mk1 boxstr S / mk1 mx-5 ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Tak co?
Rise 19 %  95%  [ 19 ]
Japonsko 1 %  5%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 20

Odeslat příspěvekod evlo 27. 4. 2018 16:18

Jako cappo jsem nepsal, ze ma horsi zvuk nez boxster, ale jezdil jsem s tim chvili a to je strasne, fyzlove furt zastavuji, proze bzuuuuuuuuu tutututuutu je dost laka a s konstatnim plynem s tim proste jezdit nejde, protoze pak to nedela bzuuuuuuuuuuuu tutututu a vubec, proste to je nejvic hoon auto co jsem zazil, stim proste slusne jet nejde. Mimo Prahu to asi bude OK.

A ta 1/2 V6 ma proste lepsi zvuk nez I4.

A s cappem jsem se proste v provozu bal, to je strasne dulezite, furt jsem se bal, ze me prejede SUV, ono je to mensi nez to na fotkach vypda, a na fotkach to vypada hrozne male. Takze na daily to nejde.

Nicmene prekvapive podvozek i interier naprosto super a nedela to zvuky, beat ma podvozek jeste komfortnejsi teda, ale cappo dost ok, jak cappo, tak beat lepsi nez NA co se pazvuky tyce. Beat me prekvapil strasne v tomhle, jak je malinkej a nedrnca.

-- 27. 4. 2018 17:25 --

Dalsi problem NAcka na daily je, ze je to auto uz ma proste status takove kultovni legendy (viz. reakce MZ) a clovek ma trochu divny pocit s tim jet s mrkackama nahore :D :D
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 27. 4. 2018 17:56

ono vlastne je logicke, ze boxster je nejpohodlnejsi, protoze je to zamereno na duchodce, jako kazde jine prosche, takze jak se priblizuji duchovemu veku, vic me to i zaujme
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 27. 4. 2018 20:47

evlo, ty se do boxteru vejdeš v pohodě?
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 4. 2018 21:27

*****.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 29. 4. 2018 02:25

DaciaFan: Měl by, když se vejde do NA, ne?

-- 29. 4. 2018 03:34 --

evlo píše:
.Jelen. píše:Teď byla FB MX5 skupině na prodej nezrezlá, nevyvařovaná Mk1 1.6 85kw (fakt všechny ty prvky původního stavu - bodový sváry na lemech, původní linka vzadu pod hranou dveří atd.) za 120k. Být doma, tak jí koupím... Doufám, že budou k sehnání další za rozumný ceny.

Já mám v plánu právě víkendový NA v top stavu a Boxter na běžný ježdění. Chtěl bych ještě zkusit Beat, ale zdá se to dost drahý ve funkčním stavu.
Tedka byl Eunos, za nejaky 4k, bohuzel, nezrezlina levnejsi nebude. Takova miata by byla za 200+, protoze ta nezrezla, snad, za 120 byla max socka, 66kW.

Me na NA na daily proste vadi, ze interier dela zvuky jak novy citigo na nerovnstech, a prej to delalo i jako novy, a boxster proste zvuky nedela. Jasne, ze kdyz to vemu nekam do hor na okresky, tak ty zvuky ani nevnimam jak musim tocit volantem, ale denne do prace, jak tedka jezdim to je opruz, navic po meste, takze furt tramvajove koleje atd.

Ja bych k boxsteru nekdy prikoupil cappo, ale to az budu vedet, kde budu zit, 3 auta je moc na to, kdyz clovek bydli pod mostem.

Co jsem de dival na pekne Eunosy v JP, tak uz to taky pekne vylezlo. A stav co byl pred 2 lety, ze jich bylo tuny neni, je dost problem najit a zacinaj kolem 500 000.

Údajně:
pred poradnym cistenim,puvodni stav nikdy nelakovano nikdy nebyla zadna koroze,strecha nova,brzdy,pneu komplet rozvody take nove opravdu bez investic asi muj treti ulovek v takovem stavu,kdo chce jen jezdit a neinvestovat tady ma moznost cena bude 125k,central na dalku otvirani kufru take...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 29. 4. 2018 08:41

Tomu bych veril, ze bude nezrezle.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 29. 4. 2018 08:57

Pekna.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 4. 2018 09:05

Ta je mazec. Za tu bych dal i 150, akorát by mi pak bylo líto s ní jezdit.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 29. 4. 2018 09:47

Ja bych se bal mechanickeho stavu + je to bez klimy a nejmensi vykon atd. Takze za me ne, ale nezrezle a nalestene verim, ze to bude.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Jelen. 29. 4. 2018 11:41

Mechanickej stav se dá vyřešit. Mně u příštího nákupu NA půjde jen o nezrezlost.
Má mít najeto 145kkm a je to jak ta moje 1.6 85kw.
Kua doufám, že takovou, za podobnou cenu seženu taky. :/
.Jelen.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 29. 4. 2018 23:07

Boxster, ani S, nema svor, coz jsem si doted myslel, ze me neva.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 4. 2018 23:09

Budeš první.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 29. 4. 2018 23:18

napr. https://shop.quaife.co.uk/porsche-996-6 ... fferential - to je 1. odkaz z google, ale netusim jak se to instaluje - jestli to ma boxster jako sedadla - prevodovka - motor - diff, tak moc nechapu jak ta prevodovka funguje, jestli vede driveshaft zpet skrz motor, nebo vedle motoru, nebo muze byt prevodovka pred motorem a stejne to prevoduje, tyhle auta s motrem za zady jsou pro me takovou zahdou :)

Podle me to bude mit motor, prevodovku za motorem a prevodovka bude zarove diff jak u FWD, takze ojeb tam nabastlit LSD. Radici paka pak bude mit do prevoodvky tahla jako ma automat? Nebo tam jako vedou tahla od prevodovky pod motorem? To se me nezda, protoze se docela musi obcas vyndat :D

-- 30. 4. 2018 00:30 --

Ale tak nez brat s2000 radeji boxster a proste preziju ze to neni takovej sportak na kraveni, nema byt, neni, nez to nejak lamat
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 30. 4. 2018 10:27

Tak dej poptávku dodavateli svoru, jestli to umí namontovat. Mám v Kroměříži šikovného mechanika, dělá m.j. i Porsche.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 30. 4. 2018 12:22

Me to staci bez svoru, nez tohle resit
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků