Mondeo 2011 2.0 benzin nebo OII 2012 1.6 TDI?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod XB_1 9. 9. 2017 21:08

Zdravím,
občas to tu sleduju a snad mi poradíte, nebo ještě lépe potvrdíte, že jsem se rozhodl správně :) Nyní mám OI 1.8 92kW, ale žere olej a nějaká ta hniloba už se taky najde... takže půjde z domu. Ročně najedu cca 12000 km, hodně i po Praze a krátké trasy, sem tam dovolená/výlet.

Varianty:
1) Mondeo 2011 combi 2.0 benzín 107kW, cca 75000 km - Trend, ale dost slušně dovybavený - od kolegy z práce, který to má od novoty.
2) OII combi 1.6 TDi 77kW, asi 2012, cca 120-150 000 km, prodej z flotily v práci,tady bych si mohl trochu vybrat, ale digiklima snad nikde není, leda tak tempomat..jinak nic moc.

OII občas dostanu na služebku, určitě to není špatné auto, ale klapot dieselu je mi trochu nepříjemný, i když po zahřátí se to ztiší. Spotřeba 5l/100km je super, ale při mém nájezdu to moc neřeším. Na ten papírový výkon ale jede hezky. Je to ale pořád jen octávka a už přece jen s dost km.
V Mondeu jsem se byl dnes projet, dali jsme skoro 50km. Něco jsem si načetl, ale do tohoto mondea se benzínový dvoulitr moc nedoporučuje, protože prý žere a nejede a motor je snad 20 let staré koncepce. Taky na tipcars se skoro nenajde. Takže očekávání jsem moc dobré neměl. Jenže po zkušební jízdě se s těmi recenzemi moc teda neztotožnil. Auto jelo moc hezky, za plynem to šlo slušně, hlavně od středních otáček, ale ani 1500ot. nedělalo motoru problémy, dle PP jsme měli spotřebu 6,7 (vč. pár km na dálnici, kde jsem měl 150 km/h za chvilinku) a jediné, co bych snad vytknul, je jen pětikvalt, byť hodně slušně odhlučněný na můj vkus, ale já po dálnici najedu tak sotva 1000km ročně. To moje stará herka je slyšet o hodně více :) Jinak Mondeo je hodně pohodlné, prostorné, musím říci, že tohle je asi největší výhoda. Kolega má prý průměrnou spotřebu 8 s tím, že jezdí tak nějak normálně dle předpisů, což bych viděl jako v pohodě.
Auto bych si chtěl klidně 10 let nechat, takže najedu nějakých 120000km a kolega tvrdí, že když se k tomu nebudu chovat jako čuně, že budu měnit jen olej a řešit spotřebák.
Určitě jednu variantu vezmu, u obou tak nějak budu vědět historii a nebude snad průser ani jedno. V tuto chvíli to vidím tak 80:20 pro Mondeo, byť dám víc za benál, ale snad je to jakž takž jistota?
Co vy na to? Má smysl kupovat Mondeo se starým motorem? Jestli je v téhle kombinaci někde zakopaný pes, tak sem s tím :) nějaké problémy snad byly na začátku, že se rozpadalo sání, ale to je snad už vyřešené, jestli jsem správně četl. dost mě překvapilo, jak málo se takových aut prodává, když jsem si chtěl srovnat cenu kolegy s trhem. Navíc je o třídu výše než oktávka, tak si říkám, že takové auto by mělo být děláno na nájezd 200+ tis. km. Co se týče dieselu, myslím, že by se se mnou dost natrápil s takovým nájezdem.
díky předem
Ford Mondeo Turnier 2011 2.0i
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PatV 9. 9. 2017 21:17

Pokud ti to Mondeo sedí, tak ho vezmi.
PatV
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrs77 9. 9. 2017 21:19

Ač mi fordy nějak moc nesedí, v O2 mám zkušenost jen s 1,9tdi a 2,0tdi, tak tady bych neváhal ani minutu a bral mondeo
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod XB_1 9. 9. 2017 21:20

Tak mám s ním jen necelých 50km, ale první dojem fakt moc dobrý. Jak jsem psal, trochu se obávám toho motoru, jestli to není moc starý křáp. Na druhou stranu, ono dnes modernější neznamená vždy lepší. Ale díky za komentář.

-- 9. 9. 2017 22:22 --

To mi nedávno někdo taky říkal, že to je "jen" Ford. Osobně jsem ale Fordy nikdy nepovažoval za špatná auta.
Ford Mondeo Turnier 2011 2.0i
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MirecBA 9. 9. 2017 21:25

vybavit rezinku na vlak a brat mondeo :D Aj ked Goes pisal, ze sa staci preukazat malym technicakom , takze zase len to Mondeo.

Ja osobne by som vzal to mondeo, leda by to malo daky zasadny celoplosny problem, by som bral tu OII.
PP mu asi keca a vzalo to mozno cez 7, ale to by som neriesil, aj ked v meste to vezme este trochu viac proti tej nafte, ale

k motoru, nema to nieco spolocne s osvedcenym motorom z mazdy ?
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod lichý běžník 9. 9. 2017 21:27

Ten dvoulitr totiž navrhla Mazda. Ford si je sice pak ,,doupravoval", Měnit olej po 10tis. km a je to nesmrtelné. Žádný vysokotlaký vstřik, žádné dvohmouty, žádné dpf, žádné turbo, žádné *****ítko. Max. tak EGR ventil.
jebat garáž do ucha
lichý běžník
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 9. 9. 2017 21:28

MirecBA: Že to bude brát víc než oktávka, to je mi jasné :) ale s mojí koktou by to dnes bylo tak spíš za 8, takže i přes 7 bych bral jako dobrý výsledek, to Mondeo je fakt kus auta.
Vlak tu zrovna nejezdí, to mám blbý :)

-- 9. 9. 2017 22:32 --

lichý běžník: Jo to tvrdí kolega, že je to relativně blbuvzdorný :) ale beru to od něj s rezervou, on je potenciální prodávající :) S oktou jsem motor vůbec neřešil, vlastně dohromady celkem nic, ale už to má své za sebou. Tak něco takového bych na dalších 10 let potřeboval :)
Ford Mondeo Turnier 2011 2.0i
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Major Kure 9. 9. 2017 21:32

tady snad ani neni o cem diskutovat.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 9. 9. 2017 21:35

Seat
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 9. 9. 2017 21:40

Major Kure: Jo, to jsem si říkal, když jsem lezl dnes z toho Mondea :) ale červíček hlodá. Ale jsem rád, že mě od toho nikdo zatím neodrazuje. Trochu jsem se bál, že na mě vybalíte seznam možných průšvihů, když to nikde prakticky skoro nejezdí...
Ford Mondeo Turnier 2011 2.0i
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 9. 2017 21:45

XB_1 píše:Tak mám s ním jen necelých 50km, ale první dojem fakt moc dobrý. Jak jsem psal, trochu se obávám toho motoru, jestli to není moc starý křáp. Na druhou stranu, ono dnes modernější neznamená vždy lepší. Ale díky za komentář.

-- 9. 9. 2017 22:22 --

To mi nedávno někdo taky říkal, že to je "jen" Ford. Osobně jsem ale Fordy nikdy nepovažoval za špatná auta.

Ja jsem si taky zamerne koupil motor starsi konstrukce.
Mondeo snadna volba.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 9. 9. 2017 21:46

A co sis koupil, jestli se můžu zeptat?
Ford Mondeo Turnier 2011 2.0i
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 9. 2017 21:49

To nesouvisi s timto tematem, vybiral jsem mezi 2.0T benzin motory s primym a neprimym vstrikem (TSI vs TCe).
Pokud to je auto na dlouho, tak atmosfera je zlata.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 9. 9. 2017 21:52

Jako třeba 1.6EB by se mi taky líbil, ale to už je cenově taky jinde a myslím, že ty krátké trasy by pro něj taky nebyly moc dobrý. Navíc moje dvě varianty znamenají celkem jasnou historii, to je k nezaplacení. Shánět auto po bazarech, na to nemám.
Ford Mondeo Turnier 2011 2.0i
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod D1.8T 9. 9. 2017 21:54

Major Kure píše:tady snad ani neni o cem diskutovat.

+1 kuře ví jak vybrat
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků