Honda - oem fiche

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod compp 9. 10. 2017 18:25

Ahoj,
snažil jsem se dohledat si informaci sám, ale po několika dnech to vzdávám. Nevíte jestli je k dispozici fiche na Honda oem díly?

Budu kupovat povoz, a zamlouvá se mi honda accord. Nicméně v ČR je k sehnání v podstatě jen v naftě a za hranicemi dá se říct taky. Tedy alespoň novější model výroba 2009-2013, s koulí a v kombíku. Ačkoliv se mi teda líbí víc sedany, pro praktičnost bych asi stejně šel do kombíku.

Takže mi nezbude nic jiného, než si ji v naftě taky koupit. Ostatně Toyota Avensis se taky dá sehnat především v naftě....a tak můžeme pokračovat.

Pro mé požadavky jsou tito dva kandidáti to nejlepší co mne napadá (a co se mi libí), o koupi už přemýšlím půl roku.

Abych to rozvedl víc, líbí se mi cng, tovární. Bohužel domácí dostupná OIII stojí nová půl mega a na to nemám. Ojetá je oježděná ludra, bez tažného (podmínka) a jak jsem se dočetl, dodělat nelze. Ekvivalent Passat a Golf jsou taky oježděné ludry a dostávají se na stejnou úroveň co ojetý Accord.

Takže se dívám kolik stojí oem díly na hondu, abych podle toho upravil rozpočet. Nevím jak je to s druhovýrobou, respektive jak dlouho tyto díly vydrží. Například dpf filtr z druhovýroby stojí cca 26k.

Možnost ještě byla Yaris nebo Auris HSD, ale ani jeden z nich neutáhne ani prd.

Můžete mi prosím sdělit, zda se já jako neservisák dostanu k číslům oem dílů, na jejichž základě si budu moct udělat finanční představu? Tak jako je tomu například u bmw.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 9. 10. 2017 18:48

Benzín se dá určitě sehnat, ikdyž jich je málo nejsou to exoti
anonym

Odeslat příspěvekod yndezit 9. 10. 2017 18:53

Ale hondí nafta je dobrá, ne?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 9. 10. 2017 19:01

Každej ví, že nafta v japonci je cesta do pekel
anonym

Odeslat příspěvekod xenon04 9. 10. 2017 19:07

compp: tohle by ti nestačilo?
jde tam acco 2010, sedan i tourer, nafta i benzín ve všech výbavách
jak moc odpovídají ceny v € nebo $ netuším, každopádně čísla dílů vyčteš
http://www.lingshondaparts.com/honda_ca ... _model_C10
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod compp 9. 10. 2017 22:09

xenon04: mnohokrát díky
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod compp 14. 10. 2017 22:21

Tak fajn, díval jsem se na díly, a není to zas až taková darda, jak by se mohlo zdát. Nicméně uznávám, že benzín bude asi lepší, pokud mne tedy nevyhodí z práce a nenajdu si něco na druhém konci republiky. To by byl pech. Nicméně nedělám si iluze, i u benzínu se může něco po...

Projel jsem si ještě třikrát nabídky v ČR a v cizině a zjistil jsem, že se valná většina těch aut pohybuje na víceméně stejné úrovni nájezdu a to jak u nás, tak v cizině. Přemýšlím, jestli od toho mám čekat podraz anebo je to normální.

Nakonec mám přenesenou zkušenost, že se se sedmiletým autem dá najet 125-130tkm, nicméně v nabídkách hlavně v Německu se pohybují i kusy se 70tkm ačkoliv se jedná o ročníky 2008/9, časté jsou nájezdy kolem 100tkm. A to už mi připadá divné. Na druhou stranu nevím přesně co mám očekávat od auta s přiznaným nájezdem kolem 200tkm a víc.
Vyloženě od Honda dealerství jsem viděl nabídku asi jednu (tam bych očekával že kilometry budou sedět), zbytek jsou soukromníci. No po ČR bych si s sebou mechanika vzal, ale neočekávám, že by se mnou chtěl jet za hranice zvlášť, když nešprechtím.

Ještě mne napadá, kdyby to nevyšlo, že by se accord dal nahradit třeba T aurisem, který se u nás dá sehnat i u dealerství, je zaručeně novější a méně jetý, akorát že už by to nebylo ono. Nebo civic.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xenon04 19. 10. 2017 08:52

zkus toho accorda poptat tady ;-) http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... 26#1158326
spolehlivý, ochotný člen a kamarád, který už léta vozí hondy z německa a rakouska
je z plzeňska
Civic 2.0 e:HEV
SGS23U - SM-S918B/DS - Black | SGW - SM-R960 - Silver
EOS R8 | RF 24-105mm F4L IS USM | EF 70-200mm F4L USM
xenon04
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod compp 25. 10. 2017 18:06

Díky za info. Zvážím to.
compp
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků