Skoda Rapid Spaceback 1,0/81kW

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 7. 2017 21:40

Bych si koupil vlastní MX-5 v úplném základu za půl míče :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 24. 7. 2017 21:45

miromen4 píše:Podle nalady a umu :D
Na YT mam par videi a je to real od cca 8.5 po 9s. A točil jsem v obou směrech na jedne silnici, takže je eliminovano i nějake zvyhodněni.

A odchylka tachometru, případně zpoždění GPS je eliminováno cim?
siol.a
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 24. 7. 2017 21:50

Arnie J píše:Bych si koupil vlastní MX-5 v úplném základu za půl míče :)

Čo už. Snaha bola.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 26. 7. 2017 11:05

Top téma. Tady je úplně všechno. Ordinace a Vyvolení dohromady by byly slabej odvar.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod twistedTSD 9. 8. 2017 10:27

Řešil jsem teď podobný výběr. Můj dojem je, že takovou porci výbavy a zároveň motor, který trochu jede, téměř nikde jinde do 400 tis. nedostaneš. Ale zase je fakt, že Ceed 1.6 GDI může za méně peněz působit dospěleji, nejen díky příjemnému čtyřválci.

Ještě vychází zajímavě nová i30. Ale ta už je taky s tříválcem a to prý nepříliš dobře vyladěným.
twistedTSD
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo852 9. 8. 2017 13:32

Neni to minus atmosfera v ceed v dnesni dobe turbobenzinu? Vc spotreby, hluku, atd?
slavo852
Nováček

Odeslat příspěvekod twistedTSD 9. 8. 2017 13:58

Na to ti každý odpoví jinak. Turbo lépe potáhne v běžných otáčkách při dobré spotřebě, ale 1.6 GDI je díky čtyřválcové konstrukci kultivovaný (v celém rozsahu otáček) a tichý motor, který by navíc mohl hodně vydržet. Spotřeba bude záviset na stylu jízdy, známý s ním jezdí dálkové trasy kolem 5 litrů dle palubního PC. Pokud jde o mě, proti tříválcovému turbu bych ho jako nevýhodu nebral. Ale nejlepší je samozřejmě obojí vyzkoušet a rozhodnout se.
twistedTSD
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 9. 8. 2017 14:02

Prejavom to bude kapku ine, TSI pojde odspodu do povedzme 4000rpm lepsie (cize bezna jazda, pruzne zrychlenie bez podradenia etc.).
Vo vyssich otackach ma navrch GDI.

Treba sa odviest, vacsine ludom bude lepsie TSI.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 9. 8. 2017 15:45

Proti stejně výkonnému turbu to nebude mít navrch nikde, a dole je to prostě jen další atmo 1,6, navíc s mizerným a chrčivým zvukem díky přímému vstřiku.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 9. 8. 2017 16:34

Do Ceedu bude ta 1.6 GDI asi v pohodě, zejména pro typického zákazníka Kie, pro kterého dynamika není hlavní parametr. Je zajímavé, že u Kie je 1.6 GDI s přímým vstřikem spolehlivější než starší 1.6 s nepřímým vstřikem.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod S-Tony 7. 11. 2017 08:38

Já jsem si nechal uděla kalkulaci za Rapida Liftback 1,0 TSI 81 KW style.
+ zadní led světla a 5 letá záruka + pár dalších věcí nad rámec style.
Ceníková cana cca 390 tisíc.

Takže:
záruku mi dali zdarma.
Dále jsem dostal slevu 20 tisíc na půjčku škofin (50% auta beru na splátky, a díky slevě vychází reálný úrok sotva na 2%)
mínus 5% z ceny vozu
dále jsem dostal slevu 15 tisíc, že jim doložím papír o livkidaci Felicie
+ mi dali zdarma ještě pár maličkostí.
Cena na faktuře pro mně 335 tisíc. Kč.

Ten motor 1.0 TSI dá v tom autě 0-100 pod 10 vteřin, dokáže jet okolo 5L/100 km.
A na šestku točí 2600 otáček při 130 km/ hod. (V oktávce už ne, tam točí okolo 2900)
Navíc je v rapidu na zadních sedalech o dost více místa než např ve Fabii nebo dokonce Fokusu. Překrapivě.
Za 335 tisíc v té výbavě a s tím motorem se mi to zdá jako dost dobrá nabídka.
Rapid po Faceliftu je určitě lepší auto než C-Ellyse nebo Fiat Tipo.
Jako pokud chcete dát za nové atuo třeba 450 tisíc, tak lepší auto je třeba Opel Astra.
Ale pokud chcete dát do 350 tisíc, tak prostornější a vybavenější auto najdete dost těžko.
Jako Huyndai nebo Ranault není pro mně alternativa. Kupuju auto na 10 a více let a to tyto značky nevydrží.
A jiné kvalitní auta jsou za tu cenu menší nebo očesané.
A oktávka v té výbavě a s motorem co dá 0-100 pod deset stojí už okolo 500 tisíc. To už je moc.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 7. 11. 2017 09:18

To vypadá jako rozumná volba. Pro čtyři místa dost, dobrá dynamika, nízká spotřeba, jízdně v pohodě.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 7. 11. 2017 09:20

GPS má zpoždění jako sviňa (z principu) a tachometry ? V Octávce 3 co občas jezdím to dělá při 130km/h víc než 15km/h. Takže nejdřív pěkně ocejchovat na dálnici podle patníků nebo alespoň při delší rovnoměrné jízdě dle GPS. No a pak je možné, že Vás to nadšení, jak to "strašně dobře jede" i přejde, protože bude muset zrychlovat do 105-110km/h.
Jestli on ten výběr není založen zejména na této náboženské představě: "Jako Huyndai nebo Ranault není pro mně alternativa. Kupuju auto na 10 a více let a to tyto značky nevydrží." Pak ovšem ostatní argumentace ztrácí smysl.
Naposledy upravil Nekenieh dne 7. 11. 2017 09:23, celkově upraveno 1
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod S-Tony 7. 11. 2017 09:22

To vím že když ve škodě jedu 140, tak reálně 130. Žádné překvapení.
GPS naviaci jsem si tam nedal. Stálo tom moc a viděl jsem testy, je to na prd. Mám kvalitní mobil, s tím jsem spokojený.
Stejně jako ten infotaiment s netem tam nemám. Nemám žádný mobil, se kterým se to dokáže spárovat. Je to dost omezené. Dotykový panel tam mám, ale jen na rádio a nějaké nastavení auta.
Naposledy upravil S-Tony dne 7. 11. 2017 09:24, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 7. 11. 2017 09:23

Nekenieh píše:V Octávce 3 co občas jezdím to dělá při 130km/h víc než 15km/h.


Tak to máš asi nějaké pokažené. Když jedu 140 podle tachometru, reálná rychlost je 134. Měřeno podle patníků i GPS. Ostatní Škodovky, co jsem poslední dobu měl, to mají stejně.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků