Má smysl 530d 290tkm?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod VWBKP 23. 2. 2018 18:16

Zdravím ve spolek :D
Delší dobu žiju nudným životem se svym passatem... Ale znáte to, život je změna.. :D
Narazil jsem kousek od nás na krásnou 530d z roku 2008, co má nalítáno 290tkm. Stav perfekt, můj passat se 120tkm nevypadá tak dobře.. :D auto krásný, co jde zkontrlolovat, to funguje, podle ohledání žádná velká bouračka snad... Ale teď mi jde o to, má cenu kupovat auto za 280k s nájezdem 290tkm? Má to před sebou ještě nějakej kus života, nebo to čeká na smrt a bude z toho pro někoho hodně drahá srnada? Vím, že jednodušší motory zvládnou 500tkm jak nic při rozumnej údržbě, ale zrovna BMW 530d není nejjednoduší auto. Takže tady každá rada drahá... To auto vyloženě nepotřebuju, ale třílitr byl muj sen už dlouho a tohle je prostě parádní kousek...
Tady každá rada drahá. Co myslíte, jít do toho nebo utéct, když nechci vyhlásit osobní bankrot?

konkrétně jde o toto:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/rada-5/17569866?goFrom=list

(počítám že bude chcít investice, 30-50tkč mě nezrujnuje, ale by to pak drželo :hm )
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 2. 2018 18:17

Jestli máš odvahu, jdi do toho.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 23. 2. 2018 18:20

koupil, chvili pojezdil. Pak stočil na 148 tis km a poslal dál do nějakého venkovského bazaru :D tzv taková česká klasika :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 2. 2018 18:22

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VWBKP 23. 2. 2018 18:24

No já bych si to chtěl nechat chvíli.. Je parádní, ale... Těch drahejch srand co se můžou od*****, je na 530d nějak víc než na passatu... a i ten dovede občas překvapit ve 120tkm :D zkrátka, myslítě že je tam při rozmunej údržbě ještě potenciál na nějakech 100tkm? :D nebo jsem snílek?
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 2. 2018 18:29

Tak to se ožeňte. Tak to se nežeňte. Tak to se ožeňte. :mrgreen:
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 23. 2. 2018 18:29

Najedeš ještě 20tkm,bude to mít tři kila na hrbu a prodáš tak za 200tis, nic zajímavého,bych přidal a koupil něco s menším nájezdem,když to tak moc chceš.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatV 23. 2. 2018 19:07

Smysl má, ale je to drahý.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 23. 2. 2018 19:12

Ona je otázka jak dlouho si to chce nechat...u menšího nájezdu bude "značně" vyšší cena a tady do toho může zainvestovat.Je to otázka. Ale nechal bych to důkladně prohlédnout někoho kdo tomu rozumí a vyčíslit co pak případné poruchy (převodovka, motor,rozvody střiky atd) stojí, aby to nebyl cenovej ultra nesmysl.

Já když kupoval B7, tak jsem si spočítal že když se vysere DSG a vstřiky, že jsem na tom cenově pořad dobře, (koupil jsem dobře) a šel jsem do toho, i když to mělo 225 tkm najeto...
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod VWBKP 23. 2. 2018 19:15

Otázka zní, jak moc drahý? Kolega si pro zábavu před 2 lety koupil vypelichanou 525d snájezdem 280tkm, teď má 330tkm a za tu dobu 2x udělal olej a brzdy a furt jen jezdí (auto bylo skoro nebezepečný když ho kupoval). Za stejnou dobu jsem nacpal do primárního přibližovadla VW s nájezdem 100tkm neskutečnou částku... Ale jak by to mělo chtít opravy v řádech 50tkč a víc v pravidelných intervalech tak to asi je mimo moje možnosti mít BMW :hm :D
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 23. 2. 2018 19:22

To si nemyslím...ale zjistil bych si co a jak.Ať víš do čeho jdeš....myslím finančně.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod PatV 23. 2. 2018 19:24

Bych to viděl tak na 200-230 tisíc.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 23. 2. 2018 19:25

Žádný strachy, bavorák s 290tkm na kontu? Vždyť je sotva zajetej a každej tady víc, že BMW je nesmrtelný. A na poruchý netrpí. Jen tě může potkat zítra turbo, svody, vstřiky, EGR, FAP, tlumiče, brzdy, prakslej chladič, nefunkční dipsleje, nebo rozsypaná převodovka. Za 200 tyček opraveno a cjak zase aspoň na půl toku:-)
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod VWBKP 23. 2. 2018 19:27

Tak to vidim, že zustanu nadosmrti ve VW :D
VWBKP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 23. 2. 2018 19:34

no nevím za 200 opraveno... možná u garážníka :D


Jako musí se nechat že na 290 tis km to vypadá na pečlivého majitele, zřejmě to mělo i dobrý servis, nic proti. Ale šance že se kdykoliv cokoliv vysere je tak pravděpodobná, že jen celá jízda v autě by byla o poslouchání zda se neline nějaký divný zvuk, co to včera ještě nedělalo, nebo zda tohle přeřazení převodovky bylo normální, nebo ne....

Taky je možný že se už všechno ***** co se mohlo a jsou tam nové věci takže to teď dá kilíčko bez investic :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků