Auto pro soukromé účely do 300t

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Stormdealer 25. 7. 2017 07:21

Zdravím všechny diskutující. Předem moc děkuji za jakékoliv postřehy. Přejdu rovnou k věci. Cca rok se zabývám výběrem nového auta pro soukromé účely na dojezd do práce a výlety (dovolenou)

Současné auto: Fiat Stylo 1,9 JDT 73kW hatchback (2005) (kdyby měl někdo zájem střelím)

Nájezd: 15000 km (60% město/ zbytek dálnice, okresky, výlety)
Motor: vzhledem k nájezdu benzín / převodovka nerozhoduje
Cena: 300tis včetně oprav
Typ: Sedan, kombi se nebráním, ale prvotní vize je sedan

Co se mi líbí:
Moje srdcovka je BMW 3 E90 330i (325i), motor N52 tzn do roku 2007 (klasická atmoška bez přímovstřiku)
Ford Mondeo 2.0 ecoboost
Golf 2.0 GTI

Vize je dovést to z Německa,
Odrazen od: Peugeot a Citroen důvody by byly asi na déle, ale doporučení se nebráním.

Požadavky na výbavu. Automatická klima, zbytek dle uvážení. Trávím v autě hodinu denně tak bych rád něco pohodlnějšího, vybavenějšího, co jede a člověk z toho něco taky má.

Komentář k výběru: BWM 3 moje srdcovka, Mondeo po zdravější úvaze, golf je taková klasika

Zkoumám možnost dovozu z německa, vzhledem k nedůvěře v český trh a také vzhledem k lepší nabídce vybavených benzínových vozů. Výběr z mobile.de, autoscout24, autouncle, bohužel však nemám moc tipů od koho, kdybyste o někom věděli budu rád za všechny zkušenosti.

Chtěl bych se zeptat. Nějaká relevatní alternativa pro výběr? Co říkáte na Německý trh ohledně těchto typů? Uvažovat raději novější auto s menším nájezdem ? Názor na výběr ? Pokud auto z Německa tak jen z Autohausu nebo má smysl uvažovat od soukromé osoby ?

Zvažoval jsem něco jako
https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 53113.html
Stormdealer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 25. 7. 2017 07:34

Za ty peníze dostaneš i nové, případně předváděčku nebo lehce jeté rok, dva staré.
Na olítané báwo a podobné "prémiovky" bych se vykašlal úplně.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 25. 7. 2017 07:42

Niekto ich kupovať musí a očividne chce mat trocha viac PS pod kapotou ako ma Tipo v základe.

-- 25. 7. 2017 08:44 --

Ak z Nemecka tak by som si to radšej nechal niekym doviesť kto už ma s tým skúsenosti a vie od koho brat.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 25. 7. 2017 08:10

tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stormdealer 26. 7. 2017 09:10

Na tu insignii jsem se koukal už tak před třemi měsíci. Zvláštní, že se ještě neprodala za tu cenu. Jako nápad to není špatný, ale zrovna třeba 4x4 mi přijde zbytečnost navíc. Asi lidi z místních hor nebo lyžaři by hned skákali ze židle, ale u nás na Moravě je sníh jednou za 10 let :-D . Toman se trefil chtěl bych aby to bylo taky nějaký pořádný svezení ne jen přibližovadlo z bodu A do bodu B. Ještě jsemm poočku sledoval Mondea ve 2.0l ecooboostu to yb mohla bejt taky možná alternativa.
Btw k tý prémiovce ono 12 let stará premiovka už moc premiovka není, navíc pochybuju, že bych s tím jezdil do autorizáku, když mám za rohem prověřený mechaniky, kteří se tím zabejvaj nějakej pátek. Tak si říkám, že když už má člověk v něčem jezdit tak ať to za to stojí. Což podvozek u trojky v kombinaci s 2,5/3,0 atmosférou s nádherným zvukem v otáčkách určitě je.
Je pravda, že je to risk větší než u předváděčky nebo na mladším autě, ale dneska už je risk pomalu i to, když koukám na někerý novátory co se v záruce mění (a na co všechno se záruka nevztahuje :-D )
Stormdealer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2017 09:12

tombas píše:Za ty peníze dostaneš i nové, případně předváděčku nebo lehce jeté rok, dva staré.
Na olítané báwo a podobné "prémiovky" bych se vykašlal úplně.



ty ses tim tipem uplne *****
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 7. 2017 09:19

tipomaniak
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 26. 7. 2017 09:39

No jo, ale ono koupit olitany Bawo s 200TKm na hrbu - to je tak si koledovat o dalsi investice rovnajici se cene toho Bawa. Ale jasny - macho index je splnen. Ono dnes kdo ma starsi Bawo, jako by rikal - jsem zebrak, na nove nemam, ale potrebuju se ukazat. To je podle me fakt lepsi koupit neco nepremioveho, zachovalejsiho a rozumne servisovatelneho [tedy ne japonce - tam jsou dily fakt drahy].
Ve 200TKm muze byt na tom Baw podvozek v prd...., prevodovka v pr...., motor v pr..... atd. atd. Jansy, treba se projedes a vse bude ok, ale uz ti nikdo nezaruci, ze za pul roku se ti neco nevys.....
Ale musim tady souhlasit s tombasem - kdyz nemas na banany, nekupuj opici. :hm
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 26. 7. 2017 09:39

K86 píše:
tombas píše:Za ty peníze dostaneš i nové, případně předváděčku nebo lehce jeté rok, dva staré.
Na olítané báwo a podobné "prémiovky" bych se vykašlal úplně.



ty ses tim tipem uplne *****

Ty v tom mém textu někde vidíš Tipo? :hm Já ne, ale koukám, že tobě musí hodně ležet v žaludku.
O příspěvek níže dávám TIP (ne TIPO) na Insignii, v tom taky vidíš Tipo?

Tak fakt nevím, kdo je tady *****.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 26. 7. 2017 09:43

se nerozciluj :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 26. 7. 2017 09:45

Hele proč ne.. Když je to srdcovka tak si to kup.. Prachy nějaké máš, musíš počítat že to ještě nějakou kacku spolkne..
A bude Potřeba racionálně zvážit na jakou verzi a ročník máš prachy a oddělit podezřele levné nabídky..

Ještě koukni na medour clk nebo c sedan.. Ten se líbí mě..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod SerifJohn 26. 7. 2017 09:49

Vzhledem k tomu co postoval a kolik to stalo -
doporucuji https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list a na vyssi model bych se ani nedival.

Nehlede na to, kolik mu ta 330i spolkla penez z provozniho hlediska. To bude min. dovjnasobek toho, co Stilo. :mrgreen:
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 26. 7. 2017 09:56

K86 píše:se nerozciluj :D

Raději jsem tě nahlásil :mrgreen:
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 26. 7. 2017 10:05

:mrgreen:
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 7. 2017 10:57

cajk :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků