Ktoré z týchto troch áut si vybrať?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Niesen 24. 5. 2017 23:07

Chcel by som vas vsetkych oprosit o nazory(pomoc). Chcel by som si kupit velke rodinne auto. Rozrastla sa mi rodinka ;-) a nas Opel Meriva je uz mala. Manzelka by chcela Zafiru, ale ja by som chcel nejake SUV. Ziadnu premiovku. Tak som si vybral 3 znacky. Skoda Kodiaq, Kia Sorento a Hyundai Grand Santa Fe. Rad by som vedel nazor ludi, ktori sa v autach vyznaju lepsie ako ja(nie som ziadny odbornik). Prosim, neodsudzujte ma, skor mi skuste pomoct. Rad si precitam aj nazor, ze ine auto takejto triedy by bolo lepsie ako tieto tri. Len by som chcel poprosit, napiste mi nazory aj s odovodnenim. Ja si necham rad poradit(len by som chcel mat nejake padne argumenty pre to ktore rozhodnutie). Uz vopred vam vsetkym za vasu pomoc dakujem.
Niesen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 5. 2017 05:21

škodijaka nebo korejce? :hm To bych raději poslechl manželku a vzal tu Zafiru (akorát ne s 1.4T)
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 25. 5. 2017 05:50

Naprosty souhlas s eLzyxem. Kdyz koupis Zafiru, ziskas:
- pohodlnejsi, prostornejsi a praktictejsi auto
- usetris nejake penize popr. budes mit za stejne penez silnejsi motor / lepsi vybavu
- moznost priplatit si skvele ortopedicke sedacky AGR (nestoji moc), pripadne velmi dobry silny benzin 1.6T, se kterym se i hezky svezes (1.4T zlobi, nebrat)
- body u manzelky ;-)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 5. 2017 05:51

Sorento. Santa Fe je do znacne miry to same, ael je to takova poutova atrakce, Sorento je takove dospelacke. Jinak Kodiak je fajn, kapku mensi jak ti dva, ael zase se da v rozumne verzi a vybave kopuit za rozumne penize. SantaFe a Sorento v podstate lze rozumne koupit jenom v top vybave a to jsme pres mega.
anonymni

Odeslat příspěvekod addiction 25. 5. 2017 06:20

U Kodiaqa jeste dlouhe dodaci lhuty viz Arnost :-(
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 25. 5. 2017 06:35

jestli mas na kodiaqua tak mas I na Smax kde zjiskas daleko vic nez zafirou
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 25. 5. 2017 06:45

Mna by zaujimalo koľko osôb budeš voziť v druhej rade. Ak tri tak by som SUV nekupoval a zobral nejaké MPV s rovnou podlahou.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 25. 5. 2017 07:24

Za ty penize uz by byl i Multivan a muzes se jeste mnozit s klidem v dusi.
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod Niesen 25. 5. 2017 07:34

Dakujem vam za odpovede. Ja som 2metre vysoky. Je v Zafire a v spominanom Smaxe vela miesta pre sofera? Pravda je, ze som testoval len Kodiaqa a Sorento. Tam som sedel pohodlne. Este jedna vec. Mal som sluzobne auto Jeep Renegade. Mal som velmi dobry pocit z posedu trochu vyssie(SUV). Ako su na tom rodinne VANy?
Niesen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 25. 5. 2017 07:46

Niesen píše:Chcel by som vas vsetkych oprosit o nazory(pomoc). Chcel by som si kupit velke rodinne auto. Rozrastla sa mi rodinka ;-) a nas Opel Meriva je uz mala. Manzelka by chcela Zafiru, ale ja by som chcel nejake SUV. Ziadnu premiovku. Tak som si vybral 3 znacky. Skoda Kodiaq, Kia Sorento a Hyundai Grand Santa Fe. Rad by som vedel nazor ludi, ktori sa v autach vyznaju lepsie ako ja(nie som ziadny odbornik). Prosim, neodsudzujte ma, skor mi skuste pomoct. Rad si precitam aj nazor, ze ine auto takejto triedy by bolo lepsie ako tieto tri. Len by som chcel poprosit, napiste mi nazory aj s odovodnenim. Ja si necham rad poradit(len by som chcel mat nejake padne argumenty pre to ktore rozhodnutie). Uz vopred vam vsetkym za vasu pomoc dakujem.


Jestli dosud stačila Meriva, proč hned jít s kanónem (SUV) na komára? Co třeba nějaký MPV (viz ta Zafira), např. S-Max, Alhambra, Sharan?

Pokud opravdu chceš SUV (to mi vysvětli proč? Jezdíš do terénu, nebo často po sněhu na lyže např.?), tak z těch tří bych volil Kodiaka (1.4TSi 4x4 MT).
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 25. 5. 2017 07:54

Kokodáka bych nebral na to budeš čekat rok a za todostaneš zcela hnusnej design
anonym

Odeslat příspěvekod metyn 25. 5. 2017 08:02

za cca 600 k se dá pořídit i něco takovéhoto, http://www.citroenhodonin.cz/images/auta/P06.jpg , jinak bych byl taky pro zafiru , Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Niesen 25. 5. 2017 08:10

Manzelkyni rodicia byvaju v horskej dedine. Takze do hor a na lyze chodime niekolko krat do roka. Ale ako som napisal, mal som aj dobry pocit z toho vyssieho posedu, co SUV ponuka. Nie som ziaden, co si potrebuje SUV zdvihat EGO alebo nieco podobne(to by som isiel do inych znaciek). A ani myslienku VANu som este neuzavrel. Skor to bolo naozaj o tom, ze som sa v SUV citil celkom fajn(aj ked to neviem porovnat s VANom, pretoze Meriva je naozaj mala, aj pre mna ako sofera).
Niesen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 25. 5. 2017 08:13

Jestli chceš vyšší posez, kup si klidně MPV (na sníh se dělaj i 4x4) a ne honič ega SUV.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 25. 5. 2017 08:22

Ty honiči ega :P
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků