VW Transporter vs Ford Transit Custom

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 5. 2018 18:48

Mne vždycky fascinuje, když se objeví někdo, kdo napíše...
Na předchozích autech sem měnil tohle tamto, pomalu půlku auta..., tak koupim VW, ten je kvalita...

Pořád sem nějak nepobral, na čem taková rozhodnutí jsou postavena, když ve většině testů spolehlivosti je VW právě na chvostu a že by před servisy VW taky bylo pusto prázdno to se taky zrovna říct nedá.

A že by VW dodávky byly to the best si nemyslím ani náhodou, těch nástaveb obytňáků na nich moc postaveno není (ono to taky do teď nebylo na čem stavět).

Tak jak tady zaznělo... Ať si takový člověk ten VW koupí, oni už mu vysvětlí, že koupil to nejlepší a třeba si ani nevšimne, že za ten spolehlivý vůz na servise platí 3x tolik než platil na Berlingu, které z poloviny vyměnil... a v servise bude ještě častěji... Protože zatímco položky co měnil na Berlingu byly desetikorunové, na VW rovnou odcházejí poměrně dražší a zásadnější záležitosti... Ale jak se říká, kdo chce kam pomozme mu tam.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 5. 2018 18:49

Už zase wolfe?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 5. 2018 19:15

Jaký zase?
Tohle je můj staly názor.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 1. 5. 2018 19:28

Moucha píše:nám na Fordu vyměnili nejen půlku auta, přijde mi že původní je jen levé zadní kolo

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 5. 2018 19:31

maincoonsback píše:Jaký zase?
Tohle je můj staly názor.

To je vlastně pravda.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dědek Martin 1. 5. 2018 20:36

maincoonsback píše:Mne vždycky fascinuje, když se objeví někdo, kdo napíše...
Na předchozích autech sem měnil tohle tamto, pomalu půlku auta..., tak koupim VW, ten je kvalita...

Pořád sem nějak nepobral, na čem taková rozhodnutí jsou postavena, když ve většině testů spolehlivosti je VW právě na chvostu a že by před servisy VW taky bylo pusto prázdno to se taky zrovna říct nedá.

A že by VW dodávky byly to the best si nemyslím ani náhodou, těch nástaveb obytňáků na nich moc postaveno není (ono to taky do teď nebylo na čem stavět).

Tak jak tady zaznělo... Ať si takový člověk ten VW koupí, oni už mu vysvětlí, že koupil to nejlepší a třeba si ani nevšimne, že za ten spolehlivý vůz na servise platí 3x tolik než platil na Berlingu, které z poloviny vyměnil... a v servise bude ještě častěji... Protože zatímco položky co měnil na Berlingu byly desetikorunové, na VW rovnou odcházejí poměrně dražší a zásadnější záležitosti... Ale jak se říká, kdo chce kam pomozme mu tam.


No pakliže není kvalitní dodávka od vw jež se vyrábí desítky let a jeji cena je v katalogu 650 tisíc bez dph, tak pane už nevím co je kvalitní, ale mám pocit že nic, ale zde je dobré že člověk alespon dostane zaruku 4 roky, coz ve fordu ani nahodou,tam mi po tech dvou letech kiksla spojka a ani se nebavili, lozisko a desky v zaruce pri 20tkm taky ne ( jasne jsou to spotrebni veci ale 20tkm u auta za 400tisic bez dph?)
Jinak s tim berlingem to jsi asi z levneho kraje, protoze tady v praze jsem pred 7 lety platil , kdyz mel najeto 60tkm za GO motoru 25 tisic, chvili pote odesla zadni naprava (nejsou tam klasicky tlumice,ale nejaky bazmek) a to stalo asi 18 tisic. Za bezny servis jsem se pod 8 tisic nedostal, ventilator sahara taky s praci kolem 5 tisic atd atd, pak mi zniceho nic zaclo auto chcipat, pry nejaky studenak ale nemohli to najit, uz ani nepamatuju kolikrat jsem to nenatocil a kolik veci za xx tisic vymenili nez zjistili ue to byla nejaka blbost...V praze uz neni levny servis, desetikorunove polozky tu neexistuji.
A jestli si vybrat za stejnou cenu renault,citroen(peugeot) opel nebo vw tak si proste myslim ze pomer cena/kvalita je lepsi

-- 1. 5. 2018 21:38 --

Jinak pekne srovnani jsem nalezl zde, bohuzel ale italsky neumim, tak jim nerozumim ano slovo :D https://www.youtube.com/watch?v=AvL-LD3F3pE
Dědek Martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 1. 5. 2018 20:45

Dědek Martin píše:Panove samozrejme souhlasim, je to i kus od kusu.Jinak s dodavkou budu jezdit jen ja, jsem zivostnik sam na sebe ( vzduch-klima).
Drive jsem mel berlingo rv 2007 a to bylo strasny, jiz v zaruce sama porucha


Aaa, kolega chladar. :-) Delam ve firme, co dela prumyslovy chlazeni, takze jezdime spis dalky, ale co si vybavuju, tak my servisaci jsme meli 4x Transporter, 7x Caddy, 3x Connect (ten predchozi) a 1x Berlingo. Na jedny Caddy 2,0 103 kW se v zaruce menilo turbo a zrovna muj Connect 1,8 Tdci neprosel prvni technickou. Chcala nekde z nadrze nafta a prolinal z motoru olej. Oprava kolem 50tis, musel se rozhodit blok motoru. Jinak zadny problemy kolegove nemeli, ale auta jdou po 4 letech a max 150tis km z firmy.

Ja si nechavam kupovat maly dodavky a uz nic jinyho, nez Caddy nechci. Nikdo mi nemluvi, ze Caddy je proste jina liga. Comfort proti tomu Connectu a Berlingu je nekde jinde.

Dědek Martin píše:K tomu vykonu - proc to tedy vw vyrabi, kdyz to auto “nejede”? Pro koho? Vzdyt je to dodavka na popojizdeni, ne zavodnik chlapi.

Mas recht, ze vykon v Praze te trapit nebude, ale neni to o zavodeni. Jen proste nasere kdyz ti auto na dalnici v kopci neudrzi tempomatovou rychlost nebo na okreskach se bojis predjet. Coz je pripad toho Transportera. Mam Caddy Maxi 74 kW a taky jsou na dalnici kopce, kdy auto proste nezrychluje nebo mi zacne padat rychlost ze 140 tacho. Ale v Caddy uz se to nejak tak da.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dědek Martin 1. 5. 2018 20:58

podikk: Zdravim mistre :) tak to presne vis o cem je rec. Ja mel ted caddyho pujcenyho z pujcovny ( kdyz kiksnul ten connect) a je fakt ze jsem byl spokojeny ale problem je ze mi to jiz velikostne proste nestaci at delam co delam :( Znas to, tech dilu je tolik a ted do toho hlavne ty bomby - 5 x velka 20kg, nahradni propan + kyslik,ted ten velkej dusik, k tomu vecne agregaty,motory a i kdyz mam regaly od sortimo tak se do toho vubec nevejdu, ta vyska u transporteru preci jen trochu pomuze. Tak to jste velka firma, ja delam na sebe a prahu, vic nestihnu. Ale jsem rad ze u vas je s nimi spokojenost. Ja to prave taky obnovuju, ono pres sto se stejne nedozijou, v ty praze to zhuntuju :/
Dědek Martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 1. 5. 2018 20:59

Je tomu tak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 1. 5. 2018 21:05

Prave nevim, o cem je rec. :-) My nastesti delame hlavne cpavek a trochu CO2, takze ty chutovky s bombama jdou mimo me. Ale 2x do roka jedu pro dusik a musim brat malej, no. Velkej proste nenalozim.
Velka firma jsme, mozna i nejvetsi, ale servisaku v CR je nas jen 7, ty pocty aut jsem bral za tech 10 let, co delam u firmy.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků