ix20 nebo CEED ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 7. 2017 20:04

S cestou kolem světa?
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 15. 7. 2017 20:04

V servisních prohlídkách to zaplatíš u kie
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 7. 2017 20:08

goes píše:
T.E.CH píše:
goes píše:Ja mam na fordovi 7 let a 200000. Ano je tam taky omezeni jen na uzavrene komponenty. Takze motor. Prevodovka. Apod. Kia to ma horsi.



Tak to ti fakt závidím. Tipl bych si, že si jediný v ČR, kdo si za tuhle záruku připlatil. :D


Oni ji dali "zdarma". Navic je treba si uvedomit, ze kazdy ma vykalkulovane jake jsou naklady na ty zaruky a to promitnou v cene. Takze tu vehlasnou "7 let zaruku zdarma" co davaji korejci si stejne kazdy zaplati v cene toho auta. Jinde jsou ferovejsi, ze kdyz to nechces, platit za to nemusis. U korejcu ti to daji i kdyz to nechces a platis a platis a tleskas a tleskas.



Kde sou férovější? :-)

http://www.ford.cz/ServisSluzby/FordProtect

-- 15. 7. 2017 21:10 --

Jean ViC píše:V servisních prohlídkách to zaplatíš u kie



Tak bych to uplně neviděl....protože na servise vydělává dealer a záruku drží dovozce.Dva různé subjekty.
Ale je pravda že o kapku dražši servis u korejců je.I to se dá ale eliminovat...
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 7. 2017 20:11

Jsou ferovejsi v tom, ze ti necpou prodlouzenou zaruku automaticky. takze si muzes auto vzit bez te zaruky nebo si ji priplatit. To je ferove. Korejec ti ji vnuti a zaplatis si ji i kdyz bys ji nechtel. Mam radeji moznost volby.

Jinak nyni ma ford nejakou akci a dava automaticky 5 let. Mi dali "free" tu na 7 let. Takze mam 7 let a 200 000 km "zdarma".
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 15. 7. 2017 20:27

7 rokov autorizak Ford?
Vela stastia, zdravia.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 15. 7. 2017 20:27

Tech: jak to chceš eliminovat?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 7. 2017 20:38

T.E.CH píše:S cestou kolem světa?

Ovšem :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 7. 2017 21:09

Jean ViC píše:Tech: jak to chceš eliminovat?



Tak vždy jde o dohodu se servisem.Já to měl 5 let tak(jejich nabídka), že všechno měnily jen když bylo potřeba. Jsou jasně dané postupy co se kdy mění, pokud je to ale v pořádku, tak se to nemění.Třeba brzdovka,(tu změří a když je cajk, tak nemění, ač by měli) filtry, někde dělají hned po roce i geometrii. Třeba po třech letech chtějí vyměnit filtry vždy, když maš ale mślo najeto tak to neudělají.Lze i svůj olej, ale to jsem nedělal.Ono je to těžký, člověk zase musi respektovat, že si musí oni vydělat na provoz. My tady V CZ máme nastavení, že za nic (hlavně za služby) nechceme platit.A to je prostě problém.Holt nastavení z minulých let a taky nizké výplaty.

U VW je výhoda, že servis jen jednou za dva roky, což stačí a vyjde to levněji.Tak prostě je.Rozdíl ale není zásadní, dražší to ale logicky je.

-- 15. 7. 2017 22:20 --

goes píše:Jsou ferovejsi v tom, ze ti necpou prodlouzenou zaruku automaticky. takze si muzes auto vzit bez te zaruky nebo si ji priplatit. To je ferove. Korejec ti ji vnuti a zaplatis si ji i kdyz bys ji nechtel. Mam radeji moznost volby.

Jinak nyni ma ford nejakou akci a dava automaticky 5 let. Mi dali "free" tu na 7 let. Takze mam 7 let a 200 000 km "zdarma".


No dobrá, mám jiný názor, ale když chceš platit, tak plať, každého věc....auta by bez těch záruk, pokud by je nedávali, levnější rohodně nebyli.Vlastně to vzniklo jako boj o zákaznika, KIA dokonce dávala i servis v ceně na 5 let a i tak byla cenově velice výhodná.
V zásadě nebejt Korejců, kteří to zde rozhejbali ohledně záruk, asi nic takového nebylo.Jinak je jasné, že je to "započítané" v ceně.Tedy jinak, musí s tím počítat, ale levnější by to stejně nebylo.Je jasné že to je marketing.....a taky ty budeš muset a nejen ty těch 7 let tam jezdit.Vše má své...já to beru jako dobrou službu.Ovšem pravda, nic není zadarmo.Někdy to za ten klid stojí, jindy ne.Vždy je to o tom rozbije - nerozbije, jsou problémy, nejsou problémy a jindy zase pocit, že když bude problém, oni ho vyřeší.Prostě klid....obchod se strachem, jako u pojistek.

-- 15. 7. 2017 22:22 --

Arnie J píše:
T.E.CH píše:S cestou kolem světa?

Ovšem :D


Jsem si na tebe tuhle vzpoměl, volal mě obchodní partner...ze zahraničí,hádej co stalo, boural.....a problémy a ne malé.Až bude čas pisnu SZ.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod pavel1tu 21. 7. 2017 10:00

- u KIA jde vytisknout na těch 7 let seznam co na které roční prohlídce musí vyměnit, co na kterém kilometru
- Ano servis mají dražší, ale na škodu to nemá, to jsou dardy ....
- 7 let nárazník-nárazník, mimo vyjmenovaných věcí jako jsou brzdy atd..... což je ale logické

( Ten kopec - no vyjede to na 5ku a drží 110, na šestku nedrží, klesá na 90 a nemá chuť akcelerovat
Moje Oktávka 1,6 benzín má také asi 74kW a ten kopec už na 5ku nedávám ... ale skoro 400k najeto )

Ještě dotaz - kde sehnat charakteristiky motoru - dost lidí mi píše, že ta 1,4 16 ventil je taková, že abych z toho dostal výkon, musím to pořádně točit = velká spotřeba - prý 8l a více, to se mi nezdá ...
pavel1tu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 21. 7. 2017 12:55

A co se ti na tom nezdá? 1,4 16V bude mít ve dvou tisících 35 koní, slabší TSi 63/66 45 koní, ještě ve 3500 otáčkách 65 koní vs. 80 koní a srovnává se to až někde kolem pěti tisíců. Pokud bys proti tomu postavil aktuální 1,0 TSI 81 v rapidu, bude to ve dvou tisících 35 vs. 55 koní ve prospěch turba... Prostě pokud chceš malou atmosféru v nižší střední, musíš počítat s tím, že to budeš točit, protože půjdeš do auta o jeden až dva metráky těžšího s motorem o dvě deci menším, než jsi měl doteď.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1tu 9. 8. 2017 18:13

Tak koupen CEED

A jsem spokojen, týden dovolené u Vltavy s dětmi, prvních 1000 km
Spotřeba ujde, jen to řazení je hodně o zvyk - mají jinak srovnané rychlosti než jsem zvyklý
Spotřeba zatím pěkná - 5/100 při dálce (200km) a po městě 6-7

Co mne zaráží že to nejvíce táhne těsně nad 2000ot. pak už to tak nějak nechce, takže předjíždění nic moc, ale jsem již postarší pán a spíše se "kochám" než bych se někam hnal.

Jsem rád že nemám tu Hyunday i30 v základu (byla by i dražší), jel jsem v ní a je to takové jiné, méně pohodlné. V KIA je více místa jak u řidiče tak vzadu ...
pavel1tu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 10. 8. 2017 05:21

NJ ale ty jinak srovnané rychlosti by mi možná vadili ... :hm
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků