SUV v automatu okolo 650 tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod motley 25. 11. 2017 23:37

Zdravím,

Potřeboval bych poradit ohledně výběru auta, jelikož tento segment jde zcela mimo mně (SUV, automat), a potřebuji to rozlousknout, resp. mít do 24.12.

S autem bude jezdit starší člověk, takže sháním něco, do čeho se bude pohodlně nastupovat a bude vybaveno (spolehlivou) automatickou převodovkou. Zároveň by bylo fajn, aby to mělo rozumnou spotřebu a celkově se jednalo o něco spolehlivého, s nižšími náklady na provoz, v rámci možností. Nájezd těžko říct, možná 10k/rok, možná 20k... A nechci AWD, bylo by to zbytečné.

Zatím mám nabídku na Sportage s poměrně slušnou výbavou v 1.7 CRDi za cca 520 tis. bez DPH, ale Hyundai/KIA tak nějak nemusím...

Líbila by se mi nějaká Toyota, ale RAV4 vychází ve výbavě a 2.5 benzín/hybrid/FWD/automat cca na 670 tis. bez DPH. což už je poměrně dost + podle všeho neumí IPA (aut. parkování v řadě, znám z Aurisu, byla by to užitčná věc) a taky mi trochu vadí, že se de-facto jedná o výběhový model (2019 by měl být uveden nový)

Koukal jsem i na C-HR, sice se mi líbí, ale pro někoho staršího možná až moc extravagantní... Taky si nejsem jistý výškou a praktičností (větší kufr by byl výhoda), nicméně cenově to vychází lépe než RAV4, mám v úmyslu se na to během příštího týdne podívat.

Koncern spíš nechci, VW/Škoda mi příjdou předražené.

Za rady předem děkuji.
Naposledy upravil motley dne 26. 11. 2017 00:24, celkově upraveno 2
motley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 26. 11. 2017 00:09

Chcem sa naobedovat vo vyhlasenej kvalitnej restike ale len za 50 Kc...
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod motley 26. 11. 2017 00:23

Teď si uvědomuji, že jsem cen. limit napsal trochu zmateně - je to cca 500 tis. bez DPH / 650 tis. s DPH
motley
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 26. 11. 2017 00:33

maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -JxJ- 26. 11. 2017 09:15

nepodceňuj duochodce, spousta jich jezdí Jukem, nějaká C-HR je ještě normál, navíc v hybridu sqělí svezení;-) jinak třeba honda H-RV, to je duochodcovská klasika. Karoq dobrý, ale čekačka právě na benzín v automatu je 8 měsíců. na takový popojíždění se dá dobře pořídit u žabožroutů, renault captur, citroen aircross, peugeot 3008. taky mitsu ASX, Suzuki nová Vitara, seat arona a vw t-roc, v podstatě to nabízí téměř všichni, protože trend...
-JxJ-
Nováček

Odeslat příspěvekod pufko 26. 11. 2017 09:37

Vyšší posed a velký kufor poskytne MPV, nevidím dôvod sa zameriavať na SUV, kde tie kufre bývajú biedne
ALebo niečo na štýl Berlingo...
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 09:48

Sutomativke parkovani? Pokud vlovek nezaparkuje sam nema na silnici co delat
anonymni

Odeslat příspěvekod Dix_ 26. 11. 2017 10:04

-JxJ- píše:nepodceňuj duochodce, spousta jich jezdí Jukem, nějaká C-HR je ještě normál, navíc v hybridu sqělí svezení;-) jinak třeba honda H-RV, to je duochodcovská klasika. Karoq dobrý, ale čekačka právě na benzín v automatu je 8 měsíců. na takový popojíždění se dá dobře pořídit u žabožroutů, renault captur, citroen aircross, peugeot 3008. taky mitsu ASX, Suzuki nová Vitara, seat arona a vw t-roc, v podstatě to nabízí téměř všichni, protože trend...


CH-R hybrid byl můj nejhorší letošní zážitek z jízd.Nejede to,řve to.Jedině,když to jede na elektřinu,tak je to použitelné a to by muselo jezdit jenom po městě.Mimo město a dálnice je to nepoužitelné.
Na Karoq na benzín je čekačka 18-20 týdnů.Pokud se trefí u prodejce vyčerpání ročních cílů,tak 7-9 týdnů.
1.5 TSI 4x4 bude od 48KT/18.

goes:To je o pohodlí.Nemusíš odhadovat jestli se tam vlezeš a jenom zmáčkneš tlačítko. ;-)
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 10:10

Dixi nevysvetluj mi omcem to je. Jednat to funguje tak na 80% a jednak starovh v suv automatu neschopny parkovat. To bude pecka. Tidicak by mel vratit
anonymni

Odeslat příspěvekod Petrs77 26. 11. 2017 11:38

To bys mohl psát u každé vymoženosti - tempomat - přece musí být schopen udržovat rychlost, el. okýnka - musí být schopen párkrát pohnout rukou, automat - přece musí být schopen sladit nohu a ruku, 4x4 - musí být schopen jezdit i dvojkolkou, parkovací senzory - musí být schopen odhadnout vzdálenost před a za autem..
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 11. 2017 11:44

Presne tak
anonymni

Odeslat příspěvekod Pierr3 26. 11. 2017 11:45

Nakonec ani auto by nebylo třeba. Člověk musí být schopen dojít pěšky, nebo dojet vlakem. :D
Ale jinak má goes pravdu: držitel ŘP by měl mít nějaké elementární dovednosti.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -JxJ- 26. 11. 2017 13:42

CH-R hybrid byl můj nejhorší letošní zážitek z jízd.Nejede to,řve to.Jedině,když to jede na elektřinu,tak je to použitelné a to by muselo jezdit jenom po městě.Mimo město a dálnice je to nepoužitelné.
Na Karoq na benzín je čekačka 18-20 týdnů.Pokud se trefí u prodejce vyčerpání ročních cílů,tak 7-9 týdnů.
1.5 TSI 4x4 bude od 48KT/18.

záleží, jak jsi k tomu přistupoval, závoďák to opravdu není, spíš se snažíš o nízkou spotřebu...

kolega si Karoqa kupuje a čekání 12 týdnů bude mít ze známosti s fleet managerem prodejce
-JxJ-
Nováček

Odeslat příspěvekod Nekenieh 26. 11. 2017 14:45

Zas se budou ti mladí hajzlíci navážet do starochů. Jo, umí parkovat líp jak vy, jenže ho u toho třeba už pěkně bolí krční páteř, pokud je vůbec schopen se otočit.......
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod robbert 26. 11. 2017 14:47

A co Ford Kuga?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků