Němeclé hybridy nemohou svými kvalitami dohnat ty asijské tak brzy, ještě nějaký čas to potrvá.
anonymni

Odeslat příspěvekod siol.a 16. 9. 2018 10:36

Chodi ti za to aspon pytle s ryzi a lahve se sake nebo takhle performujes dobrobolne?
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků