Výběr auta na dojíždění do práce - ročně cca 40 000 km

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod shaman171 26. 6. 2017 21:15

Ahoj všem,

plánuji pořídit si auto na dojíždění do práce. Mělo by se jednat o cca 140 km denně (nejvíce po dálnici, částečně okresky a trochu město). Tedy roční nájezd okolo 40 000 km, když k tomu připočtu drobné víkendové výlety.
Nikdy jsem auto nevlastnil, přesto mám najezděno dost. Nemám favorita ani co se týče benzínu či nafty. Vždycky jsem odsuzoval automaty a jezdil jsem celkem výhradně s manuály, ale skoro mě láká myšlenka automatu, protože budu brát auto v podstatě hlavně jako prostředek na přesun z A do B a to téměř výhradně pro řidiče maximálně spolujezdce a více pasažérů jen v ojedinělých případech.

Nicméně jsem toho názoru, že si raději koupím drahou, ale hezky vybavenou Fábii, než Octávii v základu. Dále určitě preferuji nové před ojetým, protože prostě člověk nikdy neví, kdo to měl přede mnou a jak se k autu choval.

Cenově si myslím, že okolo 400 tis. by to mělo být dostatečné. Podmínkou je pro mě výbava: tempomat (adaptivní výhodou), navigace, ovládání na volantu, parkovací kamera a ideálně Android auto či Apple car.

Osobně jsem si vybral tři vozy, které se mi líbí:
FABIA Style 1,0 TSI 81 kW 6-stup. mech. http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/104684153
Citigo FRESH 1.0 MPI 55 kW 5-stup. mech. http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/104684012
Suzuki Swift 2017 s motorem: 1.0 BoosterJet a 6 AT http://www.suzuki.cz/auto/swift/cenik.pdf

Co se motorizací týče, tak tam si nejsem moc jistý, ale předpokládám, že to Citigo by se na dálnici dost trápilo. Samozřejmě čím nižší bude spotřeba a provozní náklady, tím to bude lepší.

Ohledně financování jsem přemýšlel i nad operativním leasingem (v keši to všechno nemám), ale při tak velikém nájezdu je operativní leasing (bez servisu i dalších položek) v podstatě shodný se splátkou leasingu.

Budu vděčný za každou radu.
Předem děkuji.
Naposledy upravil shaman171 dne 26. 6. 2017 21:47, celkově upraveno 1
shaman171
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonym 26. 6. 2017 21:20

Fabia - ne
Citigo - ne
Swift - může být
anonym

Odeslat příspěvekod 970ka 26. 6. 2017 21:22

Tyhle auta bych si vybral,jedině že bych v práci mohl ležet 8 hodin na otomanu :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 6. 2017 21:25

Taková práce je?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 6. 2017 21:26

Dacia.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Major Kure 26. 6. 2017 21:30

460 za fabii je slusny ulet. Ale to jen tak pomimo.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 6. 2017 21:37

Asi tak.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 6. 2017 21:41

Co má člověk dělat když si škodovka to takhle cení? Ale tak nějaká sleva se dá ne?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shaman171 26. 6. 2017 21:43

Značce Dacia bych se rád vyhnul.
V případě, že Vám daná auta nesedí, jaké byste navrhli místo těchto?
Naprosto chápu, že Fábie za 460 tis. je velmi drahá, ale aby měla rozumnou výbavu, tak o moc levnější nebude. Nebo se pletu?
Rád si nechám poradit a otevřít obzory. Třeba to co hledám lze najít i levněji než za 400 tis. a o to by to bylo lepší.
shaman171
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 26. 6. 2017 21:54

970ka píše:Tyhle auta bych si vybral,jedině že bych v práci mohl ležet 8 hodin na otomanu :-)

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 26. 6. 2017 22:13

Jean ViC píše:Taková práce je?


Zeptej se jakehosi ČUBY.
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2017 22:14

140 km denne a citito? To slunko je vazne silne
anonymni

Odeslat příspěvekod 970ka 27. 6. 2017 05:44

Já bych si na takové ježdění koupil něco pohodlnějšího,třeba E Mercedes,Audi A6.Momentálně frčí Passaty, jsou za dobrý love ,nebo Superby a za čtyři kila jsou už solidní kousky a ty navrhovaný kolobrndy bych nechal ženským na ježdění po městě,ale třeba jsi masochista a máš rád mučení v jakékoliv podobě. :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epo_ 27. 6. 2017 06:19

shaman171 píše:400000kč...cca 140 km denně...nejvíce po dálnici... 1,0 TSI...1.0 MPI...1.0 BoosterJet

to nedelas dobre jaromire
epo_
Nováček

Odeslat příspěvekod jurajec 27. 6. 2017 06:19

Pokud nechces ojetiny zkus probrat nabidku Toyoty, napada me Corolla nebo Auris. Oba modely jsou nadprumerne spolehlive a pouzivane celosvetove.

Auris, Hatchback, 5dv. Active Hybrid - 505 tis. kc z oficialniho konfiguratoru, verim ze treba na 450tis by se clovek po sleve dostal prip. dealeri to muzou nabizet jako skladovy vuz. Mel by sis ho ale predem vyzkouset na sve trase - kolik benzinu by ti sezral (tim padem kolik rocne usetris na benzinu oproti nehybridnim vozum) a zda ti vyhovuje ten motor. Nema adaptivni tempomat ale kamera, vyhrivane sedacky a par dalsich veci tam je. V Aurisu sem sedel a ten motor mi pro rodinny kombik prisel letargicky, ale hatch pro 1 osobu je myslim v pohode.

Corolla nemam osobni zkusenost ale podle konfiguratoru je pro tebe financne ok a ma povest spolehliveho vozu.

Pro orientacni porovnani nakladu na 1km se podivej na nemecky adac :

https://www.adac.de/infotestrat/autodat ... fault.aspx

Osobne si myslim ze litrovy motory se dlouhodobe na dalnici budou trapit. Sam jezdim dalnice s 1.2 TSI v podstate s cihlou na plynu a samozrejme se to negativne projevuje na spotrebe.
jurajec
Štamgast

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků