Opravit Octavii nebo koupit Mondeo po GO?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jamaco 24. 11. 2017 22:03

Ono bohužel nikdo ti nedá žádnou záruku že to či ono bude fungovat.. Bratr měl Astru H, která má pověst spolehlivého auta a sralo se to tak že až jeden kroutil hlavou a nemělo to konce.. A když už to chvíli jezdilo tak zas kamínek do skla, vím to je blbá náhoda ale to auto nebylo měsíc bez servisu... a pak jsou lidi co provozují vyhlášené prusery a jezdí a jezdí..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 11. 2017 22:20

istarix píše:
No každopádně za 100 tisic km (od 150 do 250) a cca 7 let co jsem ji měl jsem měnil 3x termostat, 2x čidlo teploty motoru, 3x silentbloky ramen, 6 prasátek zadních brzd a 2x komplet zadní brzdy, jednou i s mechanikou, 2x přední brzdy, motorek + řj centrálu u řidiče, repasoval alternátor. Měnil upadlou páčku sklápění zadní sedačky, 3x přední ložisko, užvejkanej kabel od kufru, zapalovací lištu, čidlo tlaku oleje, nádobku chladící kapaliny kvůli špatnému čidlu (podruhé "vyřešeno" kusem drátu v konektoru), 2x přední a zadní díl výfuku + 1x vlnovec, uložení předních tlumičů, komplet spojku, bowden ruční brzd, brzdové hadičky, ventilátor chladiče ... a pak běžný spotřebák no ... tlumiče olej filtry atd...

Kolik si těch Fabií provozoval?
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2017 22:34

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 11. 2017 23:45

Myslím, že jedna za život je až nad hlavu :D.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 25. 11. 2017 06:27

Kuklal píše:Já hledám a pořád, to se neboj, ale Peugeota? To fakt neee. French auto nechci. Navíc tímhle bych si prostorem a kufrem moc nepomohl, já i přítelkyně máme 185cm, dítě roste - je to obřík a už teď ve 2 měsících má 7 kg, takže po novém roce bude potřeba i větší sedačka a kočárek a to všechno musím narvat do auta a ještě si pohodlně sednout za volant... Líbí se mi Mondea, Avensis, Focus, možná Astra i tu Octavii II bych v nouzi skousnul, ale spíš ne. Všechno samozřejmě v kombíku.


Pežota né,. protože seš blbej jako troky. Řešiš tu zvrakovanou oktávku a shnilý Modeno a nad tímhle ohrnuješ rypák. Napřed si o 406 něco n astuduj, zepteje se lidí, co je měli (třeba zrovna mě) a pak se nafrňuj.
Jo, kup si Astru, starýho focuse, japonskej starej avensis, s tím uděláš díru do světa a hlavně do kapsy.

Povím ti jen jedno - tahle 406, navíc s tímto motore, tady jasně ční nad všechna ostatní a ani jsem to vlákno nedočetl do konce. Za prvé - motor je na hony jinde, než u vychrochtané oktávky, auto absolutně nehnije, elektrika je navztdory tvým předsudkům vysoce spolehlivá a i po letech bude 100% funkční. A to hlavní, komfortem tohle strčí do kapsy dobové konkurenty, jako je pasát, vectra, o oktávii ( a to včetně II) nemá cenu ani mluvit.

Ad kufr- nevím, já měl taky děti (dvě) a vše jsem zcela bez potíží naložil a odvezl, včetně 4 párů lyží a zimních krámů. Kočár nevím, nale kufr má půl kubíku a to pro normální lidi s rezervou stačí. Jinak 406 existuje v kombi, která je kufrem daleko větší, než slavná oktávie.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nekenieh 25. 11. 2017 08:27

S místem vzadu na tom není 406 nic moc. Ale jinak dobrej kočár. Škoda že už nejsou. Nejmladším je bezmála 14 let, a to už je prostě v perdeli, protože zub času hlodá i francouze.
(Jo, včera jsem zase musel jet v OIII, a ten hukot vzadu, to je jak kdyby to mělo tryskový pohon. To by mi Peugeot nikdy neudělal. :love: )
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 08:34

3mps ma pravdu. Navic ma 27 znamych co jezdili v octaviich a porad samy servis a poruchy. Pak si vsichni koupili pezoty a od te doby jsou stastni
anonymni

Odeslat příspěvekod PeTr7650 25. 11. 2017 08:49

Pezota do kazde rodiny (radej budu ma silnici vidat samou 406, nez bezpohlavni skodovky) :-D
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 25. 11. 2017 08:49

Víc místa vzadu než v Oct 1 je na délku i v aygu, protože debilněji zprasit obestavěný prostor už nejde...

01 je prostě jedno z nejblběji udělaných aut co kdy svět spatřil, protože vnitřní prostor odpovídá miniautu, vnější rozměry střední třídě a za ten stísněnýá prostor může v první řadě neobyčejně blbě řešený interiér, který ze skromného základu daného rozvorem, ubírá na délku dalších cca 15cm... Ten nesmyslný kufr to fakt nespraví...

Takže pokud ti jde o lepší místo vzadu, tak tenhle požadavek si splníš snadno tak, že vezmeš libovolného konkurenta mimo koncern, resp. platformu shodnou s O1, které mají stejný problém.

406 je dobrá věc, pohodlí, jednoduchá mechanika běžných verzí je v dlouhodobém hledisku výhodou, pokud nevadí že ej to už dost staré, tak proč ne...

307 radši ne, tam se těžko hledá průnik už FL modelů s upravenou lelektronikou ale ještě původních motorů, než přišly VTi/THp, jež stojí za vyliž***** co se týče spolehlivosti.

Focus - proč ne.... jen bacha na stav karoserie a podvozku.

Každopádně Tombas má pravdu - auto za kilo zdaleka nenaplňuje jistotu v tom, že se to nebude srát, ať je to co je to... jak už jsem psal, vliv majitele na stav a spolehlivost libovolného werglu je nezanedbatelný.

Pokud ti ten prachbídný prostor v horizontu těch pár let nevadí, vykalkuluj si kilometrový náklad na tu repasi - pokud bude kolem koruny, dá se to považovat za Ok.

Nicméně k mondeu, ač to není špatné auto, pořád je to 15 let starý werk se silným sklonem ke korozi, takže bych za něj 50 nedal.... utahánci stejných roků se už dlouho prodávají pod 40....

Goes: u ojetiny víc záleží na stavu konkrétního werglu a to čím starší a ojetější krám tím víc, než na tom co za wergl to vlastně je, pokud pomineme chronicky průserové konkrétní specifikace konkrétních modelů, které všichni znají.... a ty to dobře víš :-)
Naposledy upravil pech. dne 25. 11. 2017 08:53, celkově upraveno 1
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 25. 11. 2017 08:52

3MPS píše:
Kuklal píše:Já hledám a pořád, to se neboj, ale Peugeota? To fakt neee. French auto nechci. Navíc tímhle bych si prostorem a kufrem moc nepomohl, já i přítelkyně máme 185cm, dítě roste - je to obřík a už teď ve 2 měsících má 7 kg, takže po novém roce bude potřeba i větší sedačka a kočárek a to všechno musím narvat do auta a ještě si pohodlně sednout za volant... Líbí se mi Mondea, Avensis, Focus, možná Astra i tu Octavii II bych v nouzi skousnul, ale spíš ne. Všechno samozřejmě v kombíku.


Pežota né,. protože seš blbej jako troky. Řešiš tu zvrakovanou oktávku a shnilý Modeno a nad tímhle ohrnuješ rypák. Napřed si o 406 něco n astuduj, zepteje se lidí, co je měli (třeba zrovna mě) a pak se nafrňuj.
Jo, kup si Astru, starýho focuse, japonskej starej avensis, s tím uděláš díru do světa a hlavně do kapsy.

Povím ti jen jedno - tahle 406, navíc s tímto motore, tady jasně ční nad všechna ostatní a ani jsem to vlákno nedočetl do konce. Za prvé - motor je na hony jinde, než u vychrochtané oktávky, auto absolutně nehnije, elektrika je navztdory tvým předsudkům vysoce spolehlivá a i po letech bude 100% funkční. A to hlavní, komfortem tohle strčí do kapsy dobové konkurenty, jako je pasát, vectra, o oktávii ( a to včetně II) nemá cenu ani mluvit.

Ad kufr- nevím, já měl taky děti (dvě) a vše jsem zcela bez potíží naložil a odvezl, včetně 4 párů lyží a zimních krámů. Kočár nevím, nale kufr má půl kubíku a to pro normální lidi s rezervou stačí. Jinak 406 existuje v kombi, která je kufrem daleko větší, než slavná oktávie.

Myslím, že jsi ho přesvědčil.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 25. 11. 2017 10:07

pech. píše:Pokud ti ten prachbídný prostor v horizontu těch pár let nevadí, vykalkuluj si kilometrový náklad na tu repasi - pokud bude kolem koruny, dá se to považovat za Ok.


Pokud jinak Oktávka vyhovuje, tak je její oprava nejjistější a nejlevnější volba. Pár let to může jezdit. Jsou určitě prostornější a vybavenější auta, otázka jenom je, v jakém stavu je za ty peníze koupíš a kolik do nich nasypeš. OI jsem měl, dvě děti v sedačkách to vzadu pobralo a velký dobře přístupný kufr se hodí.

-- 25. 11. 2017 10:07 --

D1.8T píše:Myslím, že jsi ho přesvědčil.

:D
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 11. 2017 10:39

Za 100 klacku se da poridit zachovala KIA Ceed, ktera je proti Octavce prostorove o parnik vetsi a nema zadne zasadni chronicke problemy.
Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 11. 2017 10:41

PeTr7650 píše:Pezota do kazde rodiny (radej budu ma silnici vidat samou 406, nez bezpohlavni skodovky) :-D

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod randomuser 25. 11. 2017 11:35

orgasmic píše: Vozit v létě dítě v autě bez klimy...to mu nemůžeš udělat.

A dopr... Japa to dělali v osmdesátkách, uvazovali je na zahrádku na střeše gumicukem?
Naposledy upravil randomuser dne 25. 11. 2017 11:45, celkově upraveno 1
randomuser
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 25. 11. 2017 11:35

3MPS píše:
Kuklal píše:Já hledám a pořád, to se neboj, ale Peugeota? To fakt neee. French auto nechci. Navíc tímhle bych si prostorem a kufrem moc nepomohl, já i přítelkyně máme 185cm, dítě roste - je to obřík a už teď ve 2 měsících má 7 kg, takže po novém roce bude potřeba i větší sedačka a kočárek a to všechno musím narvat do auta a ještě si pohodlně sednout za volant... Líbí se mi Mondea, Avensis, Focus, možná Astra i tu Octavii II bych v nouzi skousnul, ale spíš ne. Všechno samozřejmě v kombíku.


Pežota né,. protože seš blbej jako troky. Řešiš tu zvrakovanou oktávku a shnilý Modeno a nad tímhle ohrnuješ rypák. Napřed si o 406 něco n astuduj, zepteje se lidí, co je měli (třeba zrovna mě) a pak se nafrňuj.
Jo, kup si Astru, starýho focuse, japonskej starej avensis, s tím uděláš díru do světa a hlavně do kapsy.

Povím ti jen jedno - tahle 406, navíc s tímto motore, tady jasně ční nad všechna ostatní a ani jsem to vlákno nedočetl do konce. Za prvé - motor je na hony jinde, než u vychrochtané oktávky, auto absolutně nehnije, elektrika je navztdory tvým předsudkům vysoce spolehlivá a i po letech bude 100% funkční. A to hlavní, komfortem tohle strčí do kapsy dobové konkurenty, jako je pasát, vectra, o oktávii ( a to včetně II) nemá cenu ani mluvit.

Ad kufr- nevím, já měl taky děti (dvě) a vše jsem zcela bez potíží naložil a odvezl, včetně 4 párů lyží a zimních krámů. Kočár nevím, nale kufr má půl kubíku a to pro normální lidi s rezervou stačí. Jinak 406 existuje v kombi, která je kufrem daleko větší, než slavná oktávie.

406 jsem měl jako funglovku a auto to nebylo vůbec špatný, nicméně, tak vychcanej, jak popisuješ, jsem z ní zase nebyl.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků