rodina, kombi(SUV,MPV?), automat, 250k, ať to i trochu jede

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tacos 4. 8. 2017 10:48

Ahoj,

pročítal jsem si starší diskuze a vlastně nenašel to, co by přesně sedělo mým požadavkům. Momentálně máme prvni fabku po faceliftu v kombiku, ročník 2004, motor 1,9 74kW a auto by mohlo být krapet větší. Výkon mi jakž takž dostačuje, když to není naložené tak jede překvapivě dobře. No najeto má 260tisíc a s ženou by jsme rádi něco novějšího, modernějšího a asi i trochu většího. Já bych chtěl i ať je auto trochu svižnější. Nechci řešit jestli někoho předjedu nebo nepředjedu a také jezdíme minimálně dvakrát do měsíce, naložení, trasu Praha - Bratislava, často taky do Mainzu do Němec a tak různě dálky i na dovolenku po Evropě, a já nechci pětinu života strávit na dálnici kde musím do mírného kopce podřazovat na 4ku při naloženém kufru, aby mi to vůbec jelo tachometrových 130. Důležité je tedy pohodlí a prostor v autě, nechceme se cítit jak v malém stanu.

Řekli jsme si limit 200 000Kč, v titulce píšu 250, protože tak to prostě je ale výše už ne, přes to vlak nejede.
Momentálně nehledáme konkrétní vůz, ale okamžitě jak se prodá fabka (bohužel na slovensku, je na tamních spz) tak chceme nákup řešit přes něco jako proverenivozu cz nebo tak, ať na to mrkne technik. Teď potřebujeme hlavně zjistit na co se zaměřit, jakou značku, model a motorizaci vybrat, ať to není úplně mimo.

Nejraději bych nějakého kombíka, ale jestli mi něco podobného splní SUV nebo MPV tak se nebráním, mám ale určité pochybnosti o podvozku a velikosti zavazadelníku u suv. Další požadavek je automat, protože s hraním si se štanglou už jsme vyrostli a v Praze z toho akorát bolí noha a nemůžeš se soustředit na zmatky kolem. Preferujeme diesel kvůli spotřebě, ale necháme si poradit. Ročně ale najedeme mezi 15-30 tisíci, jak kdy. Kdyby to auto mělo dvouzónovou klimatizaci, tak by to bylo super, žena už by mi nehrabala na termostat a měla by svůj :D jí je věčně zima, mě je zase věčně vedro. njn :-)

Předběžně jsem se díval na tipcars a po vyfiltrování mi zbylo jen pár aut, no necháme si raději poradit.
Já nechci Opla a žena nechce citroena, ale to by jsme možná ještě nějak zkousli.

Momentálně nehledáme vysloveně konkrétní vůz, ale okamžitě jak se prodá fabka (bohužel na slovensku, je na tamních spz) tak chceme nákup řešit přes něco jako proverenivozu cz nebo tak, ať na to mrkne technik. Teď potřebujeme hlavně zjistit na co se zaměřit, jakou značku, model a motorizaci vybrat, ať to není úplně mimo a nerozpadne se nám to pod rukama během dvou let.

Jak se znám, určitě jsem na něco zapomněl, nebo napsal nějakou békovinu, případně podle rad a diskuse doplním.

Všem moc děkuji za pomoc s výběrem
Naposledy upravil Tacos dne 4. 8. 2017 11:15, celkově upraveno 1
Tacos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 4. 8. 2017 11:08

Plne tomu odpovida civic hb
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod speleo 4. 8. 2017 11:26

"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Guru

Odeslat příspěvekod orgasmic 4. 8. 2017 11:36

Na ty dálky to chce něco spolehlivějšího, co všude opraví a díly stojí málo a jsou všude.
Z toho mi vychází třeba Octa s CR dieselem.

Nebo Fabia II kombi, která je větší než jedničková fábka, tak klidně s motorem 1.2TSi.
Hov.no to žere, levný servis i pojištění a ve verzi 77kW to jede hodně dobře v rámci malých vozů.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod K86 4. 8. 2017 12:33

Zafira II OPC
Zafira I OPC
Zafira II 1,8 103kw

Smax 2,5T a 50 si nechat na novej motor :D
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 4. 8. 2017 14:34

Něco takového a zbude dostatečná rezerva na servis:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Neurotic 4. 8. 2017 14:43

+1 Laguna bylo první co mě napadlo, když nechce Citrona :D Oproti koncernu bude za stejnou cenu novější, míň jetá, v lepším stavu...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 8. 2017 14:56

octa...ámen
Lukas063
Veterán

Odeslat příspěvekod slavo852 4. 8. 2017 14:56

Co by se teoreticky muselo konkretne u toho auta opravit a kolik by to stalo?
slavo852
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 4. 8. 2017 15:04

bud vsechno - proto to prodavaji

nebo nic

jestli tohle dokazes u ojetiny urcit, tak je z tebe miliardar :D
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Veterán

Odeslat příspěvekod _maty_ 4. 8. 2017 15:12

goes píše:Plne tomu odpovida civic hb

+1 civic do každé rodiny
_maty_
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 4. 8. 2017 15:15

Počkej, přeleštím koule... chci říct kouli... křišťálovou samozřejmě.
Počítal bych na prvotní servis 10-15k a na další v průběhu dvou let cca 30k, pak to bude 5 let jezdit za spotřební materiál.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 4. 8. 2017 16:37

A ja rikam taky lagunu 2.0 Dci, holt fanboy no.
A kdyby ne lagunu, tak Civic jasna volba :D

Jo a doporucovat fabii II RS, to uz chce teda vazne koule :(
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 8. 2017 16:51

njn
Lukas063
Veterán

Odeslat příspěvekod orgasmic 4. 8. 2017 17:51

No doporučovat dieselovou Lagunu bez servisky s pochybnym nájezdem chce ještě větší koule.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor