Mohu jezdit jen na velký techničák, a zelenou kartu?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kralikovo 31. 8. 2017 11:37

Ahoj!

Budu kupovat auto a asi nestihneme otevírací hodiny na magistrátu..

Mohu si tedy nechat jen podepsat plnou moc (ověřeně) na poště, nechám auto pojistit a dostanu všechny doklady? Můžu už pak zařídit vše sám (převod atd.) a mohu s tím autem takhle pár dní jezdit?

Googloval jsem, ale internet si protiřečí..

Zároveň se omlouvám za sekci, nevěděl jsem, kam to vrazit.. Díky!
Naposledy upravil kralikovo dne 31. 8. 2017 12:09, celkově upraveno 1
Fíla: do podpisu není povoleno vkládat odkazy, a proto byl odstraněn
kralikovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 31. 8. 2017 11:41

Dostaneš k autu všechno, i malej, bez toho neuděláš evidenčku
anonym

Odeslat příspěvekod kralikovo 31. 8. 2017 11:47

Ano, všechno dostanu do ruky..
Fíla: do podpisu není povoleno vkládat odkazy, a proto byl odstraněn
kralikovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 31. 8. 2017 11:51

Máš všechny doklady? Máš. Tak v čem by měl být problém?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Guru

Odeslat příspěvekod goes 31. 8. 2017 12:00

Pokud bude magistratbzavreny budes jezdit s malym tp puvodniho majitele. Jak ho otevrou tak zajdes auto prehlasit zmeni se vlastnik ve velkem a rovnou ti vydaji tvuj maly. Dnes auto uz nelze mit v poloprevodu takze bud mas jeden nebo druhy a nicemu to nevadi
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 8. 2017 13:45

akorát jedna rada ... nikdy nenechávej kupní smlouvu, velký techničák a zelenou kartu bez dozoru v autě.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 31. 8. 2017 21:27

je to přesně týden, co jsem přesně toto říkal kamarádce... přijeli k nám s rodinou na návštěvu a jen úplně náhodou, když jsem prošel kolem jejich auta, jak stálo na zahradě, tak si říkám...kura, to auto kupovali na jaře před dvouma rokama a neříkala nic o technický...tak kouknu na zadní RZ a... TK propadlá :D Tak jsem o tom s ní hodil řeč a ona začla v autě lovit velký techničák, kupní smlouvu apd... docela jsem čuměl :D Takže hned v pátek jsem ji nahnal na STK s tím, aby si pak tyhle papíry z auta vytáhla a nechávala doma.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 2. 9. 2017 18:22

A proč? Vždyť je to fuk...
Velkej tam samozřejmě nenechávám, není proč, ale kupní smlouvu nemám a zelenou kartu nebo ORZ samozřejmě ano...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 9. 2017 18:50

proč? Protože se všemi těmito papíry je snazší kradené auto prodat nic netušícímu blbovi, co je zaslepený autem za půlku ceny. Oprásklejší zlodějíček by si takové auto mohl klidně registrovat na sebe a tvrdit, že to auto od tebe koupil a teď na něj zkoušíš habaďůru s krádeží.

Nehledě na to, že v případě odcizení auta včetně dokladů pojišťovny mohou krátit pojistné plnění (v případě ORV 5-10%, v případě TP až 100%), protože jste zloději usnadnili "život" ... může např. proklouznout při namátkové kontrole, která není zaměřená na odcizená vozidla. Proto jsem raději nosil u sebe i doklady od firemního auta, platit 10% spoluúčast u auta za 650t Kč by se mi nechtělo.
Naposledy upravil eLzyx dne 2. 9. 2017 18:52, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 2. 9. 2017 18:52

To já nosím doklady u sebe už ze zásady
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod powerball 2. 9. 2017 18:54

ja nechavam v aute zelenou kartu,otp a ridicak.necekam ze by nekdo kradl 2001 opla astru.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod glider 2. 9. 2017 18:57

Vsetky doklady vzdy so sebou...ok vo Fave som tusim zelenu kartu a karticky z TK nechal.
.bad.decision.matters.
glider
Guru

Odeslat příspěvekod goes 2. 9. 2017 18:59

eLzyx píše:proč? Protože se všemi těmito papíry je snazší kradené auto prodat nic netušícímu blbovi, co je zaslepený autem za půlku ceny. Oprásklejší zlodějíček by si takové auto mohl klidně registrovat na sebe a tvrdit, že to auto od tebe koupil a teď na něj zkoušíš habaďůru s krádeží.

Nehledě na to, že v případě odcizení auta včetně dokladů pojišťovny mohou krátit pojistné plnění (v případě ORV 5-10%, v případě TP až 100%), protože jste zloději usnadnili "život" ... může např. proklouznout při namátkové kontrole, která není zaměřená na odcizená vozidla. Proto jsem raději nosil u sebe i doklady od firemního auta, platit 10% spoluúčast u auta za 650t Kč by se mi nechtělo.

U vetsiny pojistoven zadne kraceni neni. Jen tusim dve nebo tri maji kraceni
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod hobitt 2. 9. 2017 21:36

Ja v autech nechavam jen zelenou kartu a kupony od DZ. Male technicaky a tankovaci karty nosim zasadne u sebe.
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2015 Renault Master 2.3 dCi L3H2
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 3. 9. 2017 00:03

eLzyx píše:proč? Protože se všemi těmito papíry je snazší kradené auto prodat nic netušícímu blbovi, co je zaslepený autem za půlku ceny. Oprásklejší zlodějíček by si takové auto mohl klidně registrovat na sebe a tvrdit, že to auto od tebe koupil a teď na něj zkoušíš habaďůru s krádeží.

Jak by to udělal bez ověřené plné moci?
eLzyx píše:Nehledě na to, že v případě odcizení auta včetně dokladů pojišťovny mohou krátit pojistné plnění (v případě ORV 5-10%, v případě TP až 100%), protože jste zloději usnadnili "život" ... může např. proklouznout při namátkové kontrole, která není zaměřená na odcizená vozidla. Proto jsem raději nosil u sebe i doklady od firemního auta, platit 10% spoluúčast u auta za 650t Kč by se mi nechtělo.

Pochybuju. Sice goes tvrdí, že to už viděl, ale já ne. To neznamená, že tvrdím, že to není. To znamená, že bych si tam nikdy auto nepojistil.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17