Výběr nového (ojetého?) kusu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AzureX 2. 8. 2018 02:07

Pěkný den,

rád bych získal další názory od lidí, kteří se v autech alespoň trošku vyznají. Do konce roku si chci pořídit nové (ojeté?) auto a mám tam pár neznámých, které bych chtěl vyřešit.

Rozpočet mám zhruba 600 000 Kč včetně daně (auto půjde na firmu). Nyní vlastním Octavii 3 DSG 1.2 TSI 77 kW kupovanou 10/2013 za cca 560 000 Kč, ta má nyní 80 000 km (cca 15 000/rok. Hledám něco co bude modernější, pohodlnější a svižnější. Nyní mám cca 3 možnosti. Ještě před tím vším chci ale konečně vyřešit otázku Benzín vs Nafta.

Ročně najedu cca 15 000 km. Drtivá většina z toho je v Praze na "delší" městské trasy (alespoň 10-30 km) při 50-80 km/h. Jezdím vyloženě mimo špičku a tím pádem se kolonám celkem snadno vyhýbám. Určitě se nejedná o přesuny v malé vesničce k obchodu a poté zpět domů, kdy ujedu 1,5 km a za 5 minut opět 1,5 km domů. Párkrát do roka se přesouvám také na Moravu nebo k některým vzdálenějším klientům mimo Prahu po dálnici, je to ale opravdu vyjímečné. Polovina dealerů říká určitě benzín a druhá říká, že je to dnes už jedno a můžu jít klidně do dieselu a nemám mezi tím dělat rozdíl, že dnes DPF filtr umí regenerovat i ve městě atd... První dotaz tedy:

Benzín nebo Naftu a proč? Výhody / Nevýhody.

Co se týče samotného auta mám dle mého názoru 4 možnosti. Nejvíce se mi zamlouvá třetí varianta z důvodu toho vlastnit něco "prémiovějšího". Věřím ale že to může způsobit také plno problémů a rád bych se zde vyvaroval začátečnických chyb a budu rád, pokud mi blíže poradíte při případném výběru. Nyní k možnostem:

1) Koupit si úplně nové auto, které bude cca na velmi podobné úrovni jako 3 Octavie, ale zase úplně bez starostí. Co jsem se díval, tak by to pravděpodobně byla opět právě Octavia, ale se silnějším motorem a lepší výbavou.

2) Mírně ojeté 2016++ Mondeo/Superb/508/Octavia RS atd.. V této kategorii budou auta s nájezdem cca 30 000 km se slušnou výbavou a průměrným motorem.

3) Koupit ojeté "prémiové" auto rok 2013/14++. Nejvíce se mi samozřejmě líbí v pořadí následující: Mercedes CLA 250, Audi A5 3.0d (2.0 TFSI), BMW 328i/335i/330d, Hyundai Genesis 3.8l. V této kategorii budou auta mít hodně blízko ke 100 000 km s výkonným motorem a běžně se skoro top výbavou. Pravděpodobně by šlo o dovoz z DE/Švý, protože tyto auta v Česku skoro nelze sehnat až na Genesis.

4) Kamarád doporučuje ještě starší MB S 500, BMW 740/750 /Audi A7/8 4.2l rok 2010-2011 - toho už se ale vyloženě bojím.

Na nynější octavii jsem kromě standardního spotřebního servisu nědělal nic navíc (autorizovaný servis) a po těch 80 000 km stále dolívám pouze benzín a olej (tam jde tedy každých 1500 km 0,5l oleje, ale dle Škodovky je to naprosto normální norma a "můžu být ještě rád"). Auto je po technické stránce ve skvělé kondici, ale trošku se těch 100 000 km u prémiovek bojím - je to oprávněné nebo tyto motory/auta vydrží v pohodě 150-200 000 km a nemám se toho obávat? Auto si plánuji opět nechat na další 3-4 roky a poté bude další rozhodování. Při mém nájezdu 15 000 km / rok bych se za 3-4 roky dostal na cca 150 000 km. O auto bych pečoval a na servisu nešetřím.

Při kupování Octavie jsem byl nadšený, ale dnes mi už moc neříká. Interiér je velmi chudý, další funkce téměř žádné, pokud nepočítám tempomat, komfort pro člověka mých rozměrů na pomezí (190cm/105kg). Nároky na auto se u mě celkem změnily a od auta nyní očekávám dynamickou jízdu s vyšším výkonem alespoň 140 kW+ a prémiovější design, proto bych si se nejlépe vyvaroval prvnímu bodu, ale mám zkušenosti pouze s nákupem úplně nového vozu a vše ostatní by mohla být finanční propast, které bych se rád vyhnul.

Nové auto musí splňovat následující: Limuzína (sedan/liftback/coupé) - v žádném případě combi/hatchback, Automat, vyšší výkon 140 kW+, automatická klimatizace, xenony, moderní design. Spotřebu už nějaký čas neřeším, takže v tomto ohledu jsou dveře otevřeny všude.

Pokud jste dočetli až sem tak Vám děkuji a těším se na rady :-).
AzureX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan René 2. 8. 2018 04:08

OIII 1,5 TSI DSG a vyřešeno... Pokud budeš trvat na 190 a více konich, bude z toho Francouz nebo ježděnka, obojí je za ty peníze škoda.
pan René
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 2. 8. 2018 04:17

Já už bych se na Octu taky vyssral,to spíše nějakýho Superba, Vzal bych třeba Audi A 5 ,A6 2,0 TFsi,nebo i na naftu se silnějším 2,0 Tdi motorem kvůli servisu. Měl jsem jich několik a auto naprosto v pohodě.CLA je dle mne malý autíčko pro ženský. BMW 3 je taky malý. Hyundai,no já nevím,mě serre :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 8. 2018 04:30

Souhlas.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2018 06:23

mne by zajimalo, zda si umi vybrat babu, nebo potrebuje taky radit, jak vybrat babu s petkama a chlupatou vaginou....
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 8. 2018 06:24

nebuď hnusnej, dobrý je, že nevybírá SUV 8-)
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 8. 2018 06:26

Ročně najedu cca 15 000 km. Drtivá většina z toho je v Praze na "delší" městské trasy (alespoň 10-30 km) při 50-80 km/h.
Na to je MB-S zcela nezbytne vozidlo :D

Na ten najezd naftu ne. Ac se mi mondeo neskutecne libi, tak v benzinu moc doporucit nejde.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigduck 2. 8. 2018 07:41

Právě, na takové hrkání po městě a pár kilometrů takhle vymýšlet, kam ten svět dospěl :tleskani těch 10-30 km jestli odjede v Octávce nebo Mondeu je snad jedno :D

požadavky na xenony po městě, pohodlí (očividně jezdí po okruhu nebo nějakých radiálách, když tak vysoký rychlostní průměr), technické hračičky....kolik toho za těch pár minut jízdy využije :D než pozapíná čudlíky klimy, sedadel, multimedií, tak je dávno v cíli :D
Bigduck
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 8. 2018 08:02

Jestli to půjde na firmu, pak to bude chtít koupit od seriozního prodejce... Zkrátka, šel bych na to tak, že bych si najel na http://www.skodaplus.cz/, tam si vybral roční Superby v daném cenovém rozpětí a pak pídil po výbavě jednotlivých kusů a ptal se na motory (jak to jede a jak se to sere).
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 2. 8. 2018 08:09

Jj rocne vozy...a nejaky Sup alebo Octa RS v zaruke.

Na staru premiu by som sa *****.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 8. 2018 08:14

Octa RS, idealni na toto :D

jeste nebyl range rover a bentley
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 8. 2018 08:22

Genesis.
anonymni

Odeslat příspěvekod -JxJ- 2. 8. 2018 08:23

sorry za poznámku, ale při té spotřebě oleje už nemělo smysl jezdit na výměny :-)
sorry za další poznámku, podle příspěvku jsi typ člověka, je jedno, čím jezdím, hlavně ať udělám dojem, vcelku dobrý rozpočet na nový pěkný mainstream, ale člověk by si měl plnit sny, tak něco pětiletého z trojúhelníku Mnichov-Ingolstadt-Stuttgart. Doporučuju ale spíš z CZ, němci je kupujou dost osekaný, bývá to běžný služebák jako u nás octavia
-JxJ-
Nováček

Odeslat příspěvekod tombas 2. 8. 2018 08:33

To je jasný Genesis.

-- 2. 8. 2018 09:35 --

-JxJ- píše:...ale člověk by si měl plnit sny, tak něco pětiletého z trojúhelníku Mnichov-Ingolstadt-Stuttgart.

To je spíš noční můra ne? :roll:
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 8. 2018 09:59

goes píše:mne by zajimalo, zda si umi vybrat babu, nebo potrebuje taky radit, jak vybrat babu s petkama a chlupatou vaginou....

Každej, kdo založí vlákno s žádostí o pomoc při výběru auta, je nesvéprávnej a debil. Nazdar.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků